Fuji Origami

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)
(link)(link)

Fuji nin 2015 katlanirlari
Biraz pahalilar ama kadroları hoşuma gitti
Paylaşmak istedim.

Scudo

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
isim çok yerinde olmuş origami :hhhhhh:
nasıl katlandıklarına dair video var mı ?

• Beğen
Tepkiler: sarman63

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Selamlar bu bisiklet ile ilgili bir konu varken yeni bir konu olmadan bu başlık altından yazayım dedim. Bu gün bisikletimi ilk kez kullanma fırsatı buldum. İlk izlenimlerim şöyle;

Kısa bir tur yaptım gerekli kıyafetim ekipmanım yoktu .Öncelikle Gayet akıcı ve çok çabuk hızlanıyor, lastikler yol bisikleti lastiği sadece taşlı yollarda en küçük taşı bile hissediyorsunuz. Vites geçişleri sorunsuz sessiz ve çabuk. Yokuş çıkma fırsatım da oldu baya bir dik yokuşu zorlanmadan çıktım 8 vites olmasının avantajını ise düz yolda anladım gayet hızlanabiliyor. Yokuşta hiç bir yerinden ses gelmiyor bazı Dahon modeli bisikletlerde yokuş çıkarken gidon borusundan gacır gucur sesler geldiğini söyleyenler vardı forumda bu bisiklette hiç bir ses yok. Sorunsuz. Dikkat çekici her gören baktı alışılmışın dışında bir tasarıma sahip. Katlanmış hali Dahon'lardan biraz daha büyük sanırım. Dahon'un aynı fiyat aralığındaki bazı modelleri ve bu bisiklet arasında kararsız kalmıştım ama sanki bir adım önde gibi. Ama ikisinin de kendine göre avantajları vardır. Bence gidon borusunun daha kısa olması da bir avantaj sağlıyor. Bisiklet yeni olduğu için alışması sürecinde sağından solundan ses gelir sanıyordum ama hiç bir ses yok bu beni şaşırttı ve sevindirdi. Katlarken de yana katlanıyor gidon borusu arada kalmıyor. Sele borusunu da destek ayağı olarak kullanmanıza gerek yok çünkü kendi destek ayağı mevcut. Katlama mekanizması kilit kolu katlı iken sabit değil sağa sola sallanıyor belki sabit olsa daha iyi olurdu. Bunun dışında donanımı gayet yeterli. Uzun süredir bisiklet kullanmadığımdan sele biraz sert geldi ama umduğum kadar rahatsız etmedi. Kendinde zili ve ön ve arka reflektörleri de var. Gidon ayarlanmıyor sabit. Arkasında iyi bir üretici ve distribütör ve iyi kaliteli de bayileri var birçok açıdan beni tatmin etti diye bilirim...Bence katlanır piyasasının bu yeni seçeneklerle rekabeti artacak...

20150610_184828.jpg

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
@Ahmetkhrmn
aynen katılıyorum, işte tasarımcı,tasarım ve deneyim harmanlanınca böyle güzel şeyler ortaya çıkıyor, isim gerçekten cuk oturmuş.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetkhrmn