Fuar-fuar dediler....

ilhami35

Üye
Tepki
205
İsim
İlhami kolgak
Bisiklet
Scott
Bu yıl motosiklet ve bisiklet fuarı benim için tam bir hayal kırıklığı oldu.Hele bisiklet kısmı tam bir fiyasko.
Bir çok firma fuara katılmamıştı bile.Ortalıkta ne Trek,ne Fuji ne de en çok satan yerli üretici Salcano vardı?
Benim bisikletçim de fuardakinden daha fazla çeşit bisiklet ve aksesuar var :)
Bir tiyatro bileti parası verip içeri girdik ama cambazhane gösterisi seyrettik.
Sirkeci de bile daha çok çeşit var.Yazıklar olsun ve aldıkları para haram olsun......

Scudo

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@ilhami35 açıkçası bu fuardan bisiklet adına bir şey beklemiyordum. Bu sonuç benim için hayal kırıklığı olmadı.

CY3535

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
Çağlar YILMAZ
Bisiklet
Lapierre
Bir tanıdığım da bisiklet almak için, belki fuara özel indirim vardır diye gitmişti ama indirim değil bindirim yapmışlar...

Tepki
73
Bisiklet
Specialized
Fuar zaten motor ve motor aksesuarları odaklı bir fuar. Pek bir şey beklememeniz lazım bisiklet adına.

• Beğen
Tepkiler: cihan cambaz

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
TÜYAP'da gerçekleştirilen fuar da geçen yıl beklentilerin çok altındaydı. Organizasyonu kimler yapıyorsa belli ki hakkını veremiyor. Ne TÜYAP ne CNR... Değişim şart.

ilhami35

Üye
Tepki
205
İsim
İlhami kolgak
Bisiklet
Scott
@avkebele
Bu sene değişim oldu.Bir Alman firması fuarı üstlendi ve daha kötü oldu.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Aynı zamanda motorsiklet sahibide olduğum için bu fuarda nerdeyse tüm standları dolaşırım. Her sene de giderim. Genelde evime birden fazla firmadan , posta yoluyla davetiye gelir ama bu sene bu uygulama kalktığı için , ücret ödeyerek girmek durumunda kaldım ki çokta dert değil.

Cuma günü gittiğim için giriş ücreti olarak 25 TL ödedim. Beklentimlerim fazla değildi ancak, hayatımda gördüğüm en gereksiz ve en karışık fuardı diyebilirim.

Firmalara da hak veriyorum. Çoğu son kullanıcıya bilgi vermek yerine, bayii edinme derdindeler ancak bu tür organizasyonlarda , son kullanıcıda ürünle alakalı bilgilendirilecek ki , ürünleri bayiisinde satışa çıktığı vakit talep edilsin. Çoğu stantda " tezgahi meşgül etme " gibisinden karşılanıyordunuz. Seneyede benzeri bir durumla karşılaşırsam, bir daha bu fuara gitmem.

( Ümit bisiklet standında bir t-shirt ve anahtarlık hediye ettiler. Fuarın dışında standant açan Ford firmasında da bir termos- suluk hediye edildi. Bilet ücretini amorti ettim sayılır , hatta kar'a bile geçmiş olabilirim. )

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
@ilhami35 hal böyleyse fuarın neden kötü olduğu yönünde açıklamaları fuara katılan/katılmayan firmalardan dinlemek gerek. Mesela Salcano, Trek, Fuji neden yoktu? Tüm bunlara ilişkin Delta Bisiklet'in bir bilgisi var mıdır acep? @ulas

Tepki
73
Bisiklet
Specialized
@ilhami35
Geçen yıl sadece bisiklet adına bir fuar düzenlendi ama kötü bir organizasyondu okuduğum kadarıyla.

ilhami35

Üye
Tepki
205
İsim
İlhami kolgak
Bisiklet
Scott
@avkebele Ziyaretçilerden böyle paralar alınıyorsa,katılımcı firmalardan ne kadar fahiş fiyat istediler kim bilir.Bence firmaların çoğu bu nedenle katılmadı.
ayrıca ücretli fuar girişi ne demek oluyor?Firmalar araçlarının reklamını yapacak ve bizde görmek için para vereceğiz,saçmalıktan başka bir şey değil.Yakında bunlar TV deki reklamları da para karşılığı seyrettirirler :D

@Road Cyclist
Senelerdir motosiklet fuarında sergilenir bisikletler.

ilhami35

Üye
Tepki
205
İsim
İlhami kolgak
Bisiklet
Scott
Özür dilerim,geçen sene motosiklet fuarına gidememiştim :) demek o ara başaka yere firar ettiler :)

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
@ilhami35 geçen yıl her iki fuara da gittim. CNR'daki çok daha iyiydi. Tüyap'ı siz öyle kıyaslayın artık.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bu yıl bisikletle ilgili başka fuar var mı diye araştırdım. Buraya yazayım belki lazım olur :)

06-09.04.2017CNR MOTO & BİS Ankara : Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları FuarıAnkara ATO
18-21.05.2017CNR MOTO & BİS Mersin : Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları FuarıMersin Yenişehir
14-16.12.2017Bisiklet ve Aksesuarları : Avrasya Bisiklet FuarıTuyap IST

leintair

Üye
Tepki
55
İsim
MURAT DAĞDELEN
Bisiklet
b'Twin
Benım haberım dahı olmadı oyle bır abımın hatırlatması ile haberdar oldum ve gıdıp goz atalım dedık ucretlı gırıs yapmadım ıcerıde tadıgım arkadaslarım sagolsun ama vakıt kaybı ıdı gıtmeseymısımde olurmus dedırttı ....

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ilhami35
Hocam yakın zamanda sinemaya gitmemiştim.
Geçen gün gittim Adama 30 dakika parayla reklam seyrettiriyorlar ya, birdaha da sinamaya gitmem arkadaş rezalet.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Birde ümite laf ediyorlar bak aslan gibi firma tişört ve anahtarlık hediye etmiş daha ne olsun:D

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gitmeye fırsatım olmadı,anlaşılan çok şeyde kaçırmamışım...

Birgün Türkiye'mizde de Avrupa standartlarında "EuroBike" tarzı fuarlar görürmüyüz? Siz ne dersiniz?

Benim hiç ümidim yok.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer