Garmin edge 520 duyurulmuş yepyeni özellikler var.

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet dostlar başlıktada görüldüğü üzere garmin 520 duyrulmuş.

neler yeni kabaca bakarsak

* strava ile yeni segmentler ve geliştirilmiş entegrasyon sözkonusu.
* telefon mesajları ve çağrı bilgileri ekrana gelecekmiş.
* VO2 Max mevzusunda tahmin yürütecek.
* Garmin Varia diye bisiklet için ışıklar varya (bende az önce öğrendim meğer varmış öle bişi :) ) onları kontrol edebilecekmişiz.
* yine bu Garmin Varia radar ( bak yeni bişi daha çıktı! Araştırayım bunu cahil kalmışız) onuda kontrol ediyor. gerçi bu konuyu tam anlayamadım.
* ANT+ desteği olan Home Trainer lar ile bir entegrasyon söz konusu.
* hadi iyisiniz GLONASS (GPS in rus uyduları ile sağlanan versiyonu oluyor) desteği gelmiş (ala ala 510 da yokmuydu yaw :) )
*Shimano Di2 ( biz daha bu yüce vites sistemini göremedik bile :( ) vites için destek gelmiş
* ve en önemlisi artık 520 ye harita (benim için çok önemliydi bu) yükleye bileceğiz.

bir sürü daha ıvır zıvır var ama türk ingilizcesi ile benim anladığım önemli yenilikler bu kadar.

ayrıca evanscycles de ön siparişe açılmış 30 temmuzda stoklarında imiş. fiyatlar tabiki el yakıyor sadece cihaz 314$ cık ! sizde benim gibi iç çektiniz dimi :)

neyse dostlar bu konuda benden bukadar. Sizin yorumlarınız nedir ?

not : ooo bende ingilizce süper diyenler için dcrainmaker seceresine kadar incelemiş bir bakı versin.

Ekleme : En önemli konulardan birini atlamışım Tam şarj ile çalışma süresi 15 saat. 510 da 20 saat idi kötü olmuş bu ya !

Dosyalar

Scudo

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Geçen gün amazon.com'dan baktım. Bir tanıdık vasıtasıyla getirmeyi düşünüyorumda hangi aparatları almam gerek. Kadans ve Hız Sensörü, Kalp Atış Monitörü, Bisiklet aparatı. Başka birşey gerekiyormu. Orjinal kutusunda neler geliyor acaba. Belkide henüz piyasaya çıkmadığından ürün kutusunda ne olacağına dair pek fazla bilgi yok.
(link)

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bahsettiğiniz sensörlerin hepsinin ve tabii cihazın tek paket olarak satıldığı versyonları var ondan alırsan işlem tamam. yoksa da saydığınız sensörler yeterli (zaten başkada bişi kalmadı :) ) bir tek linkini verdiğim aparatı alırsanız dropbar la kullanır iken kullanışlı olur.

(link)

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Gopro da olduğu için o aparatı kullandığımda ekranı engeller diye standart aparat olsun istiyorum ama ekstradan onu da alabilirim. Sitesinde baktığım kadarıyla Bundle versiyonunda hepsi varmış zaten 399 USD fiyatı.

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yani arkadaşım getirecek diyorsun buda gümrük vergisi vermeyeceksin demek. güzel alınır o fiyata.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
bu arada yeni gelecek olan Vestel vergisi ile elektronik eşyalarda daha fazla vergi ödeyeceğiz. Ne zaman yasalaşır bilmiyorum ama şuan %18 veriyorsak o zaman %30 falan veririz herhalde. yerli ürünler alınsın diye yurt dışından gelen elektronik eşyalara ekstra vergi gelecek.

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tam 810 almaya karar vermişken beni şöyle bir "acaba" demeye itti açıkcası. piyasaya tam çıktığında 810 vs 520 videolarını izler öyle karar veririm artık napalım.

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Garmin ürünlerini Baytekin getiriyor ve gerçekten de çok pahalıya satıyor. böyle bir vergi yansırsa fiyatlara Baytekin garantili ürünleri artık hiç alamayız yani ! hepten uçar fiyatlar.

AyhanG

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Scott
Garmin in resmi sitesinde 3-5 haftada stokta ibaresi var. Ben de bir arkadaşa Amerikadan getirtmeyi düşünüyordum ama Ağustos'a yetişmez diye düşünüyorum :(
Bu arada DCRainmaker ın incelemesine göre "işte budur" denecek bir Garmin geliyor :)

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
Strava özelliği yazılım güncellemesi ile 510 ve 810 a da gelecek. Ayrıca strava özelliğinden faydalanabilmek için premium strava sahibi olmanız gerekiyor.
Şarj süresi bir dezavantaja dönüşmüş.
Garmin varia entegrasyonu lüzumsuz bence, zaten ön arka ışık sensör vs. Almak gerekiyor.
Harita olayı, eğer güncel türkiye haritasını oradan buradan bulabilecekseniz veya para verip alırım diyorsanız iyi.
Mesaj ve çağrı konusu tartışılır. Sürüşte gelecek önemli bir çağrı olabilir. 810 kullananların yorumunu almak lazım.

Şu dönem yeni bir cihaz alacağım için gider 810 alırım yine. 520 alacaklara da hayırlı olsun.

Güncelleme: 520 bundle ön sipariş fiyatları 399$
810 bundle 599$
Oturup bir kez daha düşünebilirim o_O:islik:

Güncelleme-2: harita konusuna da DcRainmaker sayesinde çözüm bulunuyor sanırım.
(link)

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk ve AyhanG

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçen yıl edge 510 aldım. Aldıktan sonra anladım ki keşke edge 500 alsaymışım. Neticede 500-510-520 ana özellikler hepsinde aynı. Yan ilave birkaç özellik geliyor ama fiyat katlanıyor. Ekranda baktığın veriler tamamen aynı.
Ekstra özellikler ile ilgili düşüncelerim;
Strava olayı akıllı telefonlar ile halledilebiliyor.
Glonass ve Di2 510 da var.
Harita için cihaz bence küçük.
Home trainer desteği olmasa da olur, neticede trainer ın kendi kumandası var, anca yedek kumanda olur.
VO2 max tahmini power meter olmadan anlamsız.

Ticari kaygılarla aynı ürünü allayıp pullayıp tekrar sunuyorlar. Şu an alacak olsam 450 TL civarına kadans ve nabız bandı ile beraber edge 500 ü alırım.

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
@kkazim bende sizin dediğiniz mantıkla 500 aldım. tek sıkıntılı yani strava ile eşlemek için bi pc ye ihtiyac var. geri kalan farklılıklar çokta önemli deil. yanlız 450 tl ye biraz zor 650 tl civarında fiyatı ...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
520 modeli bana biraz ufak geldi, görsel açıdan yeterli bulmadığım için harita özelliği ne derece sağlıklı kullanılır bilemiyorum. Sırf daha geniş ekran için 510'u satıp, edge 1000 alma planım var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Amazon da dönem dönem fiyatları düşüyor. Takip edilirse herşey dahil 160 euro civarına alınabiliyor.

Strava auto upload özelliği ve dokunmatik olması bana göre en büyük avantajı ama, auto upload özelliği sıkıntılı. Çoğu zaman upload hatası veriyor. Mecburen kabloyla aktarmak zorunda kalıyorum.

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
3 4 amazonu kovaladım sansıma yakalayamadım demekki. evet dokunmadık ekranda ciddi bi özellik fakat emin olmamakla birlikte sanırım 520 de dokunmatik ekran mevcut deil.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
500 ile 510 arasındaki en büyük fark GLONASS desteği.. Açıkçası ben 500'ü değiştirirken tek düşüncem buydu..
GLONASS çok daha kesin veriler veriyor (veriveriyor?).

Onun dışında 510'da kullandığım tek ekstra özellik Bluetooth :).

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
evet glonass başarılı baya 500 un gps i bulması bile 5 dakka sürüyo. ama cadans sensor oldugundan zaten hızsal veriyi ordan alıyosunuz. acıkcası alırkenki düşüncede sizinki gibiydi 500 u 2 3 sene kullanır sonra yeni cıkan modelli alırım diye düşünmüştüm cihazı alalı 3 4 ay oldu 520 çıktı :) sanırım önce 500 un hakkını vermeliyim...

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
ben genellikle evde trainer eşliğinde nabza göre bisiklet sürmek istiyorum. aynı zamanda strava ile gerçek yol gitmiş gibi bunları aktarmak istiyorum. bunu niçin 520'mi gerekiyor. Daha önce başka bir site aracılığı ile de yapılabildiği yazılmıştı sanki.

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
@Erdal YILMAZ

520 nin ekranı 510 dan daha büyük. Sadece çerçeve küçüldüğünden size küçükmüş gibi gelmiş olmalı.

520: 3,5x4,7cm
510: 3,5x4,4cm