Geçirdiğimiz fantastik kazalar

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
971
Bisiklet
Kron
Kazalarin hepsi kasksiz gerceklesmistir

klasik bi çelik mtb le yazlığın orda kasabada dolaşıyoruz lanet olası bisikletin frenleri 2 yolun tek yola düştüğü yokuş aşağı yolda tutmadı hızım rahat 60 km var sonra terlikle ayağımı arkaya attım yavaşlamak için şans yok ya işte terliğimde düştü düşünmeye pek zamanım yoktu filmlerde olurya hayatta kalmak için çok sevdiğin bişeyi feda etmek zorunda kalırsın ben de çıplak ayakla arka tekere bastım ayağım katman katman eriyo ama yine duramadım en sonunda bisikleti duvara doğru çevirip kendimi yere fırlattım 2-3 metre yuvarlandıktan sonra durabildim neyse ki ayağımın dışında bi problem yoktu
2-bisikletin tekeri patlak bisikleti tamirciye götürcez plan ise şöyleydi tekere hava basıcaz sonra son gaz bisikletçiye doğru yol alıcaz tabi frenlerde patlak neyse bi tane freni ayaküstü tamir ettik hemen ardından yokuş aşağı son gaz kaptırdık fren koptu yavaşlıcak gibi değildi kendimi çalılar fırlattım ufak tefek sıyrıklarla çıktım (burda da yine olağan üstü hızlıyım 1km lik bi düz bi yokuş)
3-arabanın altında kaldım ama hatırlamıyorum en son tekeri gormustum
4-arkadaşlarla yokuş aşağı gidiyoruz sağ dönüp sokağa giricez bi baktım fren tutmuyo sokakağın başında da araba var aniden bisikleti sağa kırdım kadronun alt borusu arabanın arka tekerine kitlendi donuma kadar her yerim yırtıldı burdan nasıl sağ çıktığıma hayret ediyorum

• Beğen
Tepkiler: canayaz0734
Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.177
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
nedir senin bu frenlerden çektiğin :D

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
664
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Bugün ufak bir kaza geçirdim :) işin ilgici sürat yaparım ama bir okadar da dikkatliyim.Bisiklet ile işe giderken Ataköy sahilde Belediye Çiçek ve Bahçe sulaması altında sağolsun asfalt yolu da suluyor.O fiskiyelerin bir ayarı yok..Havacılık müzesinin orada sola dönen bir geçit var,istanbul istikametine. Baktım yerde su var, akıyor resmen yavaşladım yavaşladım 5-6 km ile viraja girdim ama arka teker kontrolsüz bir şekilde pati attı ve yan yatmaya başladı.Efendim süratsiz giderken düşmenin bir faydası da sağamı atlasam solamı atlasam diye saniyelik olarak düşünüp karar verebiliyorsunuz.Malum yol boştu bende sola attım kendimi.Kontrollü düştüğüm için bacağımda hafif bir zaedelenme vardı .Gidon hafif yamulmuştu onuda düşmenin verdiği hırs ve sinir bir anda kuvvet uygulayarak düzelttim.

Herkezin bildiği bir hadise ama suyu görünce lütfen dikkat edin....

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk
Yukarı Alt