gaziantep,osmaniye,kadirli,kozan,feke,saimbeyli,tu fanbeyli,develi,kayseri turu.

Murat PAR

Aktif Üye
Tepki
337
Merhaba arkadaşlar.
Temmuz ayı içerisinde aşağıda yazacağım rotada bir gezi yapmayı planlıyorum.

Gaziantep-Osmaniye:122 km.
Osmaniye-Kadirli-Kozan-Feke-Saimbeyli-Tufanbeyli:198 km.
Tufanbeyli-Develi:100 km.
Develi-Kayseri:42 km.
Toplam mesafe:462 km.

En az bir kaç kişi bulursam gitmeyi planlıyorum.Yol üzerinde çok güzel ormanlar arasında geçitler var.Özellikle torosları aşarken bir çok dere,katran ve çam ağaçları arasında saatlerce pedal çevirme imkanı olacak.Kozan'dan itibaren tırmanış başlıyor.Yol üzerinde sık sık yerleşim yerleri olduğu için yemek ve su problemi olmayacağını düşünüyorum.Çadırda konaklama doğa ile baş başa kalma açısından daha iyi olur diye düşünüyorum.Ben daha önce Saimbeyli ye kadar araçla gitmiştim.Kendim araç kullandığım halde görebildiğim kadarıyla manzaraya hayran kalmıştım.

Rotayı daha önce gören arkadaşlar yada bölgeyi bilenler varsa her konuda katkılarını bekliyorum.Net bir tarih belirlemek istemiyorum 1 Temmuzdan itibaren katılımcılar arasında ortak bir tarih belirleriz.Biraz zorlu geçitler den geçeceğimiz için turun kaç gün süreceğini kestiremiyorum.Kendi durumumuza göre mola,kamp yeri vs.gibi konuları aramızda ortak olarak karar verip yola devam ederiz.
Umarım tura katılan çıkar.Çünkü en az 4 kişi olsak güvenlik açısından iyi olur.Tabi sayı daha fazla olursa çok çok iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Ertan27
Scudo

aly gunes

Forum Demirbaşı
Tepki
49
İsim
Güneş
Bisiklet
Carraro
slm. ben de temmuzda senelik izne adanaya gideceğim. tabıkı ucakla. bisikletsiz izin olurmu hiçç tatil. adana-kozan ve feke arasını bısıkletle gidip dönmek planım toplamda 150 km sanırım gidiş dönüş 300.. ve adana ve yakın yerleri bisikletimle keşfetmek istiyorum. aynı tarıhlerde karşılaşırsak sizlere eşlik edebilirim. slmlaR

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
slm ben adanadan hüseyin o rotayı çok iyi biliyorum her konuda yardımıcı olurum benimde böyle bir turu yapmaya niyetim vardı fekede 112 de çalışıyorum ancak sizetavsiyem rotayı tam tersi başlatırsanız sizin için çoookkk iyi olur açıkcası çok yorucu bir tırmanış olur arada turistlerde o yolu kullanıyor bisikletleriyle konuştuğum kadarıyla çok zorlandıklarını söylediler dediğim gibi o güzergahı avcumun içi gibi bilirim her konuda yardım edebilirim

huseyin kılıc

Forum Bağımlısı
Tepki
242
arkadaşlar kayhan hocam bu turu gerçekleştiriyor bugün fekeden kozana doğru iniyor ordan da maraş a geçecek ve turu sonlandıracak

nevşehirden çıkmış kayseri yahyalı feke ki bu yol çok rampalı ve çok yorucu bir yoldur 1 hafta dır yoldaymış ve bisikletinin jant teli kırılmış

yolun açık olsun kayhan hocam