Gaint Glory 2 almayı düşünüyorum Tavsiye ve Önerileri bekliyorum.

Alp EREN

Üye
Tepki
1
Merhaba foruma yeni kayıt oldum.Umarım iyi arkadaşlıklar kurarım.
Profesyonel bisiklet aleminde downhill sevdasına kapıldım.Profesyonel snowboard dünyasından downhill Dünyasına adım atmayı planlıyorum.Bu konuda bana adam akıllı kanuya hakim arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.Bilgisi olan arkadaşlarla kontak kurmamı da sağlaya bilirseniz çok iyi olacak gelişimim için;şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkürler.
Almak istediğim canavar budur!... :cool:
http://i.imgur.com/1cL1eET.jpg
http://i.imgur.com/kVS3Sln.jpg
Öneri ve fikirlerinizi bekliyorum iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: SagFan
Scudo

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Bıraz daha uzerıne ekleyıp bu modelı alın bence .Bisikleti gorme sansım oldu.Super bır makıneydı .Kullanan arkadas Ağrı dağından ınmıstı :) (link)(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Elbrus ve Alp EREN

Alp EREN

Üye
Tepki
1
@ebubekir sözbir

Ebubekir önerin için Sağol ama fiyatı biraz tuzlu gedi bana benim almak istediğim bisikleti Almanya'da 1.500€ ya Sıfır olarak buldum.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Alp EREN

Siz en ıyısı forumdan (link) ile iletişime gecın kendısı hem Almanyada oturuyor .Hem de MTB ya da Fully kullanıcısı (tam emın degılım ) .Emınım elınden geldıgınce yardımcı olacaktır .

• Beğen
Tepkiler: Alp EREN

Alp EREN

Üye
Tepki
1
@ebubekir sözbir

Kendisiyle tanıştım ama nekadar Güvenilir biri bilemiyorum zaten hemen arkadaşlık talebi yolladı bana neyse geçelim bunu da konuşurum olmadı konuyu.
Ben zaten alırsam bisikleti Almanya ya gidip de alacam.

Alp EREN

Üye
Tepki
1
Hiç yardımcı olacak kişi yok mu?....
Yardımcı olmanız için kayıt oldum forum açtım ama ebubekirden başka kimse yardımcı olmadı....

Bu forum sitesine güveniyorum ve yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alp EREN

Murat abinin bu forumda alışveriş yaptığı çok kişi var son derece güvenilir biri.
Baktığınız Giant güzel görünüyor Almanya'ya gidecekseniz buna da bakabilirsiniz.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Alp EREN

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Alp kardeşim, almak istediğin canavar hakkaten çok güzel, 1500 € bedava bu bisiklet için, 1 dk düşünme hemen al derim. alternatif tabii ki var ama bu fiyatın çok daha üzerinde.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Alp bey, öncelikle foruma hos geldiniz.
Downhill'e gönül verdiginiz icin cok mutlu oldum, Insallah hayellerinizi gerceklestirirsiniz. Eger gercekten almanyaya gelecekseniz, size bisiklet konusunda yardimci olmak isterim. Görüyorumki bu forumda size yardimci olacak arkadaslar tatile cikmis. Aslinda forumda ben downhill yapiyorum diyenden gecilmiyor ama böyle konular acilinca, ne alamet ise downhilciler hep tatil de oluyor.

NOT: Aallllooooo Downhilciler nerdesiniz, sacma sapan konular acilinca yorum yagmuruna tutuyorsunuz, böyle konular acilinca neden bakmiyorsunuz. Biraz yarcim olursaniz arkadas da forum hakkinda hayal kirikligina ugramaz.

Arkadasa yardimci olalim lütfen.

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Alp bey ben cube hastasi olarak size bu modeli tavsiye ederim.

http://i.imgur.com/m5PUY1j.jpg

Bilgiler icin özelden görüse biliriz.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Murat Cömez

:):) Bir kere ben Downhill' ci değilim ancak bu konuda bildiğime emin olduğum tek bir şey var. O da bu konuyu senden daha iyi tarif edebilecek kimsenin olmadığı. Yakın olanlar ise senide söylediğin gibi tatildeler abi saygılar.. :)

Alp EREN

Üye
Tepki
1
Şu ana kadar istediğim bilgiler murat ve Ebubekir arkaraşlarımızdan geldi

DAHA FAZLA BİLGİYE SAHİP ARKADAŞLARA İHTİYACIM VAR......

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Alp EREN

nasıl bişey istiyosunuz ki kullanacagınız yerler neresı?çok dik inişler mi yapıcaksınız?atlama hoplama zıplama derecenız ne olucak?donanımını ne sevide istiyosunuz?frenlerini çift pistonlu mu tek pistonlu mu istiyosunuz rotorları 180 mm lik 200 mm lik mi olsun kadro kalıtesı ne derecede olsun maşanız nasıl bişey olsun..bunlar tamamen sizin butçenizle alakalı seyler..siz belli bi bütçe verseniz daha çok yardım eden cıkar.saygılar.

Alp EREN

Üye
Tepki
1
Muhittin kardeşim düşüncelerini ve fikirlerini bu denli açıkladığın için teşekkür ederim.

Öncelikle isteğim ilk etapta resimlerle bilgilenmek yani görsel sonradısan ise teorik.Bu bağlamda Murat ve Ebubekir arkadaşlarımız paylaşımlarında bu spor için kullanmayı düşündükleri bisiklet markalarının modallarini bana sundular ve bende tabiki Google'dan bu iki markayı araştırdım yani anlatmak istediğim önce marka Taraması yapacağım sonrasında ise teorik bilgiler toplayıp ona göre bisikleti seçeceğim.

Yaşadığım il istanbul ilçe Sarıyer bilgin üzere bu spor için bu ilde elverişli bir coğrafyaya sahip bir yer bilgileri tam toplayıp kararı gine beraber vereceğiz.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.Forumlarınızı dikkatle bekliyorum Sağolun.

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Alp bey,

Eger sürme sartlariniz tam downhill olacaksa, size söyle bir soru sormak isterim. Downhill ile hic bir bilginiz varmi, bu spor tarzi baya tehlikeli bir spordur.
Eger varsa sizin almaniz gereken bisiklet bir defa...
- Kadro Downhill kadro olmasi gerekiyor yani geometri olarak 180mm ve üzeri süspansiyonlara uygun tasarimlanmis olmasi gerekiyor.
- Frenlerinizi shimano saint yada shimano zee 203mm rotorlarla beraber öneririm.
- Vitesleri shinmano XTR yada Xt öneririm.
- sele borusu gidondan ayarli olmasi sizin icin daha iyi olur, her inise gectiginiz de durup seleyi asagiya indirmeniz gerekmez. Biliyorsunuz ki sele inisler de asagida olmasi gerekiyor.
- Lastiklerinizi 26x2.35 üzeri olmasi gerekir.
- Jantlariniz Genis jant ve gecme 15 - 20mm qr'li olmasi gerekir
- Masaniz 180mm ve üzeri cift köprülü bir masa olmasi gerekiyor.
- Arka süspansiyonun öne göre biraz düsük olursa iyi olur.
- Ön aynakolu tek yaprakli öneririm.
- Pedallar disli paltform pedallar olmasi gerekiyor.

Bu bilgiler umarim size biraz yardimci olur. Marka ve modelleri daha sonra konusa biliriz. Bunlar sadece ufak ön bilgiler, dedigim gibi almanyaya gelirseniz sizi beklerim ve isterseniz burada size birtane en kralindan olmaz belki ama üst seviye bir DH toplariz. Toplama bisiklet herzaman daha iyidir cünkü isteginize göre olur.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA AKTAŞ

Can_517

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Diğer
Bilgi olarak yeterli değilim arkadaş olarak destek verebilirim. İstanbul da olmana sevinirken sarıyerde olmana üzüldüm. çünkü ben üsküdar altunizadedeyim. Boğazın diğer tarafı. Çevremdekilere downhill dediğimde deli muamelesi görüyorum. Şile yakınlarında orman içinde çok sert ve uzun kendi keşiflerim var. ulaşım anlamında araba ve taşıyıcı var. ilerleyen dönemde tanışıp haberleşelim. Aynı kafa yapısındaki arkadaşlar konuyu takip edin yalnız bırakmayın.

Alp EREN

Üye
Tepki
1
Teşekkürler can ve Murat hocalar sizin gibi arkadaşların forumda çok olduklarından eminim çok sağolun.

Ilk önce Murat hocanın yazısına değineceğim downhill ile olan bilgim Youtube'dan başka değildir MTB yi biliyorum önceleri biraz ona benzetirdim aslında birazı az olur ama hem senin şimdi yazdıkların hemde videolardaki kadro,Maşa,vitesleri,aktarıcılatı,vb. Materyalleri görünce ciddi farklar OLDUĞUNU anladım.

Mesela kaç çeşit Maşa var markaları ve Özellikleri nelerdir? Hakeza bu dediğim arka Süspansiyon içinde dahildir.
Seleler nasıl Olmalı markaları var mı? Özel bir ölçüsü var mı?
Gidon da sele gibi Ölçü ve markasi var mı?
Bunun gibi bisikletin diğer parçalarını falan tamamiyle üstün körü olmadan genelden özele teker teker anlatacak ve açıklayacak Arkadaşlara ihtiyacım var anladım ki böyle git iki tane yazı okuyla bu iş olmuyormuş bilen ve bunu yaşayan Arkadaşlara ihtiyacım var.Bide test etme imkanım Olmalı şöyle düşük derecede bi parkurda ona göre bi mebla ayırmalıyım.
Çünkü günahı çok bu veledin yahu!....

Can hoca seninleyiz en kısa zamanda özelden konuşalım ve bi kaç bişe ayarlayalım olur mu? Iyi günler diliyorum yardımıma Koşan arkadaşların hepsinden Sağolun.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Alp EREN

Bursadaki Downhill ci arkadasların Uludağ Downhill diye bır sayfası var : (link) Bu sayfadakı arkadaslarla da ıletısıme gecebılırsınız . Kısaca Ekıp tekı arkadasların fotograf ve vıdeolarını paylasıyım :) (link)