Gerçek Anlamda Antreman Nasıl Yapılır

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
herkese mrb
gerçek anlamda nasıl ant. yapılır bunu öğrenmek istiyoum bi çoğumuz ve yaşıtlarımın çoğu bence ant yapmayı bilmiyo benim gibi yani aynı yolda gidip gidip duruyoruz warmı bana ve diğer kişilere illa başında ant.ü olan bi takımda mı olmak lazım tek başıma becermezmiyim kendi programımı kendim yapmayı

Scudo

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@fırat ayanyan

dostum hocalarımız gayet bilgili insanlar. Özellikle hakan yazman hocamız cok bilgili bu konuda.

senın gelişme çağında olman göz onune alınırsa ( 16 yaş kriteri )

Özellikle beslenmene dikkat edicen bu bir.

ikincisi uyku duzenin olmak zorunda.

3. sü ağır antremanlardan kaçınman lazım.

bu benim görüşüm. Koşu bisiklet yüzme yürüme ve sınav barfiks mekik bunlar senın temel antremanların.

Yaşın bi ilerlesin o zaman düşünürüz.

Gunluk kesinlikle 3000 - 3500 kalori alımı bu dönemlerde sorun olmaz.

16 yasından 20 yasına kadar sorun olmayacakrıe diye dusunuyorum.

saygılar.

fatih ulusoy

Aktif Üye
Tepki
112
eğer gelişmek istiyorsan kendinden güçlü birileri ile antrenmana çıkmalısın ayrıca düzenli bir antrenman programı olmalı içinde dinlenme interval vb seyler olan bi program bide biraz acı çekmelisin yani bacaklarındaki yanmayı hissetmelisin ama yeni başlıcaksan belli bi zaman seri pedal çevirmelisin (yumuşak dişli) yani ben böyle yapıyorum çokta yararını görüyorum eğer(profesyonellerin yardımıyla) ;)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Antrenman Teorisi, yrd. doç.dr. Uğur Dündar, Nobel yayınları. Fırat bu kitabı alabilirsin oldukça kapsamlı olarak sana herşeyi öğretiyor antrenman için...

http://www.tumkitaplar.com/images/shop/big/15579.jpg

alıntı:
Açıklama

Yurtdışında yayınlanmakta olan spor bilimlerine ilişkin kaynakların fazlalığına karşın ülkemizde yayınlanan spor bilimlerine ilişkin çalışmaların azlığı, bu ve benzeri çalışmaların yapılmasını gerekli kılmaktadır. İçerdiği bilgilerin Türk spor bilimine katkı sağlayacağı ve bu eksiklikleri gidermek için bir adım olacağı gayesiyle hazırlanan kitapta; antrenman, çocuklarda ve gençlerde yetenek seçimi ve gelişim özellikleri, enerji sistemleri ve temel kavramlar, yüklenme ve uyum, sporsal verim öğeleri, antrenman planlaması ve konuyla ilgili daha pek çok konuya yer verilmiştir. Ayrıca, yapılabilecek çeşitli testler örneklerle kitapta yer almıştır. Çalışmada hormonlar, beslenme ve ergojenik yardımcılar da antrenman konusunu destekleyici ve bütünleyici bilgiler olarak kitapta ayrıca ele alınmıştır.

Linki: (link)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@fırat ayanyan

Kendi programını tabii ki yapabilirsin, işin mantığını öğrenirsen gayet rahat belirleyebilirsin. Biraz araştırma kitap okuma yoluyla, ana hatlarını kavradınmı kolayca çözebilirsin. Bütün dünyada bir çok atlet kendi kendinin antrenörlüğünü yapıyor, tabii bedelini ödeyebilen mutlu azınlık bir antrenör gözetiminde en güvenli ve iyi ve hızlı şekilde gelişiyor, çünkü antrenörler sizin görmediğiniz şeyleri görebiliyorlar, ne zaman durmanız gerektiğini, ne zaman sınırları zorlamanız gerektiğini en iyi şekilde belirleyebiliyorlar...

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
kitaba bakıcam hemen alıcam inşallah sahaflarda vardır yoksa dr bakarım

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
@Hakan Yazman

NAMI DEĞER UĞUR HOCAMIZ ANTRENMAN BİLGİSİ VE PERİYOTLAMA HOCAMIZ,

KİTAPTAKİNDEN ÇOK DAHA BİLGİLİDİR KENDİSİ,

KEŞKE HERKES ONDAN ANTRENMAN BİLGİSİ ALABİLSE

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Bu kitaplar da kendi kendinin antrenörü olma konusunda en kapsamlı kitaplardandır, bütün konular tüm detaylarıyla işlenmektedir.

http://velogear.com/images/vp_bib4.jpghttp://img.flipkart.com/bk_imgs/718/9781884737718.jpg

nahsen deniz yaşar

Aktif Üye
Tepki
41
Koşu antrenmanlarımdan bildiğim kadarıyla; -uzun ve yavaş koşular,kısa sprint koşular,tempo antrenman ve oynaş koşusu(ingilizceden çevirisidir ama ingilizcesini hatırlayamadım).Bu 4 temel üzerine oluşur antrenmanlar.Hepside nabız aralığı ile ilintilidir.

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi