Fuji kadro kalitesi?

Gökhan B.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Sedona
Fuji Absolute 2.3 modelini almayı düşünüyorum. (link)
Üzerindeki ön-arka vites, vites kolları, ruble ve aynakolu acera/alivio olarak değiştirilmiş halde bisikletçiden almayı düşünüyorum. Yalnız aklıma takılan bir konu var. Üzerine masraf yapmaya değer bir kadro kalitesi var mı emin olamıyorum. Forumda herkes Merida gibi markların kadro kalitesinden fln bahsediyor. Yani mesela Merida ile karşılaştırsak kadro kalitesi olarak ne dersiniz? Benim görebildiğim Merida alüminyum maşa kullanıyor, Fuji ise hi-ten maşa. Konu ile ilgili bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
Herkese iyi forumlar...

Scudo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Fuji iyi bir markadır. En azından Tour De France-e bisiklet yollayabilecek kadar iyi ve geçmişi olan bir markadır. Merida'dan marka imajı olarak aşağı kalır yanı bence yoktur.

Ama Merida sadece iyi bir marka değildir, aynı zamanda çok büyük bir üreticidir de. Bir çok farklı markaya kadro üretir, Specialized'ın %49 hisselerine sahiptir.

Merida Aluminyum maşa, Fuji Hi-ten maşa kullanıyor demek doğru değil, çünkü bu modelden modele değişir. Merida da, Fuji de farklı farklı modellerinde her tip maşa kullanabilirler (aluminyum, karbon, çelik vs)

Bu bisiklet özelinde eğer aluminyum maşa ile karşılaştırmak isterseniz, aluminyum maşa hi-ten (çelik) maşaya göre daha hafiftir, ancak çelik de daha rijittir ve titreşimleri daha iyi sönümler.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
fuji kadrosu iyi görünüyor ama arka freni neden aşağıya koymuşlar bir anlam veremiyorum,keyfimi kaçırıyor sanki özürlü gibi :)

Uras Cumhuriyet

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Fuji
Meridanin hangi modeliyle karsilastiriyorsunuz bilmiyorum fakat fuji absolute serisinde 2.1den sonra gelen masalar hep karbon. Yani absolute serisinde on bagaj baglayabileceginiz ve stok olarak 700x32 gelen modeller 2.1 ve 2.3. Buda bir fitness modelini ayni zamanda tur bisikleti olarak da kullanabilmeye yonelik bir hareket.
Masalarin celik olmasinin sebebi ise soyledigim gibi bagaj yerleri. Fuji bu seride tamamen tura odakli olmadigindan dolayi (Fuji touring modeli var) diger modellerde biraz daha hizli bir sehir bisikleti elde etmek istemis.

Telefondan yaziyorum. Hatalar icin ozur dilerim.