Gaziantep Kahramanmaraş Turu :)

Turum sizce nasıl olmuş?

• Güzel eğlenceli.

• Kotü

• Toplam katılım
    9

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Öncelikle Merhabalar Arkadaşlar... Günler öncesinden plan yaparak. Gaziantep Kahramanmaraş arası toplam 200 Km. Gidip gelmek yi kafaya koydum. Öncelikle... Sabah 5:30 da kalktım. Sabah namazını kıldım. Ya Allah bismillah dedim. Aşşagı indim. Baktım hava gerçekten soğuk beremi falan takıp ya Allah dedim yoluma çıktım... Öncelikle Gaziantep başpınar bölgesine geldigimde tedirgindim çunku bu yolu gerçekten bilmeyen bir insan geri dönecektir yola çıkmadan sabahtan ilk rampa açılısını yaptık :)) Uzun bir rampadan sonra nihayet inişe vardım... Bisikletimi boşa atıp rahatça gidiyordum tam Adana Kahramanmaraş yolu ayrımına geldigimde malesef yine bilindik olay olarak kopek grubu çıktı karşıma yapacağım bir şey yoktu ya Allah sana sığındım deyip pedallara asıldım... Biraz kovaladılar ve bende baya enerji kaybetmiştim bu kovalama sonucu... Ve bıraktılar peşimi çok şukur deyip yoluma devam ettim. Daha sonra aktoprağa varıyorum...

http://s17.postimg.org/wc0eabzy3/WP_20141004_002.jpg

Baya zorluyor ama yılmıyorum.Uzun rampa insanı yıldırır ama beni yıldıramaz deyip devam ediyorum. hiç mola vermeksizin inişli çıkışlı zor rampalardan sonra varıyorum...

http://s18.postimg.org/e14c8xw5h/WP_20141004_009.jpg

Kahramanmaraş artık gozukuyor yıllar sonra sevgilisine hasretle kolan aşık gibi pedallıyorum km saatim 40-45 arası gidip geliyor :)... Sonunanda şehir merkezindeyim...
Herkesin ilginç bakışları arasında dolaşıyorum... :) uzaylıya benzettiler heralde.
Sonra parkta dinlenmeye ve yemek yemeye başlıyorum :)

http://s14.postimg.org/gejfmt1gt/WP_20141004_014.jpg

Daha sonra etrafıma sora sora geziyorum :) Sürekli sordugum Soru :) Abi çarsısı nerde buranın... Ve herkes saolsun tarif ediyor yemekten sonra gezmeye başlıyorum ayrıntılı ayrıntılı :)

Sonrası Kahramanmaraş çarşısını buluyorum...

http://s27.postimg.org/s1cwv32u7/WP_20141004_012.jpg

İçeri bisiklet ile giriyorum. İlginç bakışkar içerisinde ilerliyorum bisikletle bisikletle girmem doğru degil ama eve donuş biletim o malesef kimseye guvenipte bırakamam. Çıkıyorum ve ayrıntılı geziyorum...

Kaleye çıkıyorum :)

http://s11.postimg.org/az4s373gf/WP_20141211_011.jpg

Aşşa inip tekrar yoluma dusuyorum... Uzun tolculuktan sonra tekrar evime gleiyorum... Dondurmayı unutmuyorum tabiki :)) Eve girdigimde kilometreme baktığımda toplam 237 Km yaptıgımı gösteriyor. Kahramanmaraş da baya gezdim... :)

Okudugunuz için Teşekkürler...

Saygılar sevgiler
Sergen Bağcı...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sergen, Şubat ayında böyle bir tur yapmak gerçekten zor, öncelikle tebrikler. Günlük 200 km den fazla yol alarak "ultra maratoncular" sınıfına dahil oldun.
Aradığın enerji içeceği Maraş ta bıçakla keserek yediğin dondurmaydı belkide ama dönüşü otobüsle yaptın sanırım.

Hiç unutmam, yeni bir işyerindeki ilk ayımda geleneksel olarak tatlı almam istenmişti. Ben de maaşımla sanırım 3 kiloya yakın Seyidoğlu baklava ve fıstık dürümlerden yaptırmıştım. Ancak o sabahki toplantı biraz tatsız geçmişti ve ben kızıp kimseye vermedim ve gün içinde ofisime zaman zaman girerek hepsini yedim.:D Amanin, nasıl bir ateş bastı, nasıl bir enerji patlaması, yerimde duramıyorum. Eritmek için habire fabrikada turluyorum, yanaklar kıpkırmızı, azgınlık tavan....Yani demem o ki, bir Antep li olarak sen, baklavaya sarmaya dayansaydın sabahtan, fırtına gibi varırdın Maraşa:) (ya da Maraş devlet hastanesi aciline)

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Şubat ayında 237 km... Tebrikler... :harika:

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
@Raşit S
Raşit abi bisikletle dondum... Otobüs falan yok bize yakışmaz

Gayet eğlenceli bir turdu şuan Gaziantep Osmaniye yspacagim toplam 300'Km. :)) onuda burdan oaylasacagım :)

@M.Ozkul
Teşekkürler dostum...

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
@sergen27. Helal olsun Sergen kardeşim. Süper bir bisiklet yolculuğu olmuş. :) yolun Açık olsun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sergen, korkulur abi senden! (kafiyeli oldu, şair burada sanatının gücünü göstermiş)

Tek başına, konsantrasyonu kaybetmeden aynı yoldan geri dönmek çok sık görülen şeyler değil forumda. (203 km Kartepe, evet o ayrı, onun için bir yıl önceden hazırlanılıyor idi, 15.sefer Temmuz 2015 te olacak idi, 45.sefer Haziran 2045 te, sabah 6 da başlar, evet geç gelen kendi gelir, 2045 için deniz otobüsünde rezervasyon yaptırdık, siz feribotla geçin idi. Herkes kendi pompasını, yama setini, haşlanmış yumurta ve tam kepekli ekmeğini kendisi getirecek idi)

"Rüzgarın oğlu" Murat arkadaşımız, sanırım bu günlerde bu adı Sergen e versek daha iyi olacak, bileğinin hakkıyla haketti. (Üstelik yol bisikleti olmamasına rağmen köpeklerden kaçtı ve yakalanmadı)
Sizin için de stoklarımızda değişik isimler var, birisini seçersiniz, mesela

Poyrazın amcası...
Karayelin eniştesi...
Lodosların efendisi...:)
@Rüzgarınoğluyumben

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
@Raşit S. Şimdi abi ben burda bişey anlamadım ama herhalde bana kullanıcı ismi önerdiniz öyle mi

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
@Rüzgarınoğluyumben
Murat raşit abi bana diyor isim onriyor bana ruzgarın oğlu diye :)). Teşekkürler rasit abi toplam 237 km yaptım rasıt abi yılmadan. Yorulmadan :) tabi eskiden pro futbol oynamamın çok yararı var :)) tebrikleriniz için çokk teşekkür ediyorum bu yıl içerisinde 400 km rekorunu kıracagım... !

Tepki
15
İsim
Murat dizdaroğlu
Bisiklet
Beldeyama
@sergen27. Haaa tamam şimdi anladım o zaman poyrazın amcası ol dostum :)

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Uzakdan iyi vuruyodum onun için bombacıydı :D

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
yol bisikletine geçtiğinde 400km rahat yaparsın sergen

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
@Angel
Mtb yi daha çok seviyorum ama :) birz cüsseli oldugumdan tuaf geliyor:D

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
@sergen27
Sergen kardeşim öncelikle memleketime hoş gelmişin aslında maraşta olsam geleceğinden de haberimiz olsa karşılar ağırlardık yorgun misafirimizi. Umarım maraş seyrin güzel geçmişdir. Ve garip bakışlarıda mazur görmek lazım malesef maraşımda bidikletci az. Tekrar gelmen temennisiyle...

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Cuma gunu orda olacağım buyuk ihtimal :) Kürşat. İstersen gorusuruz :)@Kürşat Tanır

• Beğen
Tepkiler: Kürşatt

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Yarın 300 km lik uzun bir yola çıkacağım. Payladımı byrdan yaparım :D hedef 400 km.

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
@sergen27
KArdeşim ben maraşta değilim malesef yani Irak'ta çalışıyorum mayıs ta 10 gün temmuzda 10 gün maraştayım denk gelirse mutlaka görüşmek tanışmak isterim

sergen27

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Sergen Bağcı
Bisiklet
Focus
Anladım :)) dostum teşekkür ederim yinede

• Beğen
Tepkiler: Kürşatt