Geleneksel İftardan Sahura Bisiklet Turu Sirkeci Gar Parkı 3. Etap 18.07.14 cmrts

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sinan Ş tarafından paylaşıldı.

 1. Sinan Ş

  Sinan Ş Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  25 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  681
  Beğeniler:
  471
  Şehir:
  Çengelköy
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Bisikletliler Derneği

  Geleneksel İftardan Sahura Bisiklet Turu Sirkeci Gar Parkı 3. Etap Tarihi yarımada Bisiklet Turu

  https://www.facebook.com/events/1471797719734511/?ref=22


  Buluşma saati: 22:00
  Buluşma Noktası: Sirkeci Tren Garı yanında bulunan Park
  ( Lütfen buluşma saatinden önce orada olunuz! )

  Turun Rotası bu şekilde olacaktır. Dört noktada mola vereceğiz.
  1. Sultanahmet Meydanı (15 dk.)
  2. Vefa Bozacısı (15 dk.)
  3. Yenikapı (Ramazan Etkinlik Alanı 30 dk.)
  4. Sarayburnu (Boğaz güzelliğinde toplu fotoğraf molası)
  Keyifli pedallar...

  Güzergâhımız, sahil yolunu takip ederek...
  Gülhane Parkı - Ayasofya meydanı - Topkapı Saray Kapısı - Sultanahmet Meydanı Beyazıt Meydanı - Süleymaniye Camii- Vefa - Favzi Çakmak Caddesi - Abdi İpekçi Caddesi - Yedikule Zindanları - Samatya - Yenikapı Etkinlik Alanı ziyaret - Sirkeci yapacağız.

  ( Dönüşümüz de, geliş güzergâhımızın tersi şeklinde olacaktır. )

  Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi, bu yıl da,
  Ramazan ayında, geleneksel olarak sürdürdüğümüz,
  "İFTAR'DAN SAHUR'A" Bisiklet turunda herkesi görmek istiyoruz.

  Aşağıda, öncelikli ve sabit kurallarımız bulunmaktadır. Güvenli bir şekilde sürüş için okumanızı ve sürüş sırasında uygulamanızı önemle rica ediyoruz....

  GRUP SÜRÜŞ KURALLARI

  1. Buluşma yerinden, bitiş noktasına kadar, aksi durum olmadığı sürece, Anayolda, İKİLİ SIRA şeklinde, Sağ Şeridi kullanarak sürüyoruz

  2. Tur esnasında, Yol Güvenliği için görevli arkadaşların önderlikleri doğrultusunda hareket edilecektir. Aksi yönde hareket eden her kim olursa ilgili turdan kesinlikle ayrılması istenilecektir.

  3. Araçların ve yayaların, ne uzaktan hareketlerle, ne de zil çalarak hiçbir şekilde rahatsız edilmemesi ya da onlardan gelen herhangi bir kışkırtıcı duruma doğrudan karşılık verilmemesi gerektiğini anımsatıyoruz. Gerekli görüldüğünde, görevli arkadaşlarımız müdahale edecektir.

  4. Tur boyunca, öncüyü geçmemeniz ve artçının da arkasında kalmamanız gerekmektedir.
  ( Grup güvenliği, temponun düşmemesi, aranın açılmaması ve kopmaların olmaması için bayanların ön tarafta sürmesini de öneriyoruz. )

  5. Grup içinde, deneyimli arkadaşların, deneyimsiz kişileri sağ tarafına alarak, onların güvenli şekilde turu tamamlamasını istiyoruz.

  6. Grup sürüşü yapıldığından dolayı herkesin grup içinde aynı hızda, zik-zak çizmeden, dışarıdan bakıldığında da göze hoş gelen bir grup disiplininde sürmesini rica ediyoruz.

  7. Tur boyunca, sürüş sırasında, kulaklık takarak müzik dinlemek ya da yüksek ses çıkaran havalı kornaların kullanımı gibi uc araçların ve davranışların, çevreyi rahatsız etmesi ve en başta sürücünün kendi olmak üzere birçok bisiklet sürücüsünün dikkatini dağıtmasından dolayı kullanılmaması gerektiğini anımsatıyoruz!

  8. Aynı şekilde, sürüş sırasında, hem sürüş güvenliği, hem de açık hava olmasına karşın çevrede rahatsızlık yaratıyor olmasından ve gelen şikâyetlerden dolayı sigara içilmemesini ve dinlenme aralarında da grubun dışında ve sürücülerin uzağında sigara içilmesi gerektiğini anımsatıyoruz!
  ( Çevreci ve bisikletli bilinci gereği, daha bir duyarlı olunmasını rica ediyoruz! )

  9. Gündüz ve gece sürüşlerinde, sürekli olarak, kask kullanılması ve tamir malzemelerinizin yanınızda olmasını öneriyoruz. Ayrıca, bisikletinizde, ön ve arka ışıklandırmanızın olmasında yarar vardır.

  10. Sürüş sırasında, ani fren yapılmamalı, arıza durumunda, sesli olarak uyararak ve yol kenarına geçilerek, görevli arkadaşlara bilgi verilmelidir.

  11. 18 yaş altındaki katılımcıları, ancak ebeveyn eşliğinde etkinliğe kabul etmekteyiz..

  12. Başka bir önemli(öncelikli) kural olarak, bu etkinlik altında katılım için onay veren kişi, aile yakınları ve ilgili kişi hakkında velâyeti olan herkes, KAZA , YARALANMA, HIRSIZLIK vb. gibi durumlardan, Bisikletliler Derneği'ni sorumlu tutamayacaklarını ve tüm sorumluluğu hem kendi, hem de tüm bağlayıcı yasalar gereği üstlenmiş olduklarını, açık olarak beyan ve kabul etmiş sayılırlar.

  LÜTFEN! KURALLARA UYALIM! KURALLAR, HEPİMİZİN CAN GÜVENLİĞİ İÇİNDİR...
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170409-WA0021.jpg
Herkese Merhaba. Ben Necmettin Ünlü. izmirde yasiyorum universite Ogrencisiyim. 21 yasindayim. Hersey 19 yasinda 133 kiloya kadar cikmam ile basladi.Boyum 1.9m idi ama yinede kilo oldukca belli...
16427456_1452768531424523_145574646104159115_n.jpg
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...
upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...