Ghost, Mosso, Rockrider

Tepki
0
bu yaza dogru bisikletimi yenilemek istiyorum o zamana kadar herhalde toparlasam toparlasam 2300 - 2600 tl arasi bir para toparlayabilirim.Aklimdaki markalar belli Mosso veya Ghost ancak icimde rock rider 8.3 e karsi bir seyler var. Buyuk ihtimalle 8.3 yaza kadar tukenir . Bu nedenle aklimdaki diger 2 markaya bakicam ancak benim butceme hangi modeller ideal ? ghost ve mosso markalarinin 2015 modellerinden hangileri butceme uyar ? veya baska markalarda benim butceme uygun daha kaliteli ve guzel urunler var mi ? Yardimci olursaniz sevinirim . Saygilar.

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence markalara odaklanmadan once surus tarzinizi, sureceginiz kosulları, aklinizi celen teker boyunu, maliyet acisindan kadro agirlikli mi yoksa donanim agirlikli mi secim yapacaginizi, olmazsa olmaz minimum donanim tercihlerinizi kesinlestirin.
Sonrasinda bisiklet belirecek, fiyat olarak makul olani secilecektir...

Bu arada MBR (Mountain Bike Rider) Magazine youtube da "2014 un en iyi 20 Hardtail Bisikleti" icin bir secim yapmisti yaz basinda. Videonun 1 dakika 35 saniyesinde butceye gore listesi vardi. Rockrrider 8.1 bu listede yer aliyor ;)

Tepki
0
cevapladığınız için teşekkürler. Aklımdaki donanımı sorarsanız benim önceliğim iyi bir ön süspansiyonun olması (mesela bir rockshox recon silver) . Vites sistemi olarak ise slx veya sram x7 - x9 arası bir donanım işimi görecektir. Sanırım benim önceliğim donanım. Kadro arka planda . Yani karbon olsun alüminyum olsun pek önemli değil. Yeter ki fazla ağır olmasın . Bir de aklımda 1 -2 model var bütçemi biraz esnetirsem bu modellerde gayet mantıklı. Mesela ghost tacana 7 ( (link) ) . Rock rider 8.1 derseniz bu bisiklet gayet makul ancak boyları kalmadı ve muhtemelen raflardan kalkacak aynı şekilde rr 8.3 de. tekrardan teşekkürler :)
Tacana-7.png