FR'ye Başlangıç için Bisiklet Önerisi

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Merhaba arkadaşlar.MTB'den öteye gıtmeye karar verdım ve FR'ye başlamak ıstıyorum.Tabı bısıklet fıyatları acayıp uçuk.O yuzden street&dj bır bısıkletle başlamak ıstıyorum.İlerde kısmetse guzel bır hardtrail bısıklet alırız.
Öncelıkle,zaten bellı baslı street bısıkletler var:
Kron Crazy Hop,Scott Voltage ve Sedona x11.
Sizden isteğim:Bu bısıkletı kadro açısı bakımından.Performans/fiyat bakımından.Kadro/parça dayanıklılıgı bakımından değerlendırmenız.Tabi ayrıca önerebileceginiz bısıkletler varsa onlarıda yazmanızı dılerım.

Bütçe ne kadar dıye soracak olursanız: bütçe dert değil siz önerinizi yapın emınımkı para konusu aşılır :)

Saygılar...

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Yalnız Free Ride ile Street bisikletleri arasında çok fark var. Sanırım sen arazide biraz daha sert kullanmak istiyorsun.

• Beğen
Tepkiler: Aykut Subaşı

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Paramız yetmedıgı ıcın mecburen oyle yapıcam...Benım yapmak ıstedıgım evet aynen sızın dedıgınız.Mtb bır bısıkletle bu bıraz zor.Açıları falan olsun.Dağlarda,topraklarda bıraz sert kullanmayı tercıh edenlerdenım.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
para dert değil demişsiniz ancak paramız olmadğı için böyle yapıyoruz demişsiniz o konuya bir açıklık getirirseniz daha sağlıklı olur...

ancak freeride istiyorsanız...
ve HTle yapıcam diyorsanız...
bir tane uygun fiyata krazy hop veya sedona almanız...
üzerine 130mmlik bir maşa takmanız...
önde en az 180mmlik bir rotor kullanmanız...
ve hidrolik fren kullanmanız.
ayrıca birde full face kask kullanmanız gerekiyor...
bbu en düşük konfirgasyon...

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Aklimda zaten dusuk butceli bisikletler var.orada demek
istedigim butcemi birazcik bile asiyor olsa pazarlik falan halledilebilir.
Oneri icin tesekkurler.bazi yerlerde cok guzel dh fr bisikletler var 2.el.İlk tercihim onlar.eger onlar olmazsa x11 veya crazy hop a yonelicem
bu arada butceyi belirteyim.800 TL.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@Aykut Subaşı

o çok güzel ikinci el DH/FR bisikletler 2000liradır en kötü yada 1500 liradır en kötü ihtimal....

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
44
Valla bişi söliim gerçek bi fr bisiklet almadan fr nedir anlayamazsınız ben de All Mountain vardı full suspansiyon onla fr yapılır dedim taaki Voltage FR alana kadar FR fr bisikletle yapılır

• Beğen
Tepkiler: Aykut Subaşı