Ghost Bisiklet Farkı

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Arkadaslar iki mtb'de 1099 euro fakat biri 12.60kg diğeri 14.70kg aralarındakı fark nedır?
12.60kg
(link)
14.70kg
(link)

Sizce hangisi?

Scudo

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Şuan Ghost Race 500 Yada Ghost Se 5000 düsünüyorum fakat . 2 bisiklet arasındakı fark nedır onu ogrenmek ıstıyorum.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
26' 29' fark bu
genel olarak ghost bisikletler oldukça ağırdır..

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Birbirinden gayet farklı bisikletler neleri aynı diye sorsan daha mantıklı olurdu sanırım :)

Mesela en büyük fark şu biri 29er biri 26er.. Öncelikle kaç er bisiklet istediğinize karar verirseniz ona göre yardımcı olabiliriz..
Bunun dışında maşaları, frenleri, göbekleri, ön aktarıcıları falan da farklı

Edit: 29er bisikletler teker ebatı ve maşa uzunluklarından dolayı genelde 1kg kadar daha ağır oluyor ama 2700tl bir bisiklet için 14,70kg çok fazla diye düşünüyorum..

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
26 veya 29 olması benım acımdan pek önemli değil :D Sistem olarak hangisi daha iyi? yada kullanım alanları mı farklı?

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Peki malzeme farkı nedir ? kusura bakmayın mtb 'den pek anlamıyorum genel olarak yol ile ilgilendiğimden.

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Boyunuzu öğrenebilir miyim acaba ?

29er bisikletleri genelde uzun kişilere tavsiye ediyor bisikletçiler

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
1,80 üzeri için tavsiye edilir 29er ancak ben doğru kadro boyu seçimi ile 29er bir bisiklete rahatça binebilirsiniz diye düşünmekteyim.. Sadece bisiklet altınızda biraz büyük kalabilir :)

"26 veya 29 olması benım acımdan pek önemli değil" demişsiniz ama jant ebatı önemli ve kişisel bir seçimdir.. Kimseye 29er al veya 26er al denemez çünkü bu tamamen sizin kullanış tarzınıza kalmış bir seçimdir..

29er hız ve performans odaklı bisikletlerdir. Her pedalda daha fazla yol alır ve size hız kazandırır. Aynı zamanda çapı büyük olduğu için çukurarın, taşların üzerinden geçerken size daha az hız kaybettirir bkz;

26er ise daha atiktir.. Ne kadar küçük teker o kadar çevik bisiklet demektir aynı zamanda ağırlık merkeziniz daha aşağıdadır bisiklet üzerindeyken..

ilk baş 26 mı 29 mu istediğinize karar verin ona göre bisiklet tavsiyesinde bulunalım bence.. Çünkü çok güzel bir bütçeniz var ve bu bisikletlerin fiyatına göre fazla ağır olduğunu, aynı fiyata daha iyi bisikletler bulunabilceğini düşünüyorum ben.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@Serdar Sarı

Yazdıklarınızı okudum gercekten güzel anlatmıssınız . Söyle söyliyeyim aklımda iki secenek var dediğim gibi Ghost race 5000 ve ghost se 5000 biri yol diğeri ise mtb pek mtb bilmediğim ve ögrenmek ıstedıgım ıcın bu konuyu actım. Yol bisikleti almayı dusunuyordum ama bu aralar mtb hosuma gitmeye basladı en son kararımı verdıgımde bir mtb arastırması yapacagım , Cok tesekkür ederim gercekten :)

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
13 kiloyu geçmeyen bir bisiklet bulursan rahat rahat kullanabilirsin.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Daha önce bir mtb vardı 13kg falandı parca olarak cok iyi değildi ama nedense 13kg'di :D Bende sastım bu bisiklet 3 kagıt buda 12.40 :D

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eğer MTB İle Yol Arasında Kararsız Kalırsan Cylocross Tip Al Onun Modelide Var Galiba Ghost'ta