Furç Kapağı Vidası Sorunsalı

Konu, Kadrolar kategorisinde Yusuf'san tarafından 14 Temmuz 2018 tarihinde paylaşıldı.

1. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Sponsorlu Merhabalar
    Öncelikle furç takımı ile ilgili bir sürü konu okudum ancak derdime derman bulamayınca konu açtım bi el bi omuz atın hayrına.

Efendim furç kapağının saplama vidasını elime sağlık yalama ettim o_O:ssrtcbya::acpsnr:

Olayımızın başlangıcı şöyle

20180713_120759.jpg

Görselde de görüldüğü üzere gidon yükseltme aparatıyla gidonu yükseltmeyi arzu ettim lakin aldığım aparatın yanında gelen furç kapağının saplama vidası uzun geldi. Kısasını takayım dedim aradım taradım buldum aynı vidanın kısasını hesabıma göre cuk oturacaktı ama daha vida kapağın yuvasına yeni oturmuştu ve sıkma moduna gelmemişti bile boşta dönmeye başladı ve eyvah dedim.

Şu an vida tövbe çıkmıyor deyin bana ne yapayım ?

Sipiralle dalıp üst kapağı vidanın başını falan komple kesip doğramak geliyor içimden.
    Bunu yapıp saplama vidayı çıkardım diyelim maşa borusunun içindeki zannedersem kelebek diye tabir ediyorlar o yalama oldu ise onu nasıl çıkartırım ?

2. BF Okuru Üye

Geçmiş olsun diyelim. Kelebek maşanın üst tarafındaysa biraz zorlamayla çıkarda biraz aşağı inmişse işiniz çok zor. Ben maşayı üstten biraz kesmek zorunda kaldım kelebeği çıkarmak için. Çok bela bir sistem açıkçasi. Veya eski kelebeği maşanın dibine çakıp yeni kelebeği üste takabilirsiniz ki ilginç olur. :)

Yusuf'san bunu beğendi.
  3. mariokaldato

mariokaldato Saclarıma çelik pisilet düşmüş koparma kanka

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Yeni maşa alacaksin arkadasim

Yusuf'san bunu beğendi.
  4. SerkanEriş

SerkanEriş Bisiklet Meraklısı :)

Adı:
    Serkan Eriş
    Bisiklet:
    Giant
    Eski kelebeği aşağı çakın sıkıntı olmaz.

Doğanay07 ve Yusuf'san bunu beğendi.
    Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    mariokaldato bunu beğendi.
  1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat