Gaziantep'ten Kilis'e Bisiklet Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

 1. Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]26 Aralık 2010
  Merhaba Sevgili Dostlar,
  Pedalla.com olarak, Şehirden Şehire Bisiklet Turlarına bir yenisini daha ekliyoruz. Bu defa rotamız başlıktan da anlaşılacağı gibi Gaziantep’ten Kilis’e oluyor. Daha önce görmediğim bir şehir olan Kilis’i görmek ve motosikletin yoğun kullanıldığı bir şehir olduğu için bisikletin tanıtılması gerektiğini düşündüğüm için bu yola koyuldum. Bu tur çok güzel ve ayrıcalığa sahip aynı zamanda. En kalabalık Şehirden Şehire tur olma özelliğini taşıyor. [​IMG]
  Erzincan’dan tek başıma Gaziantep’e gitsem de beni orada yalnız bırakmayan tur arkadaşlarım, Sevgili Göksun ÖZKİRİŞÇİ‘ye, Sevgili Yavuz KIROĞLU‘na, Sevgili Ertan ERBEYLİ‘ye ve SevgiliTunç TUNCAY‘a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.
  Evet turumuzun en başından başlıyorum yazmaya. Bir hafta öncesinden aklımı tırmalayan tur planını yapıyorum ve faaliyete geçirmek için hazırlıklara başlıyorum. İlk olarak Gaziantep’e ulaşım ve geri dönme planını yapıyorum. Bir arkadaşımın arabası ile girme durumu birkaç gün sonra sekteye uğruyor ve iptal etmek zorunda kalıyoruz. Bu nedenle tura yalnız gitmek zorunda kalıyorum. Otobüs şirketlerinin internet sitelerinden gidiş ve dönüş biletlerimi alıyorum. Cumartesi günü akşam 18:00′de Gaziantep’e gidecek otobüse binmek için o gün saat 17:15′te otogarda oluyorum. Aracım Erzurum’dan gelecek ve biliyorum ki bagaj yine sorun olacak. [​IMG]Aracım Hatay’a devam edecek benden sonra. Araba tam dolu olarak geliyor otogara. Muavin arkadaş sağ olsun ki anlayışlı çıkıyor ve sorunsuzca bisikletimi bagaja yerleştiriyoz.
  11 saat süren yolculuğum sonunda saat sabah 05:00′de otobüsten iniyorum. Otobüsten inerken muavin arkadaşa akşam döneceğim için Hatay’dan gelirken bagajda yer ayırmasını söylüyorum. [​IMG] Anlaşarak ayrılıyoruz ardından.
  [​IMG]
  Arkadaşlar ile 6:00 gibi sözleşmiştik. Biraz çevrede oyalanıyorum ve kahvaltılık bir şeyler atıştırıyorum. Beni karşılayacak arkadaşlara ulaşamıyorum ve Şahinbey Anıt Şehitliğin’de buluşacağımız diğer arkadaşları bekletmemek için 7:00′de hareket ediyorum.
  Otogardan çıkıyorum ve Oğuzeli’ye gidecek yolu takip ediyorum. Güneş henüz yeni doğuyor, hava biraz soğuk ama üşütecek gibi değil.
  [​IMG]
  Hızla yol alıyorum, bir diğer taraftan Göksun Beyle telefonlaşıyoruz. Onlara Oğuzeli ters düştüğü için direkt Şahinbey Anıt Şehitliğine ilerliyorlar. Bende bu arada tekrar bir kavşağına geliyorum.
  [​IMG]
  Doğan güneş sisler ardından çok güzel görünüyor. Bu manzarayı kaçırmamak gerek. Çok geçmeden içimi de ısıtacak eminim.
  [​IMG]
  Oğuzeli, Kilis, Havalimanı yönünden devam ediyorum yoluma.
  [​IMG]
  Gaziantep’te yavaş yavaş gün doğuyor. Güzel bir pazar gününe uyanıyor şehir. Çok geçmeden sis kalkacak ve insanlar tatilini en iyi şekilde değerlendirecek. Ama ne yaparlarsa yapsınlar bizler kadar güzel geçmeyecektir.
  [​IMG]
  Buradan sonra Kilis’e 57 km yolum var. Ama benim için bu daha fazla tabi. Yaklaşık 10-15 km kadar Oğuzeli ilçesine girip çıkacağım.
  [​IMG]
  Gaziantep’i geride bıraktığımda saatim 7 buçuğu gösteriyordu. Hızla yol alıyorum ve arkadaşlarımı bekletmek istemiyorum. Fotoğraf için bile durup, kalkmam bir oluyor.
  [​IMG]
  Buradan sonra durmadan pedal çeviriyorum. Niyetim bir an önce Oğuzeli’ye ve ardından Şahinbey Şehitliğine varmak. Saatim 8′e varmadan ben Oğuzeli ilçesine giriş yapıyorum.
  [​IMG]
  Bisikletim de her turda olduğu gibi turumu anlatan plakam asılı tabi ki.
  [​IMG]
  Merkeze giderek bir çay içmek için yer arıyorum. Birkaç kişiye sorduktan sonra bir çay ocağı buluyorum ve hemen sıcak çayımı yudumlamak için içeriye giriyorum. Tabi ki kendi halinde oyalanan Oğuzeli halkı beni görünce biraz şaşırıyor. Bu gibi durumlara alışık olduğum için hemen sorulan soru bombardımanına karşı hazırlıklıyım. Kahve işletmecisi Tunceli, Nazımiye’liymiş. Hemşehri sayılırız diyor ve benden çayın ücretini almıyor.
  [​IMG]
  Fazla oyalanmadan kahve sahibine teşekkür ediyorum ve kalkıyorum. Hazırlanırken Oğuzeli ilçesinden birkaç kare çekiyorum.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Tekrar yoldayım, fıstık tarlaları eşliğinde çeviriyorum pedalımı. Bu arada Göksun Bey ile sık sık telefonlaşıyoruz. Doğu yolda olup olmadığımı teyit ediyoruz. Her şey yolunda ve yarım saate kalmaz buluşacağız. Yoldaşımı fotoğraflıyorum arada tabi…
  [​IMG]
  Fıstık ve Zeytin ağaçları iç içe kardeşçe büyüyorlar… Bu bölgede zeytin ağaçlarının bolluğu da dikkatimi çekiyor.
  [​IMG]
  Havalimanı ve Elbeyli Kavşağını da geride bırakıp hızla yola devam ediyorum.
  [​IMG]
  Havalimanına çok yakın seyrettiğim için üzerimden uçaklar geçiyor. Bende tam geçerken bir tanesinin fotoğraflama şansını yakalıyorum.
  [​IMG]
  Yoldaşım gözünden altımızdan hızla akıp giden yolu seyrediyorum.
  [​IMG]
  Ve nihayet saat 9:00 gibi arkadaşlarımız ile buluşuyorum. Burada tanışıyoruz ve hep birlikte güzel bir çay içiyoruz. Aynı zamanda güzel bir muhabbet tutturuyoruz. Bu güzel muhabbete yolda da devam ediyoruz tabi. Daha fazla vakit kaybetmek istiyoruz. Çünkü arkadaşlar bana Kilis’e kadar eşlik ettikten sonra, tekrar Gaziantep’e pedallayacaklar.
  [​IMG]
  Şehitlik önünde birkaç hatıra fotoğrafı çekiliyoruz.
  [​IMG]
  Gaziantep doğumlu Şahinbey’in heykeli… Hatta Gaziantep’in merkez ilçelerinden birisinin de adı Şahinbey…
  [​IMG]
  Burada son olarak hep birlikte bir hatıra fotoğrafı çekiliyoruz ve ardından Kilis’e doğru yola düşüyoruz.
  [​IMG]
  Hep birlikte buradan sonra tempolu şekilde pedal çeviriyoruz. Aynı zamanda muhabbet etmeyi ihmal etmiyoruz tabi ki. Güzel ve keyifli bir şekilde yolculuk geçiriyoruz. Çok geçmeden Kazıklı Köyünden geçiyoruz.
  [​IMG]
  İnişli çıkışlı yola ilerliyoruz. Ardımızda kalan yol manzarası muhteşem..
  [​IMG]
  Saatimiz 10′u henüz geçmişti ki Kilis il sınırına varıyoruz. Buradan sonra Kilis il sınırları içerisinde pedal çevireceğiz. Çok bir yolumuz kalmadı zaten. Keyifle pedal çevirmeye devam…
  [​IMG]
  Yolumuz üzerinde bir çeşmede duruyoruz. Su takviyesi ve birazda soluklanmak için. Sıcak epey yüzünü gösteriyor ve uzun eldivenlerimi burada kısalar ile değiştiriyorum.
  [​IMG]
  Buradan sonra durmadan pedal çeviriyoruz. Herşey yolunda ve Kilis’e saat 11:00 gibi giriş yapıyoruz. Girişte hep birlikte hatıra fotoğrafı çekiliyoruz. Tabi çeken ben olduğum için karede yokum. 80.000 nüfus ile pek küçükte sayılmayan şehir Kilis’teyiz artık.
  [​IMG]
  Aşağıdan devam ediyor...
   
 2. #2
  Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Şehir merkezinde doğru yol alıyoruz. Makineyi boynuma astım ve fotoğraf çekiyorum.  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Yoldaşımın kokpitini fotoğraflıyorum bu arada.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Merkeze az kaldı ve Katmer yemek için sabırsızlanıyoruz…


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Yavuz ve Tunç Hocam önümde ilerliyorlar…


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Göksun ve Ertan Hocam ise hemen ardımdalar…


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Merkeze iyice yaklaştık. Artık çevremizde meşhur katmerciyi arıyoruz.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Ertan Hocam’dan Kilis’te bir kare…


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Nihayet merkezdeyiz. Birazdan katmerci de alacağız soluğu.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Evet arkadaşlar sonunda Meşhur Katmerci Bekân’dayız. Bisikletlerimizi içeriye en güvenli olan yere alıyoruz. Hemen katmer siparişlerimizi veriyoruz. Gelmesi çok gecikmiyor ve hemen yemeye yumuluyoruz. Ben ki tatlı ile pek arası olmayan kişi bir tane koca katmeri bitiriyor. Lezzetini siz düşünün artık.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Tüm ekip ile katmerci hatırasına fotoğraf çekiliyoruz…


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Meşhur katmercimizin dükkanını dışarıdan da fotoğraflıyorum. Yolu düşen arkadaşlara kolaylık olması açısında. Mutlaka tadılması gereken bir tat arkadaşlar, lütfen notlarınıza ekleyin. Şöyle ki sadece bunu yemek için bile Kilis’e gelinebilir.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Buradan sonra arkadaşlarım ile vedalaşıyorum. Onlar Gaziantep’e geri dönecekler. Ben ise saat 16:00′ya kadar Kilis’i gezeceğim. Daha 4 saat kadar vaktim var. Arkadaşlarıma çok teşekkür ederek ve bir daha farklı bir turda buluşmak dileği ile ayrılıyoruz.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Bense tek başıma kaldım ve şehri gezmeye başlıyorum. İlk olarak otogara gidip biletimi alıyorum. Sonrasında ise dikkatimi çeken ilk sokağa dalıyorum.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Değerli okurlar şimdi sizi Kilis’in dar sokakları ile baş başa bırakıyorum. Birazdan sizlerle olacağım…


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Evet tekrar sizlerleyim, güzel Kilis gezim aynı güzelliği ile devam ediyor. Milli Piyango bileti satan arkadaşın durdurması ile muhabbete başlıyoruz. Bizimde fotoğrafımızı çeksene diyorlar. Tabi ki kırar mıyım arkadaşları. O ki fotoğraf çekiyoruz Kilis hatırına bir bilette ben alayım diyorum. Bütün biletleri son iki rakamı 79 olsun diye tarıyoruz. Tabi ki bir tanede olsa buluyoruz ve alıyorum o bileti. İkramiye çıkarsa bisiklet tura yapanlara sponsorum arkadaşlar bilginiz olsun. [​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Tekrar gezmeye devam ediyorum. Birkaç metre ileride Kilis’te sayısız tarihi camiden sadece bir tanesi olan Kadı Camisinin avlusunu fotoğraflıyorum.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Yine merkezden bir kare…


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Artık yavaş yavaş acıkıyorum ve yemek için yine halkın önerisi üzerine Yaren Tarihi Taş MekânlarLokantasına gidiyorum. Kilis Tava isimli yemek meşhurmuş. E buraya gelip, yemeden dönmek olmaz değil mi? Hemen sipariş ediyorum yemeğimi ve beklemeye koyuluyorum. Bu arada ilgisinden dolayı lokanta müdürü M.Ali Beye çok teşekkür ediyorum.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Veee beklenen an geliyor, yemeğim tüm güzelliği ile karşımda duruyor. Daha elimi dokunmadan fotoğraflıyorum.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Şunu da belirtmeliyim ki, her tat yerinde güzel. Bu nedenle tezimi bir kez daha onaylıyorum. Herşey yerinde ve usulü ile yenmeli… Bu güzel yemeğin ardından lokantadan ayrılıyorum.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Yemeğin ardından saatim 15:00′i gösterdiği sırada otogara doğru yöneliyorum. Yol üzerinde yine elimde makineyi gören çocuklar abi fotoğrafımızı çeksene dediklerinde hemen çekiyorum bende.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Otobüsüm perona yanaştığı sırada son fotoğrafımı çekiyorum. Yoldaşım bir ayağı topal şekilde yolculuk için yerini alıyor. Önce Gaziantep’e gideceğim ve ardından 18:30′da Erzincan’a gidecek olan otobüsümü bekleyeceğim.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Kilis’ten otobüse bindikten bir saat sonra Gaziantep’e varıyorum. Burada da biraz bekledikten sonra beni Erzincan’a götürecek otobüs Hatay’dan geliyor. Sağ olsun sabah söylediğim muavin arkadaş koca bir bagajı bana ayırmış. Bu güzel ve ince davranış için çok teşekkür ediyorum.


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Bu güzel yolculukta bana eşlik eden; Göksun ÖZKİRİŞÇİ, Yavuz KIROĞLU, Ertan ERBEYLİve Tunç TUNCAY‘a çok çok teşekkür ediyorum. Farklı bir Şehirden Şehire turunda buluşmak dileği ile…


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Toplam Km: 72.32 Km | Ort.Hız: 20.5 | Max.Hız: 50.2 | Bisiklet Kullanımı: 03:30:39


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Güzergah ve Yükselti Haritası;


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif][​IMG]


  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]
  [FONT=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Sevgi ve Saygılarımla…
   
 3. Ahmet Salih Özenir

  Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.105
  Beğeniler:
  3.821
  Şehir:
  Mersin
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Oralara kadar gidip de katmer yememek olmazdı, afiyet olsun... Güzel bir tur, harika fotoğraflar ve belgesel tadında anlatım... Elinize, ayağınıza sağlık Serkan bey, yolunuz açık olsun... :in:
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 4. Recep TOPAL

  Recep TOPAL Bisikletkolik

  Kayıt:
  24 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1.057
  Beğeniler:
  1.057
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  resimler ve anlatımız harika olmuş:in: sizinle gezmiş kadar oldum,çok güzel gezi olmuş. devamını bekleriz
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 5. Serdar Emre ACAR

  Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Kasım 2008
  Mesajlar:
  763
  Beğeniler:
  384
  Şehir:
  âksaray
  Seviye:
  Ayaklarınıza sağlık...Maşallah.
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 6. TurgutRiis

  TurgutRiis Kıdemli Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2010
  Mesajlar:
  208
  Beğeniler:
  267
  Şehir:
  İstanbul Anadolu
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Katmer beni can evimden vurdu. ne diyim Afiyet olsun :) Ayağınıza pedalınıza sağlık çok güzel bir tur olmuş.
   
  Serkan Taşdelen ve Kadir AYINTAP bunu beğendi.
 7. Selim Esener

  Selim Esener Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  881
  Beğeniler:
  402
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  en çok katmerci kısmını begendim:)))
   
  sadana ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 8. Kadir AYINTAP

  Kadir AYINTAP Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  27 Kasım 2009
  Mesajlar:
  910
  Beğeniler:
  2.781
  Şehir:
  İstanbul Maltepe
  Adı:
  Kadir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  waw süper bir gezi olmuş ayağınıza sağlık 15 sene evvel oğuzelinde askerdim bir anda o günlere geri gittim sabah bizde katmer yemek için antepe giderdik katmer istanbulda bek raslanan lezzetler arasında değil resimlede olsa özlem giderdik :D çok teşkkür ediyorum kilisin dar sokaklarıda çok güzel resmedilmiş paylaşım için teşekkürler yolunuz açık olsun...
   
  TurgutRiis ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 9. Cem Şentin

  Cem Şentin Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  1.333
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Gerçekten otantik bir gezi yapmışsınız. Yemekler de iştah açıcı. Bu arada cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk te Şahinbey ilçesi nüfusuna kayıtlıdır. 1987'de Gaziantep'e gittiğim zaman, daha Gaziantep'in merkez ilçesi Şehitkamil (Kuzey) ve Şahinbey (Güney) diye bölünmemişti.
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 10. Göksun Özkirişçi

  Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

  Kayıt:
  4 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.174
  Beğeniler:
  1.087
  Şehir:
  Gaziantep
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  merhaba serkan seninle turlamak biz gaziantepli bisiklet tutkunları için çok büyük bir keyifti.seni yakından tanımakla hepimiz çok mutlu olduk.bir başka turda tekrardan bir araya gelmek dileğiyle sevgi ve sağlıcakla kal...
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 11. #11
  Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Merhaba Ahmet Bey,
  Çok güzel bir lezzetti gerçekten. Gidip yenilesi cinsinden. :)
  Beğeniniz için çok teşekkürler...

  Sevgiler...

  Çok teşekkürler Recep Bey,
  Farklı şehirler arasında gezilerimiz devam edecek...

  Sevgiler...

  Çok çok teşekkürler, sevgiler...

  :) Çok teşekkürler, daha öncede dediğim gibi. Sadece Katmer yemek için gidili Kilis'e.

  Sevgiler...

  Bende desem yalan olmaz herhalde. :)

  Sevgiler...

  Merhaba Kadir Bey,
  Anıların canlanmasına sevindim, gerçekten çok güzel bir coğrafya. Lezzetleride bunun bir parçası...
  Fotoğrafları beğendiğiniz için ayrıca teşekkürler..

  Sevgiler...

  Merhaba Cem Bey,
  Değerli bilgiler için çok teşekkürler. Çok güzel yerler gerçekten. Şahinbey'in yurt sevgisi de gerçekten hafife alınmayacak cinsten.

  Sevgiler...

  Merhaba Göksun Abicim,
  Sizinle birlikte pedal çevirmek benim içinde çok keyifliydi. Bu turda yalnız bırakmadığınız için çok çok teşekkür ederim. En kısa zamanda farklı güzergahta birlikte pedallamak dileği ile...

  Sevgiler...
   
 12. halil karaoglan

  halil karaoglan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  14 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  351
  Beğeniler:
  37
  Şehir:
  MERSİN
  Seviye:
  Tebrikler basarılarınızın devamını dilerim..
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 13. umutkahraman

  umutkahraman Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2009
  Mesajlar:
  2.352
  Beğeniler:
  1.382
  Şehir:
  İNEGÖL-BURSA
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  dostum resimler çok güzel olmuş.ayağına sağlık.
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 14. barhan

  barhan Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  383
  Beğeniler:
  665
  Şehir:
  port gentil
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Yine bir Serkan Taşdelen klasiği.Teşekkürler.
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 15. cihan aksoy

  cihan aksoy Kıdemli Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2004
  Mesajlar:
  263
  Beğeniler:
  456
  Şehir:
  Çanakkale ve İstanbul
  Seviye:
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 16. Barış Kılınç

  Barış Kılınç Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  735
  Beğeniler:
  1.212
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Paylaşım için çok teşekkürler Serkan. Gruptan bir tek Ertan Abi'yi tanıyorum, 2009 Ağustos'unda beraber İzmir'den Köyceğiz'e kadar pedallamıştık, kendi memleketinde turlarken görmüş oldum sayende. Buradan da tekrar selamlarımı iletirim ona.

  İyi yollar, güzel fotoğrafların ve pedalların daim olsun.
   
  sadana, ERTAN27 ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 17. #17
  Serkan Taşdelen

  Serkan Taşdelen Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2006
  Mesajlar:
  2.692
  Beğeniler:
  5.220
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Çok teşekkürler...
  Sevgiler...

  Çok teşekkürler...
  Sevgiler...

  Çok teşekkürler beğeniniz için...
  Sevgiler...

  Çok teşekkürler Baran Hocam,
  Sizinle pedallamak bi nasip olmadı... Birgün biryerlerde pedallamak dileği ile.
  Sevgiler...

  Abilerin bir tanesi, senin kadar olamasakta...
  Çok özledim abicim, görüşmek dileği ile...
  Sevgiler...

  Çok teşekkürler Barış,
  Ertan Abi ve diğer dostlarımı süper insanlar. Turunuz eminim çok eğlenceli geçmiştir.
  ayrıca güzel dileklerin için çok çok teşekkürler...
  Sevgiler...
   
  Barış Kılınç bunu beğendi.
 18. ERTAN27

  ERTAN27 Yeni Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2008
  Mesajlar:
  42
  Beğeniler:
  39
  Şehir:
  GAZİANTEP
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Merhabalar Barış sizinle yaptığımız turun tadı hala damağımda benim için hayatımdaki çok önemli bir dönüm noktasıdır. Sizden sonra bisiklet sporunu daha bir sevdim bu arada Gaziantep Bisiklet Topluluğu olarak günübirlik güzel turlar yapıyoruz zaman zaman buradan paylaşıyoruz. Bunlarda birisi de Serkan ın vesile olduğu Kilis gezisi oldu. Çok güzel bir geziydi hele katmer müthişti dönerken iyi bir doping oldu bize. Serkan' a buradan tekrar teşekkürler. Fotolar ve anlatım harika.
   
 19. umut kadir yılmazer

  umut kadir yılmazer Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  109
  Şehir:
  BURSA
  Seviye:
  güzel bir tur olmuş, tebrikler :) katmer gördüm canım katmer çekti ya :)
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.
 20. Burak Açıl

  Burak Açıl Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  25 Aralık 2010
  Mesajlar:
  439
  Beğeniler:
  123
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Teşekkürler, çok güzel resimler
   
  Serkan Taşdelen bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-3-26_10-43-17.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
upload_2016-10-3_16-59-34.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...
carb-up.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...