Geçirdiğiniz ve atlattığınız kazalar

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
Evet dediğim gibi.Birbirimize tecrübelerimiz paylaşırsak.Daha az kaza atlatmış oluruz.Amacım herkesin daha güvenli bisiklet sürmesini sağlamak..Gördüğüm kadarıyla buna benzer bi konu açılmamış.. Bunları sizinle paylaşmak istiyorum..

İlk resimde; (link)

Tavsiyem 1' den 4 e geçerken sakın trafikle beraber hareket etmeyin ilk önce 1 den 3 e gidin 3 te bekle araçlar durunca 4 e geçin. çünkü direk 1 den 4 e geçmeye kalkarsanız çok sakat. arkadan araçlar deli gibi geliyor. sen zaten 1 in sağından 3 ün solunda olmuş olacaksınız.direk 4 e geçmeye kalkışırsanız 1'den 3 e giden arabalar olacaktır.sende 1den 4 e geçerken paat gitti. o yüzden bu çok önemli.Ha bir de 1 in sağında gidiyorsunuz farzedelim.1 in soluna geçtiniz ve göbeğin sol köşesinde durdunuz. o göbekte de yeşil yandı sizde 4 un sağına geçiceksiniz ya tam yeşil yandı sen hareket ettin o göbekten 2 ye dönecek araçlar olacağı için çat gene gitti ben bizzat yaşadım. en garanti yöntem bu

2. resimde; (link)
Ben şunu da yaşadım.. 4 de mavi olan benim mor olan ivecocu. o yolu biraz daha uzatabiliriz tam çızemedim ama gözünüzde taslak oluşsun diye çizdim.ben yeşil yanıp 2 ye köşeye gidicem. işte yeşil yandı o mor olan ivecocu sağa dönücekmiş. yeşil yandı o sinyalini sağa vererek en az 4 5 metre gittik. sonradan adam durdu ben yoluma devam ettim.ben geçtikten sonra sağa döndü adam. o trafikte o hızda

Bu olayda resim yok;

Kızılay meydanından sıhhiyeye doğru(ankaranın merkezi çooooooooooook işlek bi cadde günün her saati bide iş çıkışıydı) giderken az kalsın kaza yapıyordum.. Bildiğiniz gibi en sağ şerit otobüslere ait, bende orta şeritten gidiyorum tam 50 yle bi an sağ şeride gecsemmi diye direksiyonu hafif sağa kırıp şeritlerin üstünden giderken, solumdan lacivert bi passat nerden baksaniz 80~90 ile fişt diye gitti yanımdan bende tam o sırada bulunduğum şeride yani orta şeride geçmeye hazırlık yapıyordum işte tam o sırada passat ı görünce donakaldım, sinirim bozuldu elim ayağım birbirne girdi çok kötü oldum..Yani passat ı göremesem, dikkatli olmasam su an da belki hayatta olmayabilirdim.Saniyelik değil saliselik bir olaydı.Olayın üstünden 11 12 saat geçti hala şoku üstümden atamamıştım. Umarım sizin başınıza da buna benzer bi olay gelmez..

Olayları resimlerle/videolarla şekillendirirsek çok daha rahat anlaşılır arkadaşlar.Lütfen burayı ciddiye alalım..

ayrıca bi kaza geçirdim onun içinde: (link)

Scudo

Bianchi tdl 1300

Forum Demirbaşı
Tepki
256
İsim
Kartal kaan
Ben son 4 sene içinde 2 kere kaza yaptım
Bu konuda unutmaya calistiklarimizi tekrar hatirlayacak ve psikolojimiz bozulabilir

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
Henüz çok ciddi bir kazam olmadı ve olsaydı kesinlikle yazardım okumak için girdim tecrübe edinmek için fakat hayallerim darmaduman oldu :(
Size bu konu için ayrıca teşekkür ederim. @StevenDiaz07

• Beğen
Tepkiler: Sipioreeee

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
@chnkrmz Geçmiş olsun Cihan daha önce de zaten bu kazanı 3-4 kere farklı yerlerde gördüm ve izledim :)

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@emre_s meşhur mu oldum yani :krsn:
eyvallah saol. bisiklet hayatım boyunca 2. kazam diyebilirim.

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Yağmurda petrolün içinden geçerken kayıp düştüm çok yavaş şekilde. Ön teker bir anda kaydı hiçbir şey anlamadım valla dikkat edin.
Birde bu tür bir metalin üzerinden geçerken kaydım.
_6533312_orig.jpg

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
@chnkrmz bunu 2. olarak kabul edersek 1. ne ? Bizimle paylaşabilir misin ?
Bu arada abi desem daha iyi olur galiba ;)

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@emre_s abi kardeş farketmes ben pek takılmıyorum böyle şeylere :)
ilk kazam 6 yaşımda burnumu betona gömerek yapmıştım. galiba burnumun şuanki yamukluğu o zamandan kalma olabilir.

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
Bende yaklaşık 10-13 yaşlarında iken yokuş aşağı corvette bisikletimle (kırmızı renk küçük vitessiz bisikletim) taksiye girmiştim allahtan sağım solum kırılmamıştı...

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Siz siz olun yolun kenarında bekleyen bir yaya görürseniz yavaşlayın. Nasıl olsa beni bekler demeyin. Benden söylemesi...
Buyrun tecrübe de burada: (link)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@StevenDiaz07

güzel kardeşim ingilizceye olan tutkunun (kullanıcı adından yola çıkarak) %1'i türkçeye olsaydı yeni bir kelime türetmezdin gibime geliyor.

ama neyse ki paylaştığın konu güzel :)

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1422512_532642053477207_1472707761_n.jpg?oh=649283132f4729800d13ac98cdce3fef&oe=56C7977D

yaptığım kazaları teker teker sebepleriyle yazmak isterim ama inanın çok sıkıcı olur okuması. fotoğraf yok bişey yok.. söylenecek tek bişey var, siz ne kadar dikkat ederseniz edin, gelip size vurmaları bile çok olası bir durum. daha önce de aynını söyledim, trafikte "görünmezmişsiniz gibi" davranın. GTA oynarken invisibility aldığınızı, yada dotada gondar, bone yada r2 gibi herolar oynadığınızı düşünün sürekli. siz aslında yoksunuz :D gerçekten yokuz biz. Allah'a emanet gidiyoruz.

bu tek kuralı aklınıza kazıyın: sizi kimse görmüyor!

ona göre davranın..

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
@Serkan Mıstınoğlu doğru diyosun ama başka kelime bulamadım :) raabet yazsam pek anlaşılmaz gibime geldi.ilgi çekmedi kullansam anlam güçsüzleşecek. o yüzden öyle yazdım..Yoksa bende o kelimeyi yazarken 40 defa düşündüm ama yazdım :)

Ben kendimi şöyle telkin ediyorum. İnsanlar otobüs durağında otobüs beklerken ezilip ölüyo, yada evinin önünde çocuğunu uğurlarken 35 tonluk dorse ezip öldürüyo.Yani öleceksem, kaderimde varsa saçma sapan bi sebep yüzünden de ölürüm. ondan pek sallamıyorum ben bu tür şeyleri. Ben dikkatli oluyum da gerisi Allaha kalmış bişi..

Yazın sıkıntı olmaz 1 canı bile kurtarsak iyi bence :)

ha bu arada harf hatası yapmışım :) rağbet imiş o

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Agalarr merhaba ;

Ben ortalam 14 yaşından beri motosiklet kullanıyorum toplasam 3 defa ufak hızda o da 20 km hızla falan arkadan birinin çarpmasını gördüm sadece... Şükürler olsun...

Bisikletle mtb işinde bir kere bisikletimle beraber göle uçtum iyiydi bşy olmadı...

Bir kere arabanın biri beni ezmeye kalktı çarpıştık yere düştüm onun dikiz aynası kırıldı bşy olmadı...

Arazide çakıl taşlarına sürtündüm bşy olmadı

İki kere bir yerden atlarken ön tekerimi takarak düştüm bşy olmadı...

En son geçen bizim evin aşağısında 1,2 m aralıklı kaldırım üstü ağaçlar var orda slalom yapiyim dedim kimse yok dedim... :D :D Orda düştüm ve dizim altında eşşek kadar yara var şimdi ... 2 si sürtünmeye bağlı yanık 2 si normal çizilerek açılma :D :D :d yani şunu diycem bir kaşık suda boğuldum oluyor yani

• Beğen
Tepkiler: Free

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tramvay yolundan geçerken raylara dikkat edin, doğru açıyla girmezseniz başınıza kötü şeyler gelebiliyor :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@StevenDiaz07
Şöyle ki tramvay yolundaki raylara doğru açıyla girmeyince, bisiklet kendini tramvay zannedip o yoldan ilerlemeye çalışıyor sonra da beklenildiği üzere düşüyosun. Tatlı bir gülümseme, ulan bi daha yapsam mı bu hoşmuş falan düşünceler eşliğinde gidilecek yere ilerliyosun :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo

bahsedilen kaza bu tip kaza. bizde de sık sık oluyor.
(link)

forumda da bu tip kaza haberi gördüm bikaç kez. özellikle ön teker, çok çabuk sıkışıyor ve direk kontrol kaybediyosunuz.

ert.png

teker rayın arasına düşmesin, özen gösteriniz. "hızlı geçerim bişey olmaz" diye düşünürseniz videodaki gibi düşersiniz. hızınızın hiçbir önemi kalmıyor burada. yapabileceğiniz tek şey raylardan olabildiğince dikey geçmek

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
FB_IMG_1435618588958.jpg

(Maşanın kırıldığı olay değil) Bunu aldığım ilk yıl su birikintisinin üstünde sürüyodum direksiyonu aniden çevirmemle ön tekerin kayıp beni suya düşürmesi bir oldu :)
O günden sonra lastiklere karşı bakış açım değişti yazlıktaki bisikletimin lastiklerini değiştirdim, 1 yıl yalvarmadan sonra teyzemi arabasının lastiklerinin kötü olduğuna ikna ettim ve nihayet değiştirttim. Yine 1 yıldır da babamı motosikletin lastiklerinin kötü olduğuna ikna etmeye çalışıyorum fakat lastikler yüzünden düşmesine rağmen bir türlü ikna olmuyor
Lastik önemli dikkat edin ;)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!