Gece bisiklet sürerken saldırıya uğradım!!!

Tepki
17
Gece dediğim de saat 00.00 suları.Gündüz sürmeye çıkamadığım için gece sürmek istedim.İzmir'de yaşıyorum ben buranın insanları böyle şeyler yapmaz genelde buna güvenerek gece çıkarım koşuya ya da bisiklete.Nişanlımla çıkıyoruz hep yine böyleydi.Bostanlı'dan Çiğli kipa tarafına gidicektik rampa çıkmak istedim biraz daha fazla kalori yakmak için.Işıklı uyarı sistemlerim hepsi tam.Nişanlımın zinciri attı yokuşta zorlarken.Bu sırada tam da Koçtaş'ı geçmişiz yokuşun ordayız.Bilmeyenler için söylemek lazım burası sitelerin olduğu,benzinlik bulunan ayrılmış karayolu gece ıssız.Sonra ben zinciri taktım ellerim yağlandı.Elcikler beyaz benim böyle çok leş oluyor kara elle tutunca.BAzen öyle özensiz mahalle bisikletçileri elleyip kapkara ediyor deli oluyorum neyse matarayla elimi yıkıyordum.Bu arada ışıklarım yanıyor yani kin tutulcak bi tarafım yok güvenlik şeritteyim kimseye sıkıntım yok.Böyle tam 50cm kadar önüme bira şişesi düştü bayağı da karanlık.Bende o kadar önüme düşünce olayı anlayamadım sanıyorum ayağımın altında vardı da ben çarptım.Önüm de şerit dışı toprak patlamadı bira.Noldu ne bitti demeden arabalar geçiyor nişanlım anlamış olayı bi barzo bana bira şişesi sallamış arabadan ve durum o kadar sakat yani dibime düştü her türlü kafa kol çakacaktı adamda nasıl göz varmış anlamadım.Napcan ki böyle bi durumda bastı gitti adamlar.Ben farkettiğimde in cin yoktu ortada.İşin sakat yanı güvenlik falan da alamam ki böyle bi durum için napayım zırhla mı dolaşayım?Öyle tatsız bi olaydı şimdi gece çıkarken inceden bi kuşku olcak içimde hep bi paranoyaklık tat heves bozcak.Tabi böyle bişey oldu diye dışarı çıkmayacak değilim gece.Ortalığı ite kopuğa bırakacak değilim.Özgürüm yanı ben gece de gündüz de çıkarım spor yapmak en doğal hakkım.

Bu tarz olaylar yaşıyan arkadaşlar var mı?Nasıl önlemler alınır(pek önlem alıncak bi durum yok gibi ama)?

Scudo

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Silivri' den İstanbul' a dönerken benimde kafama soda şişesi fırlatmışlardı bir aracın içinden seneler önce. Yeşil şişe gözlerimin önünden geçti gitti, kafama, enseme falan isabet etse belkide E5 in ortasına yığılıp üstüne ezileceğim. Yani ne derseniz diyin, maganda her yerde maganda...Adamların zevk anlaşıyı bu, bundan keyif alıyorlar, insanlara zarar vermekten, canlarına kast etmekten, böyle bir zevk anlayışları var davarların. Bunun dışında hemen her bisikletçi gibi sıklıkla dibimize kadar gelip kornaya kökleyenler, yanından geçerken koluna bacağına vurmaya çalışanlar, sıkıştıranlar, "bööeeaaa" diye sığır sığır bağıranlar... Bunlar da yine malesef sıklıkla rastladığımız evrimini tamamlayamamış organizmaların davranışları.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
bahsedilen rotada bir arkadaş daha benzer sıkıntılar atlatmıştı forumda ... bir grup hanzo motor ile geçerken seyir halinde olan arkadaşımızı sanırım düşürmeye kalkmışlardı malesef izmirde izmirli kalmadı heryer kekolarla doldu taştı mağara zihniyeti ile yaşayan bu yabaniler bu tarz tutumlar ile aklı sıra egolarını tatmin edip eğleniyorlar peşlerinden koştuğun anda da böcek gibi saklanıveriyorlar biryerlere en güzeli aynı rotayı mümkün ise gece kullanmayın yada yalnız çıkmayın ne acıdır ki kimseye zarar vermeyen kimseyle işi olmayan yoluna bakan insanlar olmamıza rağmen milletin hepbiryerlerine batıyoruz üzülürek biber gazı taşımanızı öneriyorum

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Her geçen gün insanımız daha da yamyamlaşıyor, barbarlaşıyor.
Geçmiş olsun iyi bir şeyiniz yok.

• Beğen
Tepkiler: serge mersin

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Geçmiş olsun... Böyle acayip, Aytaç beyin deyimiyle "evrimini tamamlayamamış organizmalar" çok var. Bunlardan birisiyle kesin kavga edeceğim. Yanımda biber spreyi taşıyorum, önce onu yiyecek sonra iyi bir haşlanacak. Normalde çok çok çok sakin bir insanımdır fakat bu hanzolar benim gibi adamı bile çileden çıkarıyorlar...

Tepki
20
yanımda çakı bulunduruyorum sırf böyle şeyler için hele bugün devlete kamuya ait kaldırım kenarına bile bisikletimi kattırımyor neymiş otopark önü imiş sanki araç kaldırımdan aşağı inecek sabır sabır bir gün birine patlayacağım ama anlamıyorum bisiklet yani kaba olmanın ne anlamı hayvana bile sevgiyle yaklaşınca ne yapacağını şaşırıyor ..mutlu oluyor sevniyor insan anlaşmayı mı bilmiyor bazılarımızın gerçekten eğitime ihtiyacı var :(

• Beğen
Tepki
17
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum böyle bir olayı paylaşmamın asıl sebebi yanlız hissetmemek,dünyada benim gibi cağdaş insanlar olduğunu bir kez daha hatırlamaktı.Geçmiş olsun dilekleriniz iyi geldi.ReşitÇağırgan arkadaşın dediği gibi biber gazını yanıma alıcam artık böyle olaylar olacağını tahmin etmediğimden medeni ve rahat bir insan olarak yanımda taşımıyordum(kafaya şişeyi yersek çıkarma fırsatı olmayacak ama daha net tacizlere karşı oda bişeydir).tolgahan arkadaşım çakı konusunda kilitsiz çakı taşımalısın diğerleri yasal değil haklıyken haksız konumuna düşmek çok kolay yasalar seni de barzoyu da aynı katagoriye alıcak çünkü gaz en temizi.
Reşit arkadaşım bahsettiğin gibi izmir özellikle karşıyaka çok bozdu.Bu yozlaşma Bostanlı taraflarına doğru da sıçradı artık.Ben gece sporunu çok seviyorum ve çok yararlı buluyorum.Gün boyu alınan kalorileri yakıp yatağa yağ yakımı sürecinde girmek çok avantajlı oluyor.Genelde koşu olarak çıkıyorum sahile bugun bisiklete kalmıştım.Koştuğumda biraz daha net olduğum için at kaç olayı pek yaşamıyorum yani olay yaşamıyorum diyebilirim.Genelde insanlar sahilde full içki bira takılıyor.Bana uzaydan inme gibi bakıyorlar işi mi yok bu saatte diye adamlar ne anlar gece sporu kalori bilmemne.
Ayrıca Bostanlı sahil tam bi rezalet.Bi kaç saçmalıktan özellikle bahsetmek istiyorum.
-Bisiklet yolunda sürekli ve sürekli KIRIK BİRA ŞİŞESi,yani bunu görmesem kıyamet kopcak falan derim o derece bi klasik
-Bisiklet yolundan motorla giden tipler?!Böyle çok var adam arkamdan tıkıtıkı geliyor "noluyo lan" dedirtiyor.
-Bisiklet yolunda bebek arabasıyla takılan,bisikletini öylesine bırakan,5 kişi önümüze gelene bin tekme modu yürüyen amcalar(yürüme yolu var ona rağmen)
-Koşu yolundan gidip ortalığı toz dumana katan psikopat bisikletçiler (genelde kiralıyorlar beleşe veriliyor belediyeden iyilik yaparken gunah)

En ilginci bu olsa gerek geçen akşam koşuyorum çin malı bi chopper motor koşu yolu ortasında duruyor,TAM ORTASINDA ve üzerinde bi kadın bi adam yiyişiyor.Yani hayal falan zannettim değil ben koştum dönerkende ordaydılar.
Karşı taraflara taşınmayı düşünüyorum güzelyalı narlıdere daha temiz gibime geliyor.

Ayrıca bu sahildeki saçmalıklar adına belediyeye yazı yazdım.Eskiden Martı denilen bisikletli polisler vardı hiçbiri ortada yok.sahilin durumu izmire hiç yakışmıyor.Yani dışardan adam gelse izmiri modern zannediyor yok öyle bişi ben bizzat doğma büyüme karşıyakalı olarak söylüyorum yok.Ayrıca unutmadan insanların gözünü çıkarmaya ramak bırakan oltacılara bile değinmek lazım.Onlar bile yani.

Dediğim gibi arkadaşlar ülkenin en çağdaş şehri izmir bile bu haldeyken Türkiye'de bisiklete verilen önem ve değeri algılamak o kadar zor gelmiyor artık..

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
haklısınız konuda tabiki fakat bu nasıl komplekstir anlamış değilim. en çağdaş en çağdaş deyip duruyorsunuz. çok çağdaşsa bu olay gelmeseymiş başınıza. siz sürekli sizden olmayanları "ötekileştirirseniz" bu tarz durumlardan sonra boş konuşmuş olduğunuzu, diğer illerden bir farkı olmadığını rahatça görürsünüz.

geçmiş olsun. umarım başınıza gelmez bir daha.

ozgurerdem

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Raleigh-USA
geçmiş olsun arkadaşım. iyiki ciddi birşey olmamış. günden güne bu tip olaylar artıyor. hepsi eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Türkiye' deki eğitim oranı ciddi düşüş yaşamakta. Hele ki son 10 yıldır sürekli geri vites. İsterseniz bu ülkede 100 üniversite daha açın ama aileden alınmayan eğitim yüzünden isterse doktora yapmış olsun öküz gibi insanlar var hayatımızda. Hatta bizim okulda bile var bunlar. (Anadolu Üniversitesi)

Yanınızda biber gazı taşımaya çalışın. ha çözüm müdür tartışılır ama en azından bir tedbir almış olursunuz. tekrar geçmiş olsun. umarım başınıza böyle birşey bidaha gelmez

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Geçmiş olsun yakın çevrede bisikleti birinin daha benzer saldırıya uğradığını hatırlıyorum. Mavişehirden Kipa tarafına doğru giderken motordaki iki kişiden arkadaki bisikletçiye vurmaya çalışmıştı. Siz istediğiniz kadar uygar olun bu organizmaların anlayabileceği tek lisan ne yazık ki odun... Beyinlerine giden damar ancak bu şekilde işliyor. Tekrar geçmiş olsun

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
Benimde bu tarz bi olay başıma gelmişti geçen yıl bir arkadaşımla saat 23:00 civarında bisikletle turlamaya çıkmıştık bulunduğumuz yer öyle ıssız biyerde değil şehir merkeziydi mola vermiştik çantamdan makinemi çıkarıp fotograf çektim ve yanımıza 5-6 tane kişi geldi tiplerinden anlamıştım zaten amaçlarının ne olduğunu fotograf makinasını istediler sonra bisikleti ver falan diye tutturdular bizde 2 kişiydik savunmasıza zarar vererek eğleniyorlar işte ama yinede bişey olmadan kurtulabildik tabi o gecemiz zehir oldu moral sıfır olarak eve döndük butip olaylarda bencede en iyi güvenlik ekipmanı biber gazı v.s geçmiş olsun ama bu tip olaylar içinde geceleri sürmekten soğmayın iyi pedallar :)

• Beğen

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Öncelikle geçmiş olsun. Ülkemizde bu tür seviyesiz eğitimsiz boş insanlar çok fazla, her bisikletçinin başına gelmiştir belkide bu tarz olaylar. Boşverin sıkmayın canınızı, bazı insanlar kaç yaşında olursa olsun gelişimini tamamlayamayıp çocukca davranışlarda bulunabiliyor. Takmaya gerçekten deymez bu tipler, çoluktur çocuktur denilip geçilir. Zaten bir çocuk beynine sahiptir, olgun bir insanın yapıcağı davranışları sergilemez .

• Beğen

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Biber gazıyla beraber elektro şok cihazı da tavsiye ederim, hem böylece şoku yedikten sonra belki beyinleri tekrar çalışmaya başlar ve evrim bunlarda kaldığı yerden devam eder.
Geçmiş olsun size.

• Beğen

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Elektrik şok cihazı ve biber gazı en akılcı önlem olarak gönüyor bu tip gerizekalı yaratıklara karşı.

Bizde 3 kişi anayolda ilerlerken (gece 10-11 gibiydi) ortadan gelen arkadaşa arabadan şişe fırlatmışlardı. Allahtan ıskadılar. Ben yetişip plaka almaya falan çalıştım ama basıp gitti tabi ,zaten şarhoş sürücüydü.

O an akıl edemedik ama o an peşlerinden koşmak yerine direkt trafiği arayıp "şu güzergahtan geln şöyle görünümlü araç alkollü ve bize saldıra bulundu diye söyleseydik" belki ileride çevirmeye takılırlardı.

Umarım bidaha böyle bi olumsuz durumla karşılaşmazsınız. Ama maalesef özellikle son 10 senedir bu tipler aşırı derece artmış durumda.

• Beğen

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
Biber gazı ve elektro şok cihazıyla ancak güvende olduğunuzu sanırsınız ancak bu saydıklarınız 4-5 kişi karşısında hiçbir işe yaramaz. İstanbul'un ara sokakları gece Teksas' tan farksız . Sizin kaskınız ve taytınız o öküzler için delikanlılığa sığmayan şeyler. Hele bu yaratıklar sarhoşsa oradan sağlam ayrıldığınıza şükredin derim . Geçen Topkapı 'da bir ara sokakta cinnet geçiren bir tip belinden silah (büyük ihtimalle kurusıkı) çıkartıp gözümün önünde araba lastiklerine saydırdı ki bu olay karakoldan bir blok ötede oluyor neyse ki polisler koştu da hemen aldılar adamı . Oradan nasıl kaçtığımı size anlatamam. İnş. böyle şeyler sizin başınıza gelmez. Size şişe fırlatarak eğlenen bir insanı (!) nasıl medenileştirirsiniz hiçbir fikrim yok doğrusu.
Geçmiş olsun ...

• Beğen

fatal.ozum

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Whistle
bu ve bu tip adamları ıssız bir adaya koymak lazım benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor...

• Beğen
Tepki
17
Çağdaşlık fikrine uzun süredir katilmiyorum arkadasim.Medyada böyle söyleniyor ama değil.

Onat GÜRSOY

Daimi Üye
Tepki
86
benim bir arkadaşıma öf be ...'e bak demişlerdi magandalar

EmirElele

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Abi geçmiş olsun.Sana bir soru sormak istiyorum.Salı günü bostanlı sahil bisiklet yolunda yaseminin orda gördüm galiba sizi 2 tane yol bisikleti vardı.

Tepki
40
Bisiklet
Scott
Geçmiş olsun kardeş..İzmirde 5 sene kalmış birisi olarak pek de şaşırmadım diyebilirim.O dönemlerde bisikletim yoktu fakat bisikletlilere yapılan zulümler hep dikkatimi çekti.Anlam veremediğim bir gerçek var,(sende böyle olmamış olabilir..)GENELDE tam donanımlı giysiyle çıkanların başına geliyor bu tarz olaylar.Dönen tekere sinir olan köpeğe bile saygım var ama renkli kask yada bisiklet taytı kullanana sinir olan İT'e anlam verebilmiş değilim.O'nun penceresinden bakmam da imkansız..Sarhoş yada kendini bilmez insan heryerde var.Hiç takma kafana...
Bisiklete saygı! başlıklı bir yazı paylaştım güncel konular sayfasında.Bu ve buna benzer olaylar yüzünden bisiklete veda eden çok kişinin hikayesini duydum,bazılarını bizzat dinledim ama seni tebrik ediyorum,inadına pedallamalar..

• Beğen