Gene Bir Kaza Gene Bir Maganda !

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Saat 21.30'da 3 Arkadaş Maltepe Feyzullahtan Sahile Oradan Kartal Pendik Yola Düştük Bisikletlerimiz CUBE PELATON-SALCANO ASTRO-KRON CİTY COMFORT İle Çıktık Tam Bağdat Caddesini Geçtik Drama Köprüsünü Geçeceğiz Benim Tarafımca Trafik Magandası Bir Opel Biz 3 Arkadaşı Sıkıştırdı Kendimi Nasıl Kaldırıma Attığımı Bilmiyorum Bu Büyük Bir Korku Oldu Gelelim Kazaya Bu Bir Trafik Kazası Eminim 1-2 Arkadaş Görmüştür Sahilde Bir Arabanın Bir Arabayı Sıkıştırması Sonucu 2 Kişi 18-19 Yaşlarında Kızların Kullandığı Arabanın Takla Atmasına Sebep Oldu Şunu Öğrendim Akşamları Yola Çıkılmaz Magandanın Bizi Sıkıştırması Değil Ama Takla Atan Araba Beni Çok Korkuttu Allah Kimseye Kaza Bela Vermesin.

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
geçmiş olsun, akşam çıkılmaz bu ülkede. gündüz bile görmüyolar..

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Bu Arada dün 21:30 Gibi Maltepe-Kartal Sahilde Olan Varmıydı ?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun, bisikletin en gönül rahatlığı ile sürüleceği zaman pazar sabahı 05:00 ve 10:00 arasıdır bence.

Erhan B.

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Peugeot
bisiklet memleketi olarak bilinen Konya da bile rahat süremiyoruz, ana caddelere gönül rahatlığıyla çıkamıyorum. (gerçi sorumsuzca, tedbirsizce bisiklet kullanıcılarına da rastlıyorum) Kim bilir İstanbul trafiğinde durum nasıldır.

• Beğen
Tepkiler: Tunakan Önen

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
@Erhan B.

Emin Olabilirsinki Konya Daha Rahattır İstanbula Göre Adam Gelmiş Bisiklet Yolunda Yarış Motosikletiyle Tam Gaz Gidiyor Bu Sadece 1 Örnek Daha Neler Neler Var Sizin Şehrinizdeki En Nefret Ettiğim Olay Otomobil Sürücüleri Her Zaman Hızlı Ve Tehlikeli Sürüş Yapıyorlar

Erhan B.

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Peugeot
Bizim burada trafik yoğunluğu İstanbul dan azdır ama akıcılığı istanbul dan yavaştır.
En merkezi yerlerde bile yolda çaprazlama giden, şeridi ortalayan motosiklet, üç tekerlekli, bisikletler görmek mümkün. 10 sene öncesine kadar Alaaddin de at arabası görmüşlüğüm vardır.
Dün bisiklet yolundan gidiyorum, önümde çakarlı led var. Adamın biri elinde telefon sarhoş gibi bisiklet yolunda zikzak çizerek ilerliyor, hemen solda daha geniş yaya kaldırımı var ama oradan gitmiyor nedense, onun yanından yalayarak geçiyorum yavaşça. Bu gidişle dağ bisikletime en yakıştıramadığım aksesuar olan zil alacağım.
Hemen ardından karşıdan motosiklet geliyor (yine bisiklet yolunda ve ters yönde), farları gözümü alıyor hemde nasıl farsa.
Çarşıda bikaç caddede bisiklet yolları var ama park eden arabalardan bisiklet yolu görünmüyor bile, ben zaten ilk yapıldığı zamanlar orayı otopark sanmıştım :D arkadaşlar söylemişti bisiklet yolu olduğunu.
Çarşı olmasa bile kenar semtlerde bile bisiklet yolları otopark olarak kullanılır.
Bu arada Konyada doğup büyümüş biri olarak şunu da söyleyim, Konya insanının bir karakteristik özelliği kaldırımdan yürümeyi sevmez, yoldan yürür ve çekilmeye üşenir. Sürücülerde geniş kaldırım görünce hemen park olarak kullanır.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
ne yazıkki tüm sorun insanlarımızın zihniyetinde. neredeyse trafik kaza demek gelmiyor böyle durumlarda içimden. çünkü olayın trafikle degilde insanlık özelliklerinin eksik oluşuyla ilgisi var. insaniyeti eksik beyinlerin sayesinde oluşan hazin sonuçlar. sizede diğer kaza zedelerede geçmiş olsun diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşin başı dikkat kardeşim, internette veya haberlerde gördünüz mü bilmiyorum geçen gün İstanbul'da dolmuş 15 metrelik üst geçitten aşağı uçtu gündüz saati boş yolda hemde 2 kişi gitti ya sen kör değilsin bir şey değilsin üst geçitten aşağıya uçuruyorsun dolmuşu böyle bir şey ben görmedim.

• Beğen
Tepkiler: Berke

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Erhan Kardeşim Sana Korna Tavsiyesi Vereyim Kardeşim Emin Ol Önündeki Arabalar Çekilir İnsanlar Sesten Kaçar İngilterede Genellikle Her Bisiklette Var Fiyat 35 Euro Falan AirZound Kargo Falan Fazla Para Bulmaz Sana Tavsiyem Zili Falan Bırak Videoların İzle Bana Hak Verirsin :) Ha Bu Arada Keşke Konya İnsanı Yolda Yürüse Ben Öyle Çok Şehirdeki Kanunlara Dikkat Etmedim Ama Benim Babam Kıbrısta Çalışıyor Bende Gidiyorum Gittikçe Dikkat Ediyorum Bisiklet Göbeğe Girdiği An Hiç Kimse Yola Girmiyor Yolda Yürümek Diye Birşey Yok Niye Bizim Ülkemiz Bu Kadar Saygısız Anlamıyorum

@Berke1903

Aynen Kardeşim Bugünde Haberlerde Vardı Gördüm Bu Minibüsleri Artık Acımadan Şikayet Edeceğim Özellikle Maltepe-Zümrütevler-Gülsuyu Minibüscülerini Adamlar Yolda Değil Pistte Gidiyor Geçen Haberlerde Görmüşsündür BULUN BU MAGANDAYI Başlıkı Bir Haber Vardı Yolda Drift Çekiyo Falan O Adamı Tanımayan Yoktur Harun Taştan Diye Zevzeğin Birisi Şimdi Bu Adam Bunu Yaptı Leventin Ortasında Vızır Vızır Şov Yaptı Hangi Polis Çıkıp Ceza Kesti Gerçi Hepte Şikayet Edince Bakmıyor Artık Polisler Kimileri Var Vatan Uğruna Görevini Yapıyor Kimileri Var Karaktersiz Polis Diye Tabir Ettiğim İnsanlar :)

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
istanbulda, sadece motorlu kuryeler bile yeter sakatlanma tehtidi oluşturmaya erhan bey..
bildiğiniz gibi değil :D gelip görmelisiniz. ibretlik

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu

Özellikle pizzacı ve dürümcü motorlarından korkmak lazım.

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
ehliyetsiz sürdüklerinden bahsetmiyorum bile,
13 yaşında çocuklar kuryelik yapıyor. oyuncak gibi oynuyo motorla çocuk ya!
motoru görünce anlıyosun zaten nekadar feci bi durum olduğunu. motorun vuruk-çizik olmayan yeri yok..
3. dünya ülkesiyiz.. başka bişey değil.

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
@Serkan Mıstınoğlu

Bizim Ülkedeki En Güzel Laf Motor İstiyosan Ya Sucuya Gireceksin Yada Lahmacuncuya Adam Ehliyet Falan Dinlemeden Alıyor İşe Ekmek Elden Su Gölden Onlarda Basıyorda Basıyor Gaza Ben Hayatımda 1 Kez KKTC'de Motorla Kaza Yaptım O Son Oldu :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
seni pazar günü gördüm galiba 2 kişi gidiyordunuz pendik yönüne sonra marinaya girdiniz

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Yine bir can hayatını kaybetti,bu sefer bisikletçi bir arkadaşımızı kaybetmedik,öğrenci bir kardeşimizi kaybettik,ne yazık ki :(

(link)

Bu tür yaratıklar bitmeyecek gibi,sırf taksime kar topu değdi diye çocuk kovalanır mı gaddar ve zalim,içimden bir sürü küfür etmek geliyor ama,şeytana uymak istemiyorum,Allah versin belasını ve cezasını.. !

BF Okuru

Üye
Tepki
2
daha öncede yazdım ,
trafik anarşiştlerini yola getirmek için cezalar iki kat olmalı ,
olayın nasıl vuku bulduğuna dikkat edilecek tabi zihni arkadaşımız bisiklet yolu var iken saat 15.00 de araçların en yoğun olduğu saatte yolun ortasından giderse hatalı oluyor karayollarının 66 ıncı maddesine göre ,
bisikletlileri bağlayan trafik yasaları var
evet biz bisikletliler olarak trafik kanunlarına riayet edeceğizde ,
koca istanbulda bana bisiklet yolu o kadar azki sadece sahil yolları yetmiyor bana,
bağdat caddesine girin yandınız zati,
eminönüne gidin hepten yandınız
beşiktaştan sarıyere bi gidin dar yolda araçlar teğet geçer
üsküdardan beykoza gidin aynı hikaye ne bisiklet yolu orada bisiklet ile gitmek bile risk ,
bu nedenle istanbulda olan arkadaşlar mecbur kalmadıkça bu yollara gitmeyin bilinki burada risk var ,
ha diyeceksinizki bize ne kaldı valla hiç bi şey kalmıyor malesef
insanlar garipçeyi seviyor ama oraya gitmek için binbir tehlikeler ile karşılaşıyorsunuz ,
belgrad istiyor insanlar ama gelin görünki belgrada gidene kadar 4 tekerler ile muhatab oluyoruz,
o zincirlikuyu maslak yolları aman aman adamlar 100 ile viraja giriyor son anda kırıyor
avrupa yakada zati kamikazeler çok
velhasıl bu istanbulda sadece emniyetli yollar olarak anadolu yakada dudullu-göçbeyli -dudullu-bıçkıdere -darlık
kaldı başkada yok bu etapların dönüşünde emniyetli bisiklet yollarından dönüyorum zati antreman yorgunu oluyorum ,
avrupa yakada ise aynen karaburunlara gitmek lazım ve de çatalca taraflarına şehire yaklaştıkça iş sakatlaşıyor dönüşleri hep sahildeki bisiklet yollarından yapmak uygun ,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
daha 3 gün önce uzun zamandır binmediğim minibüslere bindim.o da ne şöför hiç can taşıdığının farkında bile değil.ben arabada yalnızken öyle sorumsuzca sürmüyorum ki,dolmuşçu en az 15 can taşıyordu.