Giant Anthem X, namı değer Kırlangıç :)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Hasan Çağrı

Teşekkürler Çağrı. Kadronun ağırlığı bu noktalara çekerken sağlamlığını korumak ayrı bir başarı zaten. Bikeradar ve benzeri diğer yorum sitelerinde yeni kadronun en az eskisi kadar esnemez olduğu söyleniyor. Eskisini bilmiyorum ama bu gerçekten iyi, 100kg biri için bile. Bisikleti lastik ve fren değişimi ile 10kg 'un altına çekmek çok zor olmaz galiba. Lastiklerden 400gr, hafif bir fren seti ile 300gr daha kazanılabilir. Bu arada 260gr lık bir sele borum var, 100gr da buradan gidebilir.

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Abicim bugün sınavlarım başlıyor, o yüzden dün yoktum Eymir'de malesef..
Hatta Gata yarışına yetişememe durumum bile var :( Ne yapacağım bilemiyorum bakalım.. Neyse hacettepe yarışı var perşembe sabahı, canavarı orda bir denerim bakalım :) Seninde imkanın varsa sende gel mutlaka.. Zaten biz bize yarışacağız hacettepede..

• Beğen
Tepkiler: Güney Tuncer

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Kırlangıcınız her an canavara dönüşebilir. Çok güzel bir bisiklet olmuş kullanımı çok konforlu olacagına eminim:)

• Beğen

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
@raven1442

Aynen katiliyorum, anthem ler konfordan cok performansa dayali surusler icin ideal. Hizlanmasi cok iyi, ozellikle spark la kiyaslarken yabanci formlardada bu belirtiliyordu zaten. Abi bence cok iyi secim yapmissin. Hem herhangi bir problem ciktiginda garantiden halletmende kolay olur. Tasarim olarakta X serisi Adv. dan daha iyi gorunuyor bana. Kazasiz surusler...

• Beğen

kazıma

Forum Demirbaşı
Tepki
65
mükemmel bir alet abi güle güle kullan renkleri çok güzelll zaten beyaza dayanamıyorum

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Bulunmaz

Ozan, en özeli mi bilmiyorum, zaten pek zannetmiyorum ama ihtiyacıma uyan bir bisiklet olduğu kesin. Yorumun için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Evet gerçekten güzel bir bisiklet toplamışsınız dediğiniz gibi frenlerin değişmesi iyi olur hem hafifler hemde bisiklet daha güzelleşir.
formula yada magura marta magnesıum

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@deore79

Yorum için teşekkürler. Aslında tam bu bisiklete gidecek, 2009 model beyaz Hayes Stroker Trail'ler var, poşetinde sıfır duruyor ama takıp takmama konusunda çok emin değilim. Belki satacağım. Duyduğum bazı problemlerden dolayı Magura'lara pek sıcak bakmıyorum, aradığım Formula R1 leri de bulamadım gitti, biraz daha bakınıyorum olmadı takarım Hayes leri.

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Formula R1 ;) Düşündüğüm gibi... :D
Hatta konuyu açınca direk gözlerim frenlere odaklandı ama hayal kırıklığı oldu. Tabii geçici olduğunu bile bile...
Güzel olmuş abicim.Güle güle kullan.

• Beğen

ahmett05

Aktif Üye
Tepki
18
cok güzel bisiklet güle güle kullanın bende kaçkarda baktım aynısından ama spark 50 ile arada kararsızım.. bu arada 2350 gr arka amortisör dahil ağırlık dimi? :) hayırlı olsun tekrardan..

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@ahmett05

Arka amortisör, furç yatakları ve kadro kulağı ile 2380gr geliyor.

Spark arka/ön 110/120mm lik rockshox amortisörlerle geliyor, ön maşa Recon galiba. Giant ise 100mm/100mm lik fox lar ile geliyor, daha kısa çalışma mesafesi ama daha kaliteli ekipmanlar. Yanlış hatırlamıyorsam scott'un arka amortisörü uzaktan kilitleniyor, anthem 2 de ise Pro pedal opsiyonu var ve bunun inanılmaz çalıştığını söyleyebilirim. Pedal basarken mm esnemiyor ama gelen darbelerde amortisör yine görevini yapıyor. Giant'ın yol performansının çok daha iyi olacağını tahmin ediyorum, hardtail den pek bir farkı yok. Bide kadro işçiliği tabi, scott'un karbon kadrolarının önünde eğilirim ama şu aluminyum olayında hele hele alu FS olayında kesinlikle Giant kadar uzun boylu değiller. Her iki modelin kadro dizaynı ve işçiliğine bak ne demek istediğimi anlarsın.

gascon

Daimi Üye
Tepki
303
Çok güzel bisiklet, hayırlı olsun.

Bende de X'siz anthem var :) 2.5 senedir hiçbir sorun çıkartmadı, kaya gibi kadrodur. Benimki 20 inç Large, tam 2600 gram geliyor. Yeni modeller baya hafiflemiş.

• Beğen

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@raven1442

Abi stroker'ler performans olarak çok iyiler ancak, senin istediğin sanırım dozasjlaması daha hassas bir fren..Ancak bu strokerlara bir kere alıştığın zaman tek parmağında inanılmaz işler yaptırabiliyorsun :) Ayrıca senin beyazlar inanılmaz duracaklardır, bence bir tak dene :)

• Beğen

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Hayırlı olsun.Mükemmel bir bisiklet.Her parçası çok güzel.Güle güle kullanın.

• Beğen

esinticaner52

Aktif Üye
Tepki
96
yeni bebeğ'e bakk :D xtr takılarıyla ve görünüşüyle herşeyiyle dikkat çeken bir bebek:D renk uyumu harika (namı değer kırlangıç)..söylenecek birşey bulamıyorum ne desek azdır...güle güle kullanın;)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Emir Alaca

@sPinErGy_26

@esinticaner52

Aslında bambaşka aklternatiflere bakarken bunu nasil bir anda aldım bende anlayamadım. Renk hususu benim için önemli galiba :) ama performansı cidden muazzam, beklentimin çok üstünde çıktı.
Canı gönülden daha iyilerinin sizlere ait olmasını temenni ediyorum. Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.