geotech alize nin eksileri nelerdir

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
sanırım askerliği tecil ettirme gibi bir şansım doğdu bir iki ay sonra da güzel maaşlı bir işe gireceğim o yüzden şimdiden güzel bir bisiklet bakmaya başladım bile :D
geotech alize diye bir bisiklet gördüm sanırım fiyat/performans açısından benim için en uygun olan bu fiyatı delta da 339 tl ağırlığı 13.9 özellikleri iyi gibi geldi başlangıç için tam aradığım bisiklet sanırım bu ama bu konuda sizin de önerilerinizi almak isterim ben bisikletle türkiye turuna çıkmayacağım günlerce turlar yapmayacağım tek istediğim rampalarda beni fazla zorlamasın ve itmeden pedal çevirerek gitsin :D bisiklete fazla para gömmer istemiyorum zaten durumum da uygun değil size sormak istediğim bu markanın ve bu bisikletin eskikleri ve eksileri ?
mesela garanti konusunda sorun çıkar mı garantisi kaç yıl aletin kronik sorunları var mı (hız, aerodinamik vs.) asfalt mıcır birazcık toprak ve dik yokuşlar için uygunmudur ve tabi ki sizin bu bisiklet hakkındaki kişisel görüşünüz. alternatifler istemiyorum zira dediğim gibi bütçem daha pahalı bir alet almaya elvermiyor yardımlarınızı dört gözle bekliyorum

Scudo

Onur ALKAÇIR

Daimi Üye
Tepki
92
fiyat performans bakımından bisiklet sitiyorsan salcano ama şöyle bir sorun var servisi iyi dğil garantide sorun cıkabilir bir sorun yaşarsan o bir yana sedona borla 600 tl başlangıç için ideal serviside gayet iyi bende de sedona 741 var geçen kadro kulağını kırdım jantın arasına sokup 30 tllik parçayı yolladılar bir de sedona 2bin bisiklet uretiyorsa salcano 250bin tane üretiyor bunları göz önünde bulundur ve hemen karar verme 2-3 ayım var almaya demişsin iyice öğrenip al :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mesut emin yarıcı
Ne istediğinizi net olarak biliyor olmanız önemli-ki biliyor görünüyorsunuz-O fiyat sanırım internet üzerinden satış yapan şirketlerin fiyatı.Sipariş vermeden önce bisikletin bütün mü,parça parça mı geleceğinden emin olun,değilse o bisikleti toplamak için cebinizden azımsanamayacak kadar para harcarsınız.Bisikletin eksilerini soruyorsunuz,gerçeği söylüyorum:Her yeri,ortalamanın altı ancak kesinlikle çok amatör beklentileri karşılar.13.9 diyor kilo,emin değilim.15 kg cıvarı olduğunu düşünüyorum(ya pedalları,ya bagajı hesaba katmamışlardır,ağırlıkla ilgili pek çok trik var) Hafif rampaları çıkarsınız,700x35 lastik şehir için oldukça uygun.Netten yapılan alışverişlerde garanti hep sorun olur,servis bulamaz,bulsanız yaptıramazsınız.Geotech'i Delta bisiklet üretir ve yetkili firma da delta'dır.Arayın sorun.
Zaten bisiklet sizin için çok önemli hale geldiğinde farklı tercihlere yöneleceğiniz gerçeğini de gözden uzak tutmayınız.Peki sonuç:Alayım mı ? Al
Pişman eder mi? Yazdığın beklenti düzeyinde etmez.

burak durel

Forum Bağımlısı
Tepki
436
İsim
Burak D.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bence o fiyat aralığında salcano lara bak derim istanbulda olsan pek servis sorunu yaşamazsın ama bulunduğun yerde servisler nasıldır bilemem. salcanolara bak beğendiğin model için pazarlık yap indirim de yapıyorlar baya...

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Şehir bisikleti istiyorum mtb değil
istanbulda oturmuyorum karabükte oturuyorum burada sadece salcano servisi olması lazım
alternatif olarak XRS 200 ü buldum ama dediğim gibi bütçem kısıtlı
geotech özellikleri bakımından hoşuma gitti doğrusu ama bu XRS 200 ü daha çok sevdim sanırım hele o gidona hastayım :D

edit: bu XRS 200 ün detaylı özelliklerini nereden bulabilirim sitesinde olmadığı için haliyle hiç bir yerde yok

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
XRS 200 hakkında en detaylı bilgi

TİP : 700C YOL
VİTES : SHIMANO RD2300 14 VİTES
KADRO : HI-TEN KADRO
MAŞA : HI-TEN MAŞA
FREN : CALIPER FREN
GİDON BOĞAZI : ZOOM AHEAD ALÜMİNYUM GİDON BOĞAZI
TEKERLEK : XR18 ÇİFT DUVARLI JANT

bu sanırım. Fakat pek önerilen bir bisiklet değil, illa ki Salcano yol bisikleti alacaksanız XRS800 veya 800Sora alın fakat onlarında fiyatı uçuk bütçene göre. Bana kalırsa o bütçeye Geotech Alize alman daha idealdir, beklentilerini karşılar. Bütçeni biraz daha arttırabilirsen XRS200 yerine Salcano City Sport serilerinede bakabilirsin.

Salcano xrs200 diye forumda arama yaparsan birçok şikayet konusu var. Kadro geometrisi beğenilmiyor ayrıca kadroda hi-ten. Dediğim gibi ya Alize yada city sport serisine yoğunlaş.

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Hey allahım :D Az önce de yukarıda alize yerine salcanolara bak dedi diğer arkadaşlar :D ama ben bu salcanonun gidonunu fln çok sevdim ya bir de bunlara alternatif önerebileceğiniz bisikletler varmı aynı fiyatlarda olması lazım ama

edit:

TİP : 700C YOL
VİTES : SHIMANO RD2300 14 VİTES
KADRO : HI-TEN KADRO
MAŞA : HI-TEN MAŞA
FREN : CALIPER FREN
GİDON BOĞAZI : ZOOM AHEAD ALÜMİNYUM GİDON BOĞAZI
TEKERLEK : XR18 ÇİFT DUVARLI JANT

14 vites mi :D 14 vites derken :D

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
bir de xrs200 ve benzeri bisikletler ile mıcırlı yollara girmeniz çok olası değildir.

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Sürekli mıcırlı yollarda dolaşmayacağız elbetteki :) türkiyenin yolları işte yolda giderken karşımıza bozuk zemin veya mıcırlı zemin çıkabilir bu tip durumlarda bisikleti yüklenmek istemiyorum sadece lastikleri ince olduğu için bu tip yollarda sorun yaratabileceğini biliyorum ama jantlar açısından bir sorun olur mu o konuda bir bilgim yok

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Tekrar geotech alize de karar kılmış bulnmaktayım uzun araştırmalar sonucunda bu bisikletin çok da kötü bir tercih olmayacağını düşündüm öğrendiğim kadarıyla kadrosu hi-ten değil sadece ön maşası hi-ten bir üst model olan life ile ağırlığı aynı salcanodan 14 vites olduğu için vazgeçtim bu durumda elimde alize ve life seçenekleri kaldı lifeın fiyatı alizenin iki katı ama aralarında biraz kalite farkı var sanırım life alizeye göre biraz daha kaliteli malzemeden yapılmış sanıyorum ki ama başlangıç için alize nin de benim işimi fazlası göreceği kanısına vardım netice olarak ama tabi karar vermek için önümde daha 2 ay var en az bir bisiklete odaklanıp onun hakkında araştırma yapmak istiyorum açıkçası

mesut emin yarıcı

Daimi Üye
Tepki
113
Bisiklet
Kron
Bir de salcanonun benim için şöyle bir avantajı olduğunu farkettim. Bulunduğum şehirde bayisi de var servisi de ufak bir arıza da gidip para ile yaptırmama gerek kalmayacak eğer salcano alırsam. Pekala bu geotech ayrında salcano önerebilirmisiniz ben istanbul M diye bir modeli gördüm bir de city sport serisinin 400 500 tl civarında modelleri var bunların arasındaki fark nedir acaba