Gayrettepe

Burcu_S

Üye
Tepki
10
Merhabalar,

Ben bisikleti olmayan ancak en kısa zamanda olacak, 25 yaşında, elektrik müh. , gezmeyi seven yepyeni bi üyeyim. Yol bisikleti kullanmak istiyorum ve bir bisiklete ihtiyacım var. Nereden temin edeceğimi ya da bu konudaki gezileri öğrenip takip ederek katılmak istiyorum. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
aramıza hoş geldin diyoruz ve seni 3 evetle kabul ediyoruz :D
şaka bi yana edinmek istediğin bisikletin fiyatı aralığı ne kadar düşünüyorsun

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Forumda inceleme yaparsanız bu tarz konular çok var. Öncelikle bütçenizi belirleyin. Bütçenizi belirledikten sonra size forumdan arkadaşlar yardımcı olur. Eğer yurtdışından temin etme imkanınız varsa önceliği oraya verin. Hoş geldiniz.

Burcu_S

Üye
Tepki
10
teşekkür ederim hoş buldum :) başlangıç için fiyat aralığımı ne tutmam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok, siz ne önerirsiniz?

mustafa burak

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Sedona
baslangic icin 800-1200 tl arasi yeterli bence ancak hangi tip bisiklet alacaksiniz? ilk olarak bisiklet cesitlerini incelemenizi ardindan butce konusunu dusunmenizi oneririm

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
şehir bisikleti / yol-yarış bisikleti / dağ bisikleti
senin için yol-yarış bisikletini eliyoruz
ya şehir bisikleti seçmelisin yada dağ bisikleti seçmelisin.
ama yok ben hızı severim diyorsan yol-yarış bisikletide seçebilirsin :D
hep asfaltta kullanacak san şehir bisikleti sana uygun olabilir bence.
hep pikniğe gideriz ormanda da sürerim falan dersen dağ bisikletini de tercih edebilirsin.
yada hiçbirini tercih etmeyip bilgisayarda bisiklet oyunuda oynayabilirsin :D

şehir bisikleti / yol-yarış bisikleti / dağ bisikleti
senin için yol-yarış bisikletini eliyoruz
ya şehir bisikleti seçmelisin yada dağ bisikleti seçmelisin.
ama yok ben hızı severim diyorsan yol-yarış bisikletide seçebilirsin :D
hep asfaltta kullanacak san şehir bisikleti sana uygun olabilir bence.
hep pikniğe gideriz ormanda da sürerim falan dersen dağ bisikletini de tercih edebilirsin.
yada hiçbirini tercih etmeyip bilgisayarda bisiklet oyunuda oynayabilirsin :D

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
@Burcu_S
Size şöyle sorayım, her işe heyecanla girip çabuk vazgeçen biri misiniz?
O zaman: (link)

Eğer kararlı düzenli bisiklete binerim derseniz fiyat lar 1.500 den başlar. Ciddi biniciyim derseniz size örnekler sırasıyla;
(link)
(link)
(link)

Bunları inceleyin.

Burcu_S

Üye
Tepki
10
Tamamdır ben forum içindeki bilgileri de okuyayım ve bir bisiklet alayım, teşekkür ederim.

• Beğen

Burcu_S

Üye
Tepki
10
Ben spor yapmayı seviyorum daha önce spinning yapıyordum ve çok keyif alıyordum, yaz ayının gelmesi sebebiyle insanların kilo verme amaçlı kalabalık yapmasından sıkıldım kendimi salon dışına taşımak istiyorum yani bisiklet spor hayatımın bi parçasıydı şimdi de istediğimde de binebileyim istiyorum.

• Beğen

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Burcu_S

Bende gayrettepede oturuyorum.Bende senin gibi stres atmak dolaşmak için bir çılgınlık yaptım bu yaştan sonra bisikletimi aldım.:) İlk başlarda çok tereddüt ettim acaba 20 sene sonra bisiklete binebilirmiyim kondisyonum nasıl olur vs diye ve ilk aldığım gün zorlanmak dışında bu hisleri unutan insan olarak acayip sevinçliyim.Hayatımda bazı şeyler değişti desem yeridir.Bisikletin bir kültür sosyal bir ortam olduğunu ne kadar geç bir karar verdiğimi anladım.Olayın içine daldıkça isteklerim çoğaldı ve aksesuarlar almaya başladım.Şu anda kondisyonda tuttum ve bazen gece genellikle gündüz dolaşıyorum.Ben araştırmalar sonucu başlangıç olarak Carraro sportive 225 ile başladım.Bu model hibrit bir model olarak üretilmiş.Şehir bisikleti ve aynı zamanda amortisörlü olduğu için çukurlar kaldırım vs girebiliyorsun.Arkadaşlarında dediği gibi başlangıç olarak 1000-1300 tl civarındaki modeller size uygun olacaktır.
Sitelerden araştırın.Benimkinin bir alt modeli olan sportive 224 modeli var. Bayanlar için fena değil.Ayrıca Sedona-Kron-Trek-Biachi markalarınıda sitelerinden araştırın inceleyin.Boyunuz-bacak boyunuz bisiklet kadro dediğimiz yani iskeleti için önemli.Bence size en iyi gidecek model trek olacaktır.

Karar verdikten sonra almadan önce tekrar buraya yazın yardımcı olalım.
Şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Burcu_S

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
O zaman sıkıntı yok. Son tavsiyem, kask, eldiven, gözlük üçlüsünü de almayı unutmayın ve SPD pedalla sakın başlamayın. Önce emniyet.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
@Burcu_S

Bence fikrinizi değiştirmeyin.

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burcu_S

İşte bisikletin en güzel faydalarından birisi de bu. Doğayla iç içe spor yapmanın en kolay ve en zevkli yollarından birisi. Foruma hoşgeldiniz.

Bütçeniz ne olursa olsun bunun en azından 200 TL'sini kask eldiven ve gözlük gibi güvenlik ekipmanlarına ayırın.

Keyifli pedallamalar...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başlangıç için ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor demişsiniz bu kişiden kişiye değişiyor 5000 liralık bisikletle de bu spora adım atan var 1000 liralık bisikletle de.
Bütçe belirleme işi size kalmış önce onu belirleyin sonra öneriler gelir.

@c. kırmızı

Pardon niye yol bisikletini eliyoruz? Bayanlar yol bisikleti kullanamıyor mu?
Geçen haftaki köprü geçişi turunda en az 20 bayan gördüm erkeklerden daha iyi yol bisikleti kullanan.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@osmankitay

neden spd sakın başlamayın dedinizi anlamadım evet 1-2 hafta sıkıntılı oluyor düşüyorsun kalkıyorsun belki hiç düşmeden alışılır ama spd ciddi şekilde yokuşta özellikle performans artışı gerçekleştiriyor aynı vites aralığı spd olduğu için yokuşlarda fark açabiliyorum bence spd gücü doğru şekilde kullanmaktır tabi benim düşündüğüm :)

@osmankitay

neden spd sakın başlamayın dedinizi anlamadım evet 1-2 hafta sıkıntılı oluyor düşüyorsun kalkıyorsun belki hiç düşmeden alışılır ama spd ciddi şekilde yokuşta özellikle performans artışı gerçekleştiriyor aynı vites aralığı spd olduğu için yokuşlarda fark açabiliyorum bence spd gücü doğru şekilde kullanmaktır tabi benim düşündüğüm :)

• Beğen

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Berke Kazankaya

usta. farkettiysen hızı seviyosan yol-yarış bisikletini seçebilirsin dedim 4. satırda.

Burcu_S

Üye
Tepki
10
Birkaç bisikletciye gittim ve baktiklarimi yazıyorum:
Merida crossway 40-735usd
Carraro sportive 224 - 855 tl
Carraro Cr race 032-1700tl
Ne düşünüyorsunuz, bisikletci gezmeye devam ediyorum su anda. Gun sonunda birinde karar kilmaliyim. Yol bisikleti istiyorum ama citybikelar da yol ve istanbul sartlari goz onunde bulundurulunca cazip geliyor

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
yol bisikleti al, cunku aklin surekli onlara kayiyor baska bisiklet alinca