Galiba ülkeyi terketmek lazım

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında bakırkadro tarafından paylaşıldı.

 1. bakırkadro

  bakırkadro Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  69
  Şehir:
  Kayseri
  Seviye:
  Arkadaşlar merhaba,
  Olay biraz sıcak olduğu için başlık da biraz fevri oldu. Saat on civarı eşimle kasklarımızı takıp, gayet uygun olan bir trafikte beraber bir gezintiye çıkalım dedik. Ve sinir harbiyle eve döndük. Eşime laf atıp hızla kaçanlar, kafasını uzatıp hello diye kendince eğlenenler, ve en kötüsü canımıza kastedenler... Evet arkadaşlar bir mahluk eşimle benim ardarda gittiğimiz bisikletlerimizin neredeyse 10 santim yanından şehir içinde yaklaşık 90 km hızla geçti ve de bu arada turbo sesi çıkardı (hani şu gerzeklerin arabalarına taktırdığı ve ıslıkvari ses çıkaran ne idüğü belirsiz modifikasyon). O an ürküp birazcık kırsanız altındasınız arabanın ve bu mahlukat bunu kendince eğlenmek için yapıyor.
  Ve sonra şöyle düşündüm: kimi kime şikayet edeceksin. Zaten insanların yüzde doksanı saat onda hele de eşinizle bisiklet gezintisini anormal bir şey olarak görürken? Ve hatta eşinin yanında bir hanıma laf atarken seni erkekten bile saymazken (çünkü kendi karıları evde oturur). İnsanın istediği gibi yaşaması için bu ülkede kalmaması gerekir galiba. Eline gayet güzel mevkilerde Amerika ve Almanya'da yaşamak için iki kez fırsat geçmiş ben ne yazık ki pişmanım ülkemi seçtiğim için.
  İçimi dökmek gibi oldu bağışlayın ama tam da böyle hissediyorum.
   
 2. Onur Özgün

  Onur Özgün Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  129
  Beğeniler:
  67
  Şehir:
  Çanakkale
  Seviye:
  Şehir magadanları saydığınız diğer ülkelerde de vardır, geçmiş olsun diyorum.
   
  bakırkadro bunu beğendi.
 3. koray_can

  koray_can Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  25 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  638
  Beğeniler:
  216
  Şehir:
  kocaeli
  Seviye:
  haklısınız insan eşiyle hiç mi birşey yapamıycak maganda tarzı geri kafalı insanlar ülkemizde artıyormu azalıyormu bilmiyorum ben şuanda evli değilim fakat bir kaç seneye oda olur inş kız arkadaşımla düşünüyorum şimdiden ama tedirginde oluyorum allah korusun insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor.bırakın eşinizle tek başınıza bile gezerken insanların tahriklerine magruz kalıyorsunuz.görmemiş insanlarımız açıpta bitarfına gül diceksiniz ama iş kötüye bağlıcak.kusura bakmayın ama insanımız mal..kıro..hanzo..nederseniz artık içinizden daha neler geçirirseniz.evet haklısınız karılarını eve kapatıp milletin karısına kızına laf atarlar sonra erkeğim diye geçinirler..bırakın bir bayanı bir akşam vaktı bir erkeğin bile can güvenliği yok..ülkemizde...
   
 4. KIVANC YILMAZTURK

  KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2011
  Mesajlar:
  355
  Beğeniler:
  188
  Şehir:
  Lüleburgaz
  Seviye:
  Abicim ne desen boş gerçekten sinir oluyorsunuz ben bu gün antrenman olsun diye çok fazla arabanın olmadığı bir asfalt yol var onu kullanıyorum kendini bilmez 2 - 3 arkadaş altlarında araba var diye kendilerini bir bok sanarlar arkaya gelip kornaya basarlar gerçekten bu gün eğer o arkadaşları bir yakalasaydım o vitesi çıkarıp bir taraflarına sokmak geldi içimden gerçekten Türkiye'de bisiklet kullanmak büyük bir özgüven ve cesaret istiyor şu canına kast olayı hariç hiç kimseyi kafanıza takmamanızı hatta onlar size laf atınca yüzlerine bakıp gülmenizi ve el sallamanızı tercih edin suratlarının aldığı ifadeyi görünce gerçekten siz eğleniyorsunuz buna emin olun... Son olarak herkese sabır diliyorum gerçekten bisiklet kullanmak bu ülkede aşırı derce sabır ve özgüven gerektiriyor...
   
 5. #5
  bakırkadro

  bakırkadro Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  69
  Şehir:
  Kayseri
  Seviye:
  Vallahi bir sene Northampton'da yaşadım Massachusetts. Bir sene boyunca bisiklet sürdüm, kız arkadaşlarımla da her yere her saatte gittim, bunun onda biri bir olayla bile bir kez karşılaşmadım. Almanya'yı bilemem. Ancak bu benim ilk ayım ve nedense ne zaman eşimle çıksam eve bu halde geliyorum.
   
 6. Eren ERDEM

  Eren ERDEM Üye

  Kayıt:
  9 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  93
  Beğeniler:
  47
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  bakırkadro malesef haklısınız!

  Kendi hanımlarına, eşlerine laf atılmasını istemeyen bu insanlar, başkalarının eşlerine laf atarken kendilerinde bu hakkı görüyorlar.

  Son yıllar da gitgide artan ve bayanlara yönelik bu gibi hareketlere malesef bir dur diyebilecek ne yasamız ne de cezamız var.

  Sorun aslında akşamüstü sizin eşinizle keyifli bir bisiklet gezisine çıkmak istemeniz değil, insanların yanlarında ki bayanlara kolayca laf atmayı kendilerinde hak gören o mahluklarda.

  Siz yine de sinirlerinizi bozmamaya çalışın, doğal seleksiyonla ya onlar elenecek yada bizler =)
   
  ugur T ve bakırkadro bunu beğendi.
 7. uğurcan gültekin

  uğurcan gültekin Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Haziran 2009
  Mesajlar:
  225
  Beğeniler:
  277
  Şehir:
  eskişehir
  Seviye:
  imrendikleri ama yapamadıkları bir işi yapanlara akıllarınca gıcıklık yapıyor bu tipler.
  KURANI KERİM de insanlar iki sınıfa ayrılır. eşrefi mahlukat yani yaratılanların en hayırlısı. yada esfeli safilin yani hayvandan daha aşağı. dikkat edin kendini insan zannedenleri hayvanla dahi eşit tutmuyor yüce dinimiz.
  sahi siz hiç bisiklet sürerken iki ayaklı "insansı"ların yaptıklarını yapan bir "hayvan" gördünüzmü? hayvanın yapmadığını yapan bu tiplere esfeli safilin nede güzel uyuyor değilmi?

  selam ve dua ile
   
 8. KIVANC YILMAZTURK

  KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

  Kayıt:
  7 Nisan 2011
  Mesajlar:
  355
  Beğeniler:
  188
  Şehir:
  Lüleburgaz
  Seviye:
  Şimdi biraz ağır olacak ama ülkemizde mal sayısını herkes biliyordur sanırım cahillik deseniz zaten hiç tartışmaya gerek yok bunlar gayet normal siz bu insanlara kafanızı takmayın ve bisikletinizi sürün gerçekten hiç gerek yok bunlara sinir olmaya eğer siz bunlara sinir olup karşılık falan verince daha fazla yapıyorlar bundan zevk alıyorlar el sallayın hatta sırıtın biraz zor olacak biliyorum ama inanın bir süre sonra hiç bir tepki ile karşılaşmamaya başlayacaksınız eğer bunu yapabilirseniz daha rahat ve huzurlu bisikletinize biner ve gezersiniz birazcık sabır zaten kendisini geliştirmiş insanlar sizi taktir edeceklerdir gerilerini insan yerine koymaya gerek yok ;)
   
  Barkın Kenan ve bakırkadro bunu beğendi.
 9. Harun Salcı

  Harun Salcı Bisikletkolik

  Kayıt:
  8 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.380
  Beğeniler:
  652
  Şehir:
  İnegöl/Bursa
  Seviye:
  Bu ülkede böylerken Arabistan'da durun nasıldır acaba?
   
 10. Serdal Doğan

  Serdal Doğan Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Haziran 2011
  Mesajlar:
  150
  Beğeniler:
  78
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  geçmiş olsun kötü bir durum yaşamışsınız
   
  bakırkadro bunu beğendi.
 11. mete ışık

  mete ışık Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  69
  Beğeniler:
  40
  Şehir:
  BİLECİK
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  "Müslüman elinden ve dilinden emin olunan kimsedir."
  Bu tip hareketleri yapanları her hangibir yere oturtmak doğru değil.Bunlar yanlış yapıyor diye hanımları hakkında yanlış zan sahibi olmak ta doğru değil .Bütün bunlar bir eğitim sorunudur, zamanla ve sabırla düzeleceğine inanıyorum
   
  -Paşa- ve bakırkadro bunu beğendi.
 12. -Paşa-

  -Paşa- askssy

  Kayıt:
  11 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.028
  Beğeniler:
  618
  Şehir:
  Malatya
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  tahminime göre Arabistanda kadınların bisiklet sürmelerine izin vermezler(sadece tahmin)
  ancak şu varki ülkemizde yaşanan durum oralardan kötü avrupalılık ile araplık arasına sıkışmış bir toplum, hiç bir değer yargısına sahip olmadan akın akın artarak büyüyen bir gençlik inanılmaz koyu cahillik, sosyalleşememezlik, afedersiniz ama *abazalık* ki buna değinmek istiyorum. çünkü bu insanlar aşırı özgüvensiz olduklarından kız arkadaşları pek olmaz. genelde platonik takılıp yolda gelen geçene laf atarlar.
  bazı arkadaşlar her ülkede olduğunu söylüyor. doğrudur olabilir vardır kesin. daha beteri de vardır. ancak ülkemizde bunların sayısı çok fazla. kaç defa üzerimize taş attılar - taş atın turist geliyor- diyen çocuklar biliyorum ben bu ülkede. üniversite döneminde saçlarım uzunken çok küfür yedim yaşlı teyze ve amcalardan. v.s. v.s. malesef biraz farklı düşündün mü bizim ülkemizde herkesin düşmanı herkesin hedefi herkesin taşladığı kişi olursun. bir arkadaşım çok güzel değinmiş imrendiklerinden ancak yapamadıklarından düşmanlık besliyorlar.
  sevgili dostum sakın moralini bozma eşinle dolaşmaya devam et. ülkemiz güzel bir gün düzeleceği umudunu yitirme lütfen. kendine iyi bak biraz sakinleş sakın vazgeçme bu ülke bizim bu ayıların yatacak yeri yok:)
   
 13. #13
  bakırkadro

  bakırkadro Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  69
  Şehir:
  Kayseri
  Seviye:
  teşekkürler arkadaşlar. içimi dökmüş oldum biraz sakinleştim. hepiniz çok haklısınız. ancak ben yine de galiba bundan sonra en azından eşimle biraz daha özel yollar tercih edeceğim, kampüs içi gibi veya buraya yakın kapadokya'nın sakin rotaları gibi.
   
 14. Alper Yıldırım

  Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  20 Haziran 2009
  Mesajlar:
  610
  Beğeniler:
  472
  Şehir:
  Antakya
  Seviye:
  halısınız ne diyelim geçmiş olsun, ne yazık ki böyle hayvanlar mevcut...
   
 15. Onur ALKAÇIR

  Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2010
  Mesajlar:
  246
  Beğeniler:
  93
  Şehir:
  ankara
  Seviye:
  GEÇMİŞ OLSUN. bende kurtboğazında turunda yaşım küçük diye el hareketi küfür edip kaçanlar gördüm . dönüşte ışıkların kenarına çekmişlerdi.Bende dedim nedir la sizin derdiniz... seni bilmem ne felan dedim hadi gelde bir yap dedim ... indi biber gazını yedi ve ikiledi :) bu biber gazını bulundurun gaza gelip yakalıyorum zaten o kaçanı gidincede veriyorum ayarı :) memnuniyet granatisi veriyorumm... Tekrardan geçmiş olsun ...
   
  Okan Örs ve Alper Yıldırım bunu beğendi.
 16. Alper Yıldırım

  Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  20 Haziran 2009
  Mesajlar:
  610
  Beğeniler:
  472
  Şehir:
  Antakya
  Seviye:
  agresif olmaya gerek yok küfredenede alkışlayanada el salla inan daha ii böylesi
   
 17. Gökhan Toros

  Gökhan Toros Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Haziran 2010
  Mesajlar:
  4.523
  Beğeniler:
  7.654
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Başlığa cevap veriyorum; evet öyle yapmak gerek. Keşke imkanım olsa da gitsem :)
   
 18. Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.308
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  "Bir ülkede namuslular,namussuzlar kadar cesur olmadıkça,o ülkenin kurtuluşu yoktur" İsmet İnönü'nün tek geçtiğim bir sözüdür.Vazgeçmeyeceksin.Her vaz geçenle daha da semiriyor bu primatlar.Yarın bir başka çift eklenecek aranıza,öbür gün bir yenisi.Böyle böyle ezeceğiz bu cehaleti.Merak etmeyin,bu Homo-erektus'lardan,bütün şehirlerde var ancak gitgide azalıyorlar.Yakında soyları tükenecek bu soyları kuruyasıcaların.Çocuklarını mecburen okullara yolluyorlar istemeye istemeye,böyle böyle öğrenecekler.Şebekler bile 30 kelime ezberliyor,bunlar bir kaç insanlık dersini elbette benimseyecek.
  Yollarda bizlere böylesine insanlık dışı muamele etmelerinin temelinde yatan duygu,asla ve asla olamayacakları bir insan modeliyle karşılaşmış olmalarından kaynaklanan basit bir öfke.Evet ne o sizin gibi olabilecek,ne de onun karısı sizin eşiniz gibi.O,sadece mahalle kedisi gibi üreyerek çoğalan bir memeli grubun bir ferdi,sizler ise gerçek bir insan modeli olarak kalacaksınız.Emin olun tüm öfkeleri işte bu.
  Yaşadığınız üzücü olaya gelince,ne kadar o.ç olsalar bile,hiç bir Türk evladı,kadına laf atmaz.Hele hele yanında bir erkek olan kadına,gözünün ucuyla bile bakmaz.Şimdi,insan bile sayılamayacak bir tür'ü bu kadar kale almaya değer mi?
  Aldırmayın,yola devam.
   
 19. Metin Güler

  Metin Güler Kıdemli Üye

  Kayıt:
  26 Haziran 2007
  Mesajlar:
  370
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  BURSA
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Bir ülkenin ilerlemiş olduğunu anlama yolları :
  Madde #7 :
  .Böyle bir olaya şahitlik ediyorsanız maalesef yanlış yerdesiniz.
   
  Alper Üste ve bakırkadro bunu beğendi.
 20. uğur kocaağa

  uğur kocaağa Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2009
  Mesajlar:
  342
  Beğeniler:
  194
  Şehir:
  Babaeski
  Seviye:
  Bu tür insanımsılar ülkemizde çok fazla maalesef. Bu tür şahıslarla size zarar vermediği sürece pek fazla diyaloğa girmenizi önermem. Mesela taş atan cahiller bile var. Arabayı bizzat üstüme süren insanlada karşılaştım ben , oluyor böyle şeyler kendilerini dünyanın merkezinde gören cahil zavallı cehaletten kastım kesinlikle okulla alakalı değil biliyorsunuz kişisel gelişimi mağmada erimeye mahkum olanlardır. Mesela bazı yerleşim yerlerdinde pis pis sırıtarak her halinden akılsız insan olduğu belli insanlar denk geliyor motosikletiyle yanaşıp kafandaki ne felan diye soruyor bildiği halde hani verilen mesaj ben motorda kask takmıyorum sen ne bu hesabı gayet normal gayet sakin bir şekilde sırıtarak karizma olsun hava olsun diye takıyorum diyorum susuyorlar. Aslında kaale almamak daha iyi ama ortamı yumuşatmak için bazen kısa diyalog kurmakta fayda var. Fakat yolda canınıza kasteden tacizlerde bulunanları mutlaka ama mutlaka plakalarını alıp polise bildirin . Polis birşey yapmaz diye düşünmeyin çünkü trafik polisleri bu konuda oldukça ilgilidir gerekeni yaparlar yeterki sizin koruyucu (kask,eldiven vs. ) ve ışıklandırma sisteminiz reflektörleriniz tam olsun. Merkeze alınınca bu insansılar size yalvarmaya başlar şikayetinizi geri almanız için;)
   
  bakırkadro bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

sporcu içeceği.jpg
Bir çoğumuz hafta içi kısa, hafta sonu 100+ km yol yapıyoruz. Bisiklet ile ilgili her şeye dikkat ediyoruz ama kendimiz hariç. İşte uzun yol alıp laktak seviyesini (hamlama) yüksek tutmak ve...
Energy-Labs-affordable-carbon-clincher-aero-road-bike-wheels01.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
20150320_122950-1.jpg
Arkadaşlar bisikletten düştüm köprücük kemiğimi kırdım ..köprücük kemiğini kıran arkadaşlara sorum olucak..özel hastaneye gidiyorum kaynamaz diyor doktor devlete gidiyorum kaynar diyor ben...