Ghost lector 3 kadro garantisi

karayel52

Üye
Tepki
25
İsim
anıl bekiroğlu
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlr 10 gün önce ghost lector 3 aldım.gerçekten bisiklet dehşet.fakat birşeyden şüphe duydum.bu bisikletin kadrosu ömür boyu garantili midir?alırken tabi sormadım.bugün acsell bisikleti aradım.oradaki beyefendi ilgisiz ve beni başından sallamak için 2 yıl dedi ve aldığınız yere danışın dedi.sizce durum nedir?

Scudo

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Yalnız faturada veya garanti belgesinde bu bilginin yazması gerekiyor diye biliyorum, veyahut internet sitesinden bakabilirsinz

Tepki
13
bir bisikletin garanti şartlarını okumuştum. Ondan sonra ömür boyu garanti sözünden gaye ten şüphe duydum en iyisi bisikletine iyi bakman hayırlı olsun

karayel52

Üye
Tepki
25
İsim
anıl bekiroğlu
Bisiklet
Ghost
Faturada ve garanti belgesi standart hep aynı şeyler sanki bimde satılarlar gibi:) iyi bakıyorum ama ne bileyim insan tedirgin oluyo yinede.olmazsa almanyadaki ghost merkezine yazıcam

Burak_Cakir

Daimi Üye
Tepki
551
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
üzerindeki kullanılan malzeme 2 yıl, kadro ömür boyu garantili diye biliyorum amadikkat etmek lazım garanti olayı sıfırda alsan bazen tırışka olabilir. sonra yan çizerler kullanıcı hatası diye . sen hiç garantisi yokmuş gibi gözün gibi bak :)

karayel52

Üye
Tepki
25
İsim
anıl bekiroğlu
Bisiklet
Ghost
Aynen katılıyorum türkiyede ki garanti koşulları malum herşeyde böyle.sadece böyle bir bisilet alıpda neden bu kadar ilgisiz alakasız davrandıklarını anlamıyorum ya.ne zaman düzelecek bunlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletin seri numarasıyla internetten markanın sitesinden garanti yapmanız gerekiyor olabilir, btwin de öyle en azından.

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Hicbir urunde sizin anladiginiz gibi omur boyu garanti yoktur. Bakanlik her urune bir omur bicer ve onay verdigi tarihte zaman baslar. Diyelim 2013 yilinda onayi alinmis ve 5 yil omur bicilmis bir urun omur boyu garantili diye satilirsa 2018 yilina kadar omru var ve bu zamana kadar garantilidir. Bu sure de hicbir kosulda 2 yildan az olamaz. Bazi parcalar haric. Fren balatasi, fren teli, lastik vs gibi. Yani omur boyu garanti sizin omrunuz degil urunun bicilmis omru oluyor. Siz bisikletinize iyi bakin...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ömür boyu olayına madem ki girdik btwin de şöyle bir olay var sitesine giriyorsunuz modelinizi seçiyorsunuz ve lifetime warranty diye bir sekme var ordan eposta ve aldıgınız bisikletin seri numarası olur onu giriyorsunuz ve dünyanın heryerindeki decathlonlardan ister 20 yıl sonra olsun eger kadrosunda maşasında gidonunda normal kullanımda bir yıpranma bozukluk olursa değişim veya iade alıyorlar daha denemedim ama kadroyu maşayı 20 yıl boyunca su altında tutup çürümesini bekleyip bu lifetime warranty yi deneyebilirsiniz :) (bu sefer yine normal kullanımda olmadıgı için işlem yapmazlar ama sitesinde böyle yazıyor devletin verdiği garanti süresi falan değil yani)

karayel52

Üye
Tepki
25
İsim
anıl bekiroğlu
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlar bende zaten ghost almanya ile kesin irtibata geçicem böyle olmaz o kadar para veriyoruz ama muhattab yok.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
mamalesef ghost kadrolar ömür boyu garantili değil.