Fx 7.4 2015

Scudo

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
hayırlı olsun güle güle binin. Ben de fx 7.5 düşünüyorum bakalım kısmet olursa.

sulyum

Üye
Tepki
38
Tşk Kıvanç bey. 7.5 fx de önde iki adet dişli var. Buda rampa çıkışları nda biraz olumsuz olduğunu duymuştum. Teknik bilgim yetersiz. 2 veya 3 dişli olmasının olumlu olumsuz taraflarını biliyorsunuz umarım. Sonradan pişman olmayalım. Az para değil

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Nasıl 2 mi var hiç bilmiyorum hatta o daha rahat olur diye düşünmüştüm ben 30 vites olduğu için

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sulyum

Rampalarda olumsuz olup olmamasını sağdan soldan duyarak anlayamazsınız bacağı sağlam olan önü 2 dişli bisikletle de çıkar rampaları kısacası kişiye ve güce dayalı bir durum.

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
fx 7.4 te 3 lü aynakol ve 26-36-48 diş sayıları var. fx 7.5 te 2 li aynakol ve 34-48 diş sayıları var daha kompakt bi yapıda. tabi yokuş çıkarken 26 dişli yerine 34 dişli kullanmak biraz kasar doğal olarak ;) olay pedalları çeviren kişide bitiyor. pek çok bisikletçi yokuş çıkarken ayağa kalkıp sürmeye devam ediyor dolayısıyla 26 dişli 1. vitese ihtiyaç duymuyor.

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar kusura bakmayın ama yok bacak güçlü olan çıkar. Yok kişiye bakar bilmem ne diyen arkadaşlara uyuz oluyorum. Çok açık sözlüyümdür kusura bakmayın. Tabi ki öyle ama o zaman bacağı güçlü olan arkadaşlar 5-10 bin tl para vermesinler gitsinler 200 tl ye migrostan bisiklet alsınlar ne gereği var yahu o kadar paraya. Sonuçta aldığımız şeyler hep performansı ve konforu arttırmak için. Yokuş yukarı çıkarken de arttırabilecek bir durum varsa niye böyle aşağılıyorsunuz anlamıyorum. Benim bacaklarım güçlü değil ben en kolayı arıyorum var mı itirazı olan hepinizin bacağı benden güçlü oldu mu bitti mi.

Bu arada detaylı açıklama yapan arkadaşlara teşekkür ederim. O Zaman ben de fx 7.4'e düşeyim. Peki 7.5 'de ekstra olarak ne var. Sitesinde birşeyler yazıyor ama ben açıkcası hiç bişi anlamadım ne işe yarıyor onlar :D

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
@sulyum

trek cannondale scott gibi üst düzey bisikletlerde ortada park ayak takma yeri maalesef yok. ortaya park ayağını nasıl monte ettin ? matkapla delikmi açtın

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kıvanç AYDIN

Burada kimseyi küçümsediğimiz yok bacağı sağlam olan birinin 2'li dişliyle de yokuşları çıkabileceğini, 3'lü dişlinin gereksiz söylüyoruz.
Bacağı güçlü olmayanın yokuş çıkamayacağını söylemiyoruz. Sizin bacağınız da yeteri kadar güçlü değil ve yeteri kadar kondisyonunuz yoksa ben yine sizin iyiliğiniz için, pişman olmamanız için 2'li almayın çıkamazsınız derim.
Bacağı güçlü olanların 200 liralık Migros bisikleti alması da nasıl bir mantık anlayamadım, daha alacağınız bisikletin 30 vites mi 20 vites mi olduğunu bilmeden, FX 7.4 ile 7.5 arasındaki farkları bilmeden böyle şeyler yazmanız da pek doğru değil.

• Beğen
Tepkiler: Ormanci ve pilot

sulyum

Üye
Tepki
38
Iskenderun bey ayak takmak için herhangi bir delme olayı yok. Aldığım yerde benim yanımda monte edildi. Ayak montaj yeri var

sulyum

Üye
Tepki
38
Iskender bey isminiz bilg otomatik kelime tamamlanmasından yanlış yazıldı. Özür

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kıvanç AYDIN

7.5 yol bisikletine çok yakın performans odaklı bir bisiklet. yol bisikletlerinde ki gibi 2'li aynakol ( 18 vitesli ), daha ince lastikler, yol bisikleti jantı. bir tek drop barı yok. ikili aynakoldan dolayı rampalarda birazcık adamı söylettirir.

bence size 7.3 yeterli olacaktır. 7.4 ile arasında karbon maşa eksiğinden farklı olarak pek bir fark yok. ekstradan 100 Euro'ya da değmezdir diye düşünüyorum.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
park ayak bağlantı yerini yakından resmini çekermisin. Merak ettim.

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
@iskender şerit

Soru bana sorulmadı ama benim trek ds 8.4'ün park ayağı.

(link)

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
h.genç teşekkürler...
Kadrolarda ortada park ayak yerlerini neden yapmazlar hiç anlamış değilim... tüm bisiklet markalarında kesinlikle olmalı. Park ayaksız kadromu olur hayret doğrusu

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar foto eklemişken bir soru sorayım. Benim bisikletin göbeği rulman mı?

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Bu arada ben de 7.4 siparişi verdim beyaz istedim ben de bakalım :) bu bluetooth özelliği hakkında bilginiz var mı

fatih uygun

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Specialized
HAYRLISI OLSUN HOCAM SABUN GBİ KAYAR BU ALET ASFALTTA :)) KADRO ÜSTÜ VE SELE ALTI CANTALARI NERDEN VE KAÇA ALDIĞINIZI ÖĞRENEBİLİRMİYİM ACABA MARKALRI NE COK MERAK ETTİİM BNMDE SSE 13 ÜM WAR AYNI SEGMENTTE ALMAYI DÜŞÜNÜYORM SU CANTALARDAN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Soner A.
Merhaba, ben aynı bisikleti geçen ay kdv dahil 2600 TL'ye Eskişehir'den satın aldım. Ondan bir ay kadar önce de Ortaköy bahardan bir büyük boy kadrosunu gene aynı fiyata almıştım. İstanbul'da trek satan diğer bisikletçiler 2800-2900 TL gibi fiyatlar çekmişlerdi.
2300'e de zorla 1 aylık 22.5 inch Trek 7.4 sattım. Sonra Eskişehirden 20 inch olanını aldım.

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
peki 7.4 teki ayna kol dişlilerinden birini çıkarsak (en küçük olanı tabi) nasıl olur? bi fikri olan var mı? yada çıkartılabiliyor mu?