Gençlerde Bile Kalp Krizi Riskini Artırıyor!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Red Bull'daki BÜYÜK TEHLİKE !

Red Bull içerken bir kez daha düşünün! İşte araştırmadan çıkan şok sonuç...

''Kanatlandırması'' için üniversite öğrencileri ve adrenalin sporları tutkunları arasında popüler olan kafein içerikli içeceğin kanı yapışkan hale getirdiği ve bunun kriz gibi kalp ve kan damarlarında soruna neden olduğu belirtildi.

Royal Adelaide Hastanesinin Kalp ve Kan Damarları Araştırma Merkezindeki araştırmacısı Scott Willoughby, bir Avustralya gazetesine verdiği demeçte, ''Red Bull'un içilmesinden bir saat sonra kan sistemi artık normal olmuyor. Kalp ve damar hastalığı olan hastalarda gördüğümüz gibi anormal oluyor'' dedi.

Willoughby, stres ve tansiyonla birleştiğinde Red Bull'un öldürücü olabileceğini kaydetti.

Scott Willoughby ve ekibinin, 30 kişinin, 250 mililitrelik şekersiz Red Bull'u içmeden 1 saat önceki ve içtikten 1 saat sonraki kalp damar sistemini test ettikleri belirtildi.

Red Bull'un Avustralya şubesinin sözcüsü Linda Rychter ise Reuters ajansına verdiği demeçte, araştırmanın, şirketin merkez bürosu tarafından değerlendirileceğini kaydetti. Rychter, ''araştırma, bir fincan kahve içilmesinin etkilerini göstermiyor. Bu nedenle bildirilen sonuçlar beklenen sonuçlardır ve normal fizyolojik değişiklik içinde yer almaktadır'' dedi.

Red Bull, sağlık sorunlarına neden olduğu için Norveç, Uruguay ve Danimarka'da yasaklanmıştı ancak şirket geçen yıl 143 ülkede 3,5 milyar kutu içecek satmıştı.

Formula 1 yarışlarına ve dünyada uç noktadaki spor olaylarına sponsorluk yapan Avusturyalı şirket, müşterilerini günde iki kutudan fazla içmemeleri yönünde uyarıyor.

(link)

samanyoluhaber.com

Scudo

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Evet hazır içecek sanayisinin tehlikelerinden bahsetmiştik. Sanırım.

Redbull da o devlerden biri.

Bu tarz ürünlerin insan sağlığına yararlı olmasınımı bekliyorsunuz?

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
Bana göre bir sorun yok nede olsa kullanmıyorum:)Ama kullanan arkadaşlar dikkatlı olmalarını ve kullanmamalarını tavsiye ediyorum:):)

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Su katıp da içiyordum ben, aynı etkiyi gösteriyormuydu acep :rolleyes: :cool:

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Amaaaan bıktım usandım ya bu haberlerden.Önce piyasaya sür, millet; bağımlısı olsun sonra "zararlı" de...İnsan sağlığı hatta canı ne kadar değersizleşiyor.
Şimdi öylesine sinirlendim ki her bir firmanın yetkililerini arayıp küfredesim var.
Ulan madem bu ürün günde 2 taneyi geçtiğinde zararlı olduğunu satıcının bile belirtebileceği kadar zararlı niye piyasaya sürüyorsunuz.Veya madem test yapılıyor niye piyasaya sürülmeden resmi kuruluşlarca test edilmiyor.
YUH ARTIK