Ghost cross 1800

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Merhaba arkadaşlar bayağı süredir araştırdığım hatta düşünürken başıma ağrılar girdiği acaba acaba ile araştırmalar sitedeki neredeyse açılan bütün konuları okuyup düşünceler sonucu şehir bisikleti almaya karar verdim geçen sene aldığım kron xc500 ü satıp şehir bisikleti alacağım Drag araştırdım beğendim bulamadım yurtdışından getiriyim dedim bi kaç zorluk yüzünden olmadı ama şu an kararımı kesinleştirdiğim GHOST CROSS 1800 bisikleti alacağım kesin ama bir sorun bu ghostları istanbulda nerede bulabilirim gidip görüp deneyebileceğim neresi vardır

Scudo

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çoğu yerde bulabılırsınız acıbadem de var kadiköyde var hemen stadın arkasında. netten bakarsanız göreceksiniz. bu söyledıklerım benım bıldıklerım bunun harıcınde cok daha fazla vardı ikisinede bizzat gıttım cok basit yerleri.Bulamama gibi bir durum olamaz.Ghost güzel bianchiye bağlı servis konusunda çok sıkıntı yaşamazsınız kullanıp denemedim ama kullananlar yorumlarını yazmışlardı okumuşsunuzdur..

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
hepsini okudum evet yorumlara bakarak çok beğendim acıbadem ters yolu avrupa yakasındayım ama stadın oraya gidebilirim haftasonu bi araştırayım bahara bırakmamam lazım geçen sene ki gibi baharda uçuk fiyatlara denk gelmiyim :)

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Alırsanız yorumlarınızı bekliyorum.
Benim de düşündüğüm 2-3 modelden biri.

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
Kadıköy de İLERİ Bisiklet var.
Hiç tavsiye etmem. İlgilenen arkadaş gayet samimi ama, yeterli bilgileri yok.
Vede davut diye birisi var ki, yüzünü bile görmek istemezsiniz.
anlaşmanıza bağlı kalmazlar. bu yüzden bisikletten soğumaya kadar gidersiniz.
Ghost ile ilgili fikirleri olduğunu zannetmiyorum. Yanlış ölçüde bisiklet bile satabilirler.

Arkadaşıma yanlış ölçüde bilerek bisiklet sattılar. ve şu an rahatsızlık duyarak biniyor.

Diğer yerlere bakmanızı tavsiye ederim. veya daha profesyonel yerler arayın derim.

• Beğen
Tepkiler: blueway

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Sadece kadıköy ileri bisiklette bulabildim telefonla konuştum her boyunun ellerinde olduğunu söylediler. 61 cm varmış haftaya gidip bi bakmayı düşünüyorum 1800 yerine 1300 alıp vites ve jant takımını değiştirmeyi teklif edicem arada ki fiyat farkını verip öyle bişeyler yaparlarsa 1300 ile çıkarım dükkandan.

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar 2013 kataloğu çıkmış ileri bisikleti arayıp sordum ne zaman gelir diye ocak sonu veya şubat ortası gelir.Bizde bekliyoruz dediler.
yeni bisikletlerin resimlerini aldım bende 1300 ile 1800 arası 120 £ fark var ben baktım gereksiz bi fark gibi 1300 alıp üstüne ne gibi değişikliklerde bulunmamı tavsiye edersiniz ve ya bu fark gereksiz değil midir?O farkla daha iyisini yapamazmıyım.Bisikleti alırken parça değiştirmeyi istesem hiç montaj olmadan eskileri bırakıp fark verip yeni parç alsam neler yapabilirim yardım eder misiniz ?
https://www.bisikletforum.com/a/img521/7013/adszaar.png
https://www.bisikletforum.com/a/img826/9066/adszaux.png

ilkerciftci

Aktif Üye
Tepki
94
Bisiklet
Diğer
Bence Delta yada Master bisikleti seçin, ellerinde yoksa bişe gitirirler.

onur koç

Üye
Tepki
5
Bisiklet
JBC
Bence özellikleri gayet yeterli arkadaşım

onur koç

Üye
Tepki
5
Bisiklet
JBC
Ben 2 ay önce aldım cross 1800 gayet memnunum, iyi bir seçim olur. Cross 1300 alıp vites ve fren sistemini değiştirme işini birçok bisikletçi kabul ediyor ama garantisi yok tabi..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende de bu model var; alalı sanırım 3 ay kadar oldu. Sirkeciden (delta bisikleti geçince yolun sonundan sola dönünce sağdan ikinci veya üçüncü dükkan) almıştım. Ben de şehir içinde kullanıyorum.
Yukarıda Bianchi yapıyor denilmiş ama Ghost ayrı bir marka ve ülkemize parçaları birleştirilmemiş olarak geliyor. Sadece izmirde birleştirme işlemi yapılıyor.

Kadro olarak gerçekten güven veriyor. Selesi çok yumuşak dolgulu değil ama rahatsız etmiyor. Amortisörlü maşası RST marka kilitlenme özelliği var, iyi çalışıyor ama frenlerde çok hafif titreme yapıyor. Bir önceki bisiklette ellerim titreşimden ağrırdı ama bunda öyle bir ağrı olmuyor, titreşimleri iyi engelliyor.
Frenlerde tektro hdc 300 hidrolik fren sistemi var, ben genel kullanımda (düz yol, yokuş aşağı vs) performansından memnunum; sert sıkarsanız arka teker çabuk kilitleniyor.

Gidonu bir önceki bisikletimden daha geniş, bu da hakimiyeti ciddi anlamda etkiliyor. Yalnız sıkışık trafikte araçların arasından geçerken biraz geniş kalabilir. Yine gidon genişliği vücudu daha geniş pozisyona soktuğu için yüksek hıza çıkmayı biraz engelliyor.

Lastikler hafif dişli yapıda; hafif arazide işe yararlar ama şehir içinde yağışlı havalar haricinde hızlanmaya olumsuz etkisi var. Benim ilk aldığım parça bir çift sırt deseni silik yapılı lastik takımı oldu.

Arka göbek cır cır yapmıyor boş pedal seyrederken, bu sesi seviyorsanız unutabilirsiniz. Özellikle 4-9 arası ufak yapılı dişlilerde vites değişimini size hissettirmeyecek şekilde yumuşak geçişleri var.

Başka sorunuz olursa sorun bilgi paylaşırım.

Baki Polat

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Eminonu ndeki ileri bisikletten gecen ay ghost cross 1800 aldim gayet memnunum, 100 km ye yakin yaptim bir sikinti yok, kozyatagindaki subesindede ilk ayarlarini yaptirdim, aksesuarlarinida ordan aldim baya bir indirim yaptilar,

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakangim

Aktif Üye
Tepki
62
@Baki Polat

Merhaba,
Güle güle kullanın. Ne kadara aldınız acaba?

Baki Polat

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Tesekkur ederim Pesin 1750

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hakangim

Aktif Üye
Tepki
62
@Baki Polat

aklıma birşey takıldı. Şehir-tur bisikletlerinde kadro boyu seçerken mtb gibi mi hesaplayacağız? MTB de 18" se bunda da mı 18" oluyor?

Baki Polat

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Sanirim degisiyor, mtb lerin kadro boylari biraz daha kucuk oluyor diye biliyorum, ama emin degilim, nette bununla alakali bilgiler bulabilirsin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hakangim

MTB ve Cross arasında 2" fark hesaplayın ghost modellerinde

http://i1215.photobucket.com/albums/cc513/halilibrahimduran/EkranAl1310nt1310s1310_zpsa8566725.jpg

Hakangim

Aktif Üye
Tepki
62
İkinci el buldum. Kadro boyu 45cm miş. Bana küçük mü gelir acaba?

Boyum 178cm bacak boyum 80. Kararsız kaldım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hakangim

Küçük gelir
Uzun gidon boynu ve geriye doğru kıvrılan sele borusu ile biraz toparlayabilirsiniz ama yine de küçük gelecektir

Bende 49cm var ve (ölçülerimiz aynı) küçük geliyor

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir