Full süspansyon

Bisiklet Yıkamak

• Yıka

• Yıkama

• Toplam katılım
    17

furkan0711

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
full ex bi bisikleti tazikli suyla yıkasak bişi olurmu acayip camur icinde scott sprak 40

Scudo
Tepki
23
Bisiklet
Specialized
Anketin iki şıkkıda yıkama olmuş:rolleyes: ancak yıkamanızda bir problem yok sadece tazyikli suyu headsete ve bottom brackete temas ettirmeyim bu bölgelere su kaçması soruna sebep olur:harika:

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
Ben yıkadım aralarda su girmemesi için yıkamak yerine sil bence sonra bütün hareketli parçalarını yağlamak uzun iş

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
17.804
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bu konuya bakabilirsiniz, birseneyi gecmis biskleti yikayali ve bu 1 sene icinde ayni sekilde nekadar yikdaigmin sayisi beli degil. Nedense simdiye kadar hic bir sey olmadi ve senelerdir ben hep böyle yikiyorum birsey oldugunuda hic görmedim. Tabiki konudaki yazdigi zamalarda bakimlarinida yapmak gerekiyor.
Bisikleti yikama 2 (Videoyu izleyin...) - BisikletForum

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
598
Bisiklet
Scott
Ben de devamli bahçe hortumu ile tazyiksiz yikarim. Göbeklere fazla tutmuyorum. Bu zamana kadar bi problem olmadı

Tepki
60
Bisiklet
Scott
tazyikli suyun yakından tutulduğunda elcikleri parçaladığını gördüm. Dikkatli olmakta fayda var, özellikle hassas parçalara (aktarıcılar, süspansiyonlar, ruble, göbekler gibi) yakından tutmamak gerek diye düşünüyorum.

Yukarı Alt