Genç Bisikletçilere 7 Tavsiye

Suluk

Üye
Tepki
99
İsim
Fatih
Bisiklet
Bianchi
1. Sağlam Bir Denge Kurun

Her şeyden önce bisiklet binmekten zevk almaya çalışın, ancak hayatta başka şeylerin de olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bisiklet binmek kolayca bağımlılık haline gelebilir ve hatta bazıları için takıntı olabilir. İşler yolundayken bu harika bir durumdur ama işler ters gitmeye başlayınca bu durum moral bozukluğuna sebebiyet verebilir. O yüzden bisiklet binmek haricinde de hobiler edinmek, arkadaş ve ailenizle zaman geçirmek aklınızı başka şeylere vermeye yardımcı olur. Konu bisiklet binmek olunca zihnen iyi bir durumda olmak performansınızı da büyük ölçüde etkileyecektir.

2. Bilgi Güçtür

Bulabildiğiniz insanlardan, yerlerden ve kaynaklardan edinebildiğiniz kadar bilgi edinmeye çalışın. Online dergi, makale, kitap, forum, Youtube, Facebook ve tecrübeli bisikletçiler elinizin altındaki en önemli kaynaklardır. Bunların hepsi sizin için uygun olmayabilir, işe yaramayabilir ama %10'u bile faydalı olsa kârdır, değil mi?

3. Başarılı Olmak için En İyi Ekipmana Sahip Olmanız Gerekmez

En iyi ekipmana sahip değilseniz endişelenmeyin. Birçoğunuzun pahalı bisikletlere büyük bir aşk ve hevesle baktığınızı biliyorum, bunu hepimiz yapıyoruz. Ancak bunlara sahip olmasanız bile başarılı olabileceğinizi bilmelisiniz. Fark yaratan bisiklet değil, bisikletçidir. Elinizdeki malzemeye iyi bakın, temiz tutun, bakımını aksatmayın, düzgün kullanın. Daha fazla başarıya imza atmaya başlayınca birileri size bisikleti ücretsiz vermek isteyecektir zaten.

4. Farklı Tür Bisikletler Deneyin

İmkan buldukça gruptakilerden ödünç alıp, bisiklet fuarlarına ve mağazalarına gidip dağ, yol, cyclocross, BMX, downhill, track türü bisiklet denemeye çalışın. Bu sizi bisiklete daha hakim kılacak, en kötü durumlarda ne yapacağınız hakkında fikir verecek ve daha bilinçli şekilde bisiklet sürmenizi sağlayacaktır.

5. Bisiklet Kulübüne Katılın

Şehrinizde, yaşadığınız bölgede büyük ihtimalle bir grup, kulüp ya da birkaç çiftteker sevdalısı vardır. Bu insanlarla sürmeye başlarsanız yeni arkadaşlar edinirsiniz, hızlı bir şekilde yeni beceriler edinirsiniz ve kulübün tecrübeli bisikletçilerinden çok değerli bilgiler öğrenirsiniz. Aynı düşünce yapısına sahip insanlarla birlikte sürmek, bu sporu çok daha zevkli hale getirecektir.

6. Bir Planınız Olsun

Hobinizi bir adım ileri taşıyıp yarış seviyesine getirmek isterseniz önceden planladığınız kısa vadeli ve uzun vadeli hedefleriniz olsun. Nerede olmak istiyorum ve oraya nasıl ulaşırım? sorularını cevaplamalısınız öncelikle. İmkansız diye bir şey yoktur.

7. Asla Pes Etmeyin

İlk yarışınız çok kötü gitti diye ya da hedefinize ilk denemede ulaşamadınız diye hemen pes etmeye kalkmayın. Öğrenme süreci ilk başlarda daha zor olsa da ne kadar tecrübeli olursanız olun her pedalda yeni şeyler öğrenirsiniz. O yüzden geçmişe bakın, yanlışlarınızı görün, doğrusunu öğrenin ve yolunuza devam edin.

Kaynak: (link)

Scudo

Suluk

Üye
Tepki
99
İsim
Fatih
Bisiklet
Bianchi
@Osman Butuböken

:krnz: Estağfurullah. Şu anda isteseniz de Suluk'tan tavsiye alamazsınız, yeterince dolmadı henüz matara. Her geçen gün biraz daha araştırıyorum, bilgi ediniyorum. Arada bir de böyle bilgi elçiliği yaparım belki.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Suluk

altın değerinde 7 madde,eklememi istemişsiniz,açıkça maymun iştahlı olmamak ,mezara kadar bisiklet sloganım bu.
evli olan arkadaşlar eşlerini bisiklete yönlendirsin ,bisikletin devrimi bir gün kitlesel olmalı.

Suluk

Üye
Tepki
99
İsim
Fatih
Bisiklet
Bianchi
@Kudret Kurtcebe

Kesinlikle öyle. Bisiklet kişinin hayatından rüzgar gibi esip geçecek bir aktivite olmamalı. Önemini, avantajını ve adabını öğrenmeli ve ölene kadar üstüne her zaman bir şeyler koymalıyız. Tekrar sağ olun katkınız için.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Suluk Güzel motive edici bir yazı.

Suluk

Üye
Tepki
99
İsim
Fatih
Bisiklet
Bianchi
@Kerem Groims Teşekkür ederim. Birkaç arkadaşımız faydalandıysa ne mutlu bana.