Giant anyoroad alternatifi ne olabilir?

Mbayraktar

Üye
Tepki
2
İsim
Muhammet bayraktar
Bisiklet
Kron
merhaba arkadaşlar özellikle kadrosu bakımından anyroad serisine alternatif daha hesaplı bi ürün var mı?
Mtb kullanıyorum ve günü birlik Ankara'nın civar köylerine ve ilçelerine gitmek için daha hızlı ve harcadığım enerjinin karşılığını alabileceğim bir bisiklet aramaktayım. özellikle tutuş kombinasyonu fazla olduğundan yol bisikletleri tarzında gidon kullanmayı düşünüyorum ne dersiniz.

Scudo

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
performans bisiklette merida speeder 300 v kadro +maşa 950 tl, gerçi pek hesaplı sayılmaz , stokta 56 kadro görünüyor, fakat avantajı v fren kullanılabilecek olması, lastik olarak 700*35 hatta 40 da kullanılabilir sonra donanım olarak aliexpress den 280 dolara sora set alınır ve ortaya patika yollara da girebilen konforlu , seri bir kros+tur bisikleti çıkar.

Mbayraktar

Üye
Tepki
2
İsim
Muhammet bayraktar
Bisiklet
Kron
eyvallah teşekkür ederim. uğraştırmayacak, bütün halinde çözümlere ve hesaplı tercihlere ihtiyacım olacak.

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Anyroada aletnatif cxler olabilir, xcler olabilir, olabiliroğlu olabilir ama anyroad hiçbir şeye alternatif olamaz (naçizane)

O nasıl bir geometridir yarab !

Mbayraktar

Üye
Tepki
2
İsim
Muhammet bayraktar
Bisiklet
Kron
@Serrchi aslında Cyclocross bisiklet düşünüyorum anyroad hoşuma gitmekle beraber çok pahalı geliyor, günde 100 km mesafeler için mtb çok ağır geliyor, yol biskleti almak istedim çok nazik ve tekerler çok ince ben toprak çakıl yollarda da kullanırım köylere giderim.

Yusuf Ziya Aktaş

Katip el-Bayburdî
Tepki
269
İsim
Yusuf Ziya AKTAŞ
Bisiklet
Focus
Bi fiyat aralığı belirtirsen daha mantıklı çözümler çıkacaktır sanki? Mesela benim aklıma ilk gelen Cube SL Road Race. Fiyat olarak çok fazla bi farkı yok ama.

• Beğen
Tepkiler: Eibec ve wenom

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
Fujinin endurosu var. Ancak maddi imkânın yoksa triban3. Aynı sebeplerden dolayı mtb den triban3 e geçtim. Şehir içinde çok daha hızlı ancak sele, sarsıntı gibi konfor detaylarını unutma. Şehirler arası tur için de 28lik tur lastikleri kullanılabiliyor ki jantlari degismedim ancak bisikletimle abartılı olmadıkça kaldırım inip çıkıyorum. Şimdiye kadar akort sorunum olmadı

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
@Mbayraktar sizin durumunuz için cyclocross çok mantıklı ve tavsiye de ederim. Ama malumunuz cx'lerde fiyat aralıkları tamda anyroad civarında. E böyle bir durumda cxmiş gibi olan anyroad edinmektense gerçek cx edinmek daha mantıklı.

Geriye kaldı bir çift soru; 2015 modellerinden stokta kalanlardan mı almalı yoksa 2016 modellerinin stoklara girmesini mi beklemeli?

Mbayraktar

Üye
Tepki
2
İsim
Muhammet bayraktar
Bisiklet
Kron
evet aslında 2016 olması çok önemli değil. anyroad hakkında daşunu söyleyim sanki bu bisikletle rahat edermişim gibi geliyor. gidonun düz kısmında bulunan fren sistemi her tutuş pozisyonunda frene yakın olacağımdan güven hissi veriyor. ama kullanmadığım için sadece öyle sanıyorum. öneriniz var mı ?@Serrchi

Mbayraktar

Üye
Tepki
2
İsim
Muhammet bayraktar
Bisiklet
Kron
@Yusuf Ziya Aktaş
fiyat olarak maksimum 3000 tl düşünüyorum

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Any Road videolarını tekrar izeyelim o zaman. Çok namıssız bir bisiklet.

Mbayraktar

Üye
Tepki
2
İsim
Muhammet bayraktar
Bisiklet
Kron
ben de bu videoları izleyince almak istiyorum işte. üzerindeki donanım çok yetersiz diyor bisikletçi arkadaşlar. ama çok etkileyici

Serrchi

Daimi Üye
Tepki
769
İsim
Serhat Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Mbayraktar ben şu an cannondale kullanıyorum fakat cube'un corss serisinin benim ölçülerime uygun kadrosunun kalmaması sonucu böyle oldu(fena da olmadı hani).

Demem o ki cube sizin fiyat aralığınıza yakındır (birazcık yukarısında kalır) ama size uygun kadro boyuda bisikletin markasından daha mühimdir.

• Beğen
Tepkiler: Mbayraktar

Mbayraktar

Üye
Tepki
2
İsim
Muhammet bayraktar
Bisiklet
Kron
bakıyorum araştırıyorum ilgilerinize teşekkür ederim. ankarada çankayada bisikletçide bakmıştım cube bisiklet şekil olarak da fena değildi de karar vermek zor. Çok teşekkürler

Eibec

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Giant
İkinci elleride takip edebilirsiniz eger giant anyroad icinize cok sindiyse. Benimde oncelikli olarak tercihimdi ama zaman gectikce sogudum o modelden ve baska bir bisiklet aldim.

• Beğen

Mbayraktar

Üye
Tepki
2
İsim
Muhammet bayraktar
Bisiklet
Kron
arkadaşlar bu cyclocross mudur. ayrıntılı fotograf yok bu sitede kullanan var mı?

Eibec

Aktif Üye
Tepki
92
Bisiklet
Giant
Degil diye biliyorum. Giant defy serisi endurance olarak geciyor yanlis bilmiyorsam.

• Beğen

Mbayraktar

Üye
Tepki
2
İsim
Muhammet bayraktar
Bisiklet
Kron
cyclo cross bir bisiklet ile yedek bir takım da yol lastikleri ile jant seti alıp, değiştirerek kullansam nasıl olur? Hafta içi işe gidip gelirken yol lastiklerini kullanırım hafta sonu da turlarda cros lastiklerini kullanırım diye düşünüyorum.