Gerİ Sayim BaŞladi…

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında rahmankarataş tarafından paylaşıldı.

 1. rahmankarataş

  rahmankarataş Bisikletkolik

  Kayıt:
  12 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.049
  Beğeniler:
  748
  Şehir:
  greek and tr
  Seviye:
  Karadeniz'de kanser bizi yakalamadan biz kanseri yakalayalım!

  Karadeniz'de Çernobil'den sonra artan kanser vakalarının erken tespiti için kanser taramalarının acilen başlatılması amacıyla “ KARADENİZ KANSERDEN ÖLÜYOR, DURDURUN ” adlı kampanya ile imza toplanıyor.

  KARADENİZ FİKİR KULÜBÜ PLATFORMU (KFK) tarafından başlatılan kampanyanın amacı en az 10,000 imza toplamak.

  Kampanyaya internetten katılanların imzaladığı elektronik dilekçe doğrudan TBMM'ndeki tüm milletvekillerine ulaşırken, sokakta da imza toplanıyor. Bu süreçte halka kampanyanın amacı hakkında bilgi verilip, destek istenecek.

  Karadeniz'de kanserden daha hızlı hareket etmek gerektiğini vurgulayan Karadeniz Fikir Kulübü sözcüsü Bahriye Şengün, ”Ç eşitli görüşler karşı çıksa da Çernobil'den sonra Karadeniz Bölgesinde kanser vakalarında büyük oranda artış olduğu ve hastalığın tırmanışını sürdürdüğü yadsınamaz bir gerçek. Halkın yaşamı, bütçesi ve psikolojisine yönelik büyük bir yıkım getiren bu gerçekliğe karşı KFK olarak kuruluş amacımıza uygun bir yaklaşımda bulunuyor ve yöremizde kanser taraması ve kanser için erken teşhis merkezlerinin kurulmasını, mevcutların da sayılarının artırılmasını ve daha işlevsel hale getirilmesini devletten talep ediyoruz” dedi.

  Şengün'ün yaptığı açıklamaya göre 10,000 imzanın tamamlanmasında koyulan hedef tarih 15 Nisan 2007. Toplanan imzalar Çernobil'in 21. yılında yapılacak panel öncesinde Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı ve TBMM Sağlık Komisyonu'na elden iletilecek.

  Kampanya e-dilekçesine http://www.kfk-platformu.org/dilekce/ bağlantısından ulaşılıyor.

  Uluslar arası katılıma açık olan kampanyanın İngilizce e-dilekçe metnine http://www.kfk-platformu.org/dilekce/petition/ bağlantısından ulaşılıyor. Kampanyaya elden imza toplayarak destek olmak isteyenlerin bilgi@kfk-platformu.org adresinden talepte bulunmaları halinde kendilerine imza formu gönderiliyor.

  Bilgi için:
  Bahriye Şengün KFK Sözcüsü
  Tel: 533-593 13 37
  E-Posta: bilgi@kfk-platformu.org

  www.kfk-platformu.org

  Baner, yazi kaynak: Kfk-Platformu.Org
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-4-1_9-11-50.png
Guy Andrews ve Simon Doughty'nin kaleme aldığı The Cyclist's Training Manual kitabı, çalışıp kendini geliştirmek isteyen her tür bisikletçi için (yol, dağ, tt, cyclo-cross vb.) gerekli bilgiler...
20170411_091255.jpg
Herkese merhaba ben Necmettin Ünlü. İzmir'de yaşıyorum ve üniversite ögrencisiyim. 21 yaşındayım. Her şey 19 yaşında 133 kiloya kadar çıkmamla başladı.Boyum 1.9m idi ama yine de kilo oldukça belli...
kays pwr.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...