Gece Turunda başınıza en kötü ne geldi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba,

Bisiklete genellikle hepimiz gündüz biniyoruz. Gerek yoğun iş hayatımızın temposundan gerekse diğer nedenlerden ötürü gece kullanmaya fırsatımız olmuyor. Bazen kaçamak yaparak gece de kullanabilenler illa ki vardır.

Gece bisiklet sürüşlerinizde başınızdan geçen en kötü hadise neydi?

Pendik - Dragos arasında gerçekleştirdiğimiz gece turu ve başımıza gelenleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Scudo

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
Karanlık bir yolda çukura girip ön lastiği patlatmıştım sonra elimde döndüm eve :) ön farın önemini o gün anladım

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
30km/h ile giderken derin bir çukura girdim. Ön tekerim hemen kaydı ve dengemi kaybettim. Yaklaşık 10m kadar asfaltta kaydım. Bende ufak tefek sıyrıklar vardı, bisiklette de gidon sargısı ve sele bir miktar deforme olmuştu... Onun dışında jantların akortu bile bozulmadı diyebilirim.

Demek ki neymiş, önünü görmediğin yerde hızlı gitmeyecekmişsin...

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
geyikli'den ezine otogara sürüyoruz, gecenin bir vakti hava kapalı, etraf zifiri karanlık. yolda bira şişesi kırılmış, bir arkadaşın arka lastiği patladı.
kör karanlıkta aydınlatmalar ve telefon flaşlarıyla lastiği onardık, bir arkadaş biletini bir sonraki sefere erteletmek zorunda kaldı.
iskeleden geyikli merkeze vardığımızda benim zincir koptu.
tamir edip yola koyulduk, ezine'ye dolanarak girmemek için köy yoluna saptık bir noktada, bu sırada bulutlar da dağıldı, ay ışığı yeterli bir aydınlatma sağlamaya başladı.
yöre küçükbaş hayvancılık yöresi. o saatte gece geçen gürültülü tipler tabi köpekleri öfkelendirdi, hırıltılarla bize koşmaya başladılar. rezalet yolda iyice abandık pedallara. :D
tabi gürültü nedeniyle işkillendiklerinden midir bilinmez, birileri ateş etmeye başladı. bize mi ateş edildi, yoksa havaya mı bilmiyorum. sonuçta insan ölüme sürekli bu kadar yakın olmuyor. ezine'ye varana kadar iyi macera yaşadık.

gece çok tenhalarda gezmemek gerekliymiş, onu anladım ama.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
gece sürüşünde başıma kötü bişey geldiğini hatırlamıyorum. ama tehlikeye yakın şöyle oldu.
gece 25 ortalama ile giderken ne olduğunu anlamadığım birşey kesişti gözüme. dedim heralde bu gölge yarım metre kala ne olduğunu anladığımda herşey çok geç değildi tabi üstünden bony hop yaptım. gider borusu gibi bişeydi bildiğin gölge gibi gözüküyordu. ön aydınlatma olmasına rağmen.

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
@BurakS

Ben bile gittim tükürdüm çok iğrenç :D boyunlukla gezip ağzı kapatmak lazım herhalde :)

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Karanliktan kopek uzerime atlamisti

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yağmur suyu mazgalına ön tekerim girmişti hemde baya bir hızlı gidiyordum ama şükür takla atmadan sağ tarafıma düştüm.:acpsnr:

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Dün akşam 24:00 sıralarında Fındıkzade'den Vatan caddesine inerken bi taksi 2 kez sinyal vermeden önüme kırdı. Kamera görüntüm var ama upload etmedim henüz vloga.

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
Gece 01:00 sularında eve 7 km mesafede fenerimin pili bitti.[emoji15]

HAYATATRİBÜNDENBAKANLAR

SagFan

Daimi Üye
Tepki
189
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gece giderken mazgalları görmek daha zorlaşıyor yani düşünün :D Makine pert

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Seyir hızından biraz daha hızlı giderken karşı yönden gelen araba bana göre sağda bulunan yola önümden sinyalsiz bodoslama daldı. Karanlık olduğu için benim farketmediğim bir miktar toprak nedeniyle fren yaparken lastik kaydı. Düşmedim ama çok gıcık bir durum. Türkiye olduğu için kimseye birşey diyemedim. Çıkarır vurur adamı falan.

Başka bir zaman da yoldan biraz taşıp denge sorunu yaşadığımı hatırlıyorum.