Ghost cross 1100 & Focus Lost lagoon 4.0

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar siteyi 1 seneden fazladır takip ediyorum ancak üye olmamıştım. Çaldırdığım ilk bisikletimden sonra 2. bisikletimi alacağım. Şehir bisikleti almak istiyorum. ( Dağ cı arkadaşlarım ısrar etsede baskılara dayanıyorum ) Bütçe olarak max 1500 tl ayırdım. Bu paraya kaliteli bir bisiklet almak istedim. Donanım olarak çok üst seviye olmasada bence kalite olarak kendini kanıtlamış 2 markanın 2 modeli üzerinde karar vermek üzereyim. Sizlerin bu konuda görüşlerini almak istedim.
ilk model Ghost cross 1100 Man
(link)
(link)
İkiinci model Focus Lost Lagoon 4.0 2013 model
(link)
(link)
Bu iki model arasında seçim yapmayı düşünüyorum. focus 2013 olduğu için 100 tl daha ucuza alabileceğimi belirtti bisikletçi. Bu paraya sedona nın yakışıklı şehir bisikletleri var 340 gibi. Ama nedendir bilmiyorum bu iki bisiklet arasında kaldım. donanım olarakta birbirne benziyorlar. Fikir vererek yardımcı olabilirmisiniz ?
Teşekkürler,

Scudo

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
İkisi donanım olarak birbirine oldukça yakın. Fikir verebilecek varmı dır arkadaşlar? Bu arada farklı model fikride verebilrisiniz.

ikola

Üye
Tepki
39
Bisiklet
Focus
bende bisikletimi alırken önce merida crossway 100 düşündüm ve araştırdım daha sonra ghost 1800 e karar kıldım bana uygun kadro boyu ellerinde kalmamiştı bu dediğim 2013 aralık ayında oluyor 2014 modellerini beklerken daha çok asfaltta gideceğim için amortisörlü bisiklet almaktan vazgeçtim fuji ye yöneldim absolute 1,3 onda da uygun boy kalmamıştı aynı bisikletçide bakınırken focus planet'i gördüm bir köşede tam benim aradığım gibi bir şeydi parlamayan sade bir şeydi biraz pazarlıkla seri sonu olarak aldım ve şuan çok da memnunum

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Focus benimde ilgimi çekiyor. kadro rengi süper.

Emre O.

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
b'Twin
focus görüntü olarak çok güzel fiyatı ne kadar peki?

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
merhaba Antalya'da olduğunuzu öğrenince yazıyorum. Ben 3. bisikletimi satmayı düşünüyorum. Focus Lost Lagoon 5.0
460 Euro iken almıştım. Yaklaşık 1.5 yıldır bende. 900 tl'ye bırakırım. Faturası (garanti yerine geçiyor) falan duruyor. Selesini beğenmediğim için daha rahat olanla değiştirdim. Üzerinde bir kaç çizik hariç hiç bir problemi yoktur. M beden kadro boyu 50 cm. Almayı düşünürseniz görüşelim.
http://i.imgur.com/v1MLWVq.jpg
Fotoğraf temsilidir. Gelip görebilir. Hatta deneyebilirsiniz.

Emre O.

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
b'Twin
@MEHMETALİ

iç bacak boyum 89 cm bu kadro bana uyarmı?

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Emre Ocaklı
En zor soruyu sordunuz:( Dağ bisikletlerinde ve yol bisikletlerinde kadro boyları belirginken şehir-tur bisikletlerinde durum böyle değil. Yabancı sitelerdeki kadro boyu hesaplama rehperleri Trek 520 gibi tam tur bisikletleri için geçerli. Her ne kadar Surly gibi tam tur bisikletlerinin kadro boyları belirginken işler şehir-tur bisikletlerine geçince değişiyor.
Öncelikle kadro boyları markadan markaya hatta modelden modele değişiyor. Sonrasında ise amortisörlü olup olmamasına göre yine değişebiliyor. Amortisörlü şehir-tur bisikletlerinin kadro boyları genellikle dağ bisikletleri ile yol bisikletleri arasındadır. Kendimden örnek vereyim.
İç bacak boyum 82 cm.
Trek DS.................................. L ..................... 49.5 cm
Scott SUB .............................. M......................49 cm
Focus Lost Lagoon....................M......................50 cm bunlar benim bisikletlerim. bana tam oluyorlar.
Dikkat ettiyseniz Focus M beden olduğu halde kadro boyu daha uzun. Performansa dayalı sürüşlerde bir küçük beden, uzun yola ve rahatlığa yönelik sürüşlerde ise tam beden kadro önerilir.
Focus'un kadrosu size bir beden küçük gelebilir. Karar sizin...