Frig Vadileri Bisiklet Turu 26-27.04.2014

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
http://www.afyonhaber.com/wp-content/uploads/2014/04/frigvadisi-bisiklet.jpg

Afyonkarahisar Valiliği’nin koordinatörlüğünde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün sekreteryalığını yaptığı bisiklet turu 27 ilden, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İran’dan yaklaşık 300 bisikletçinin katılımıyla 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleşecektir.

26 Nisan 2014 saat 09:00’da “İlk Çağ’dan günümüze pedallarla yolculuğa ne dersin?” sloganıyla Afyonkarahisar Uzun Çarşı girişinden pedallayacak bisikletçiler kısa şehir turunun ardından İscehisar, İhsaniye ve Gazlıgöl rotasından geçerek, 27 Nisan 2014’te Afyonkarahisar’a dönecekler. Bisikletçiler tur boyunca Frig ören yerlerini ve günümüz kırsal yaşamını yerinde gözlemleyeceklerdir.
Unlimited Academy tarafından doğa ve kültür temelli olarak bu yıl ilki planlanan tur, her sene tekrarlanacaktır. Turun nihai hedefi, Afyonkarahisar’da turizmin daha da gelişmesi için yeni bir turizm destinasyonu kazandırmaktır. Unlimited Academy adına konuşan Alicem Aktaş; “Frig Vadileri Bisiklet Turu sayesinde Afyonkarahisar’daki otellerin müşterilerine yeni bir ürün daha sunabileceklerini, böylece Afyonkarahisar’ın alternatif turizm pazarından alacağı payın ve dolaylı yönden istihdamın artacağını” belirtti. Aktaş “Afyonkarahisar’ın Valisiyle, iş adamlarıyla, esnafıyla, sivil toplum örgütleri ile turizmin gelişmesi için müthiş bir sinerji oluşturduklarını, hepsine de minnettar olduklarını” sözlerine ekledi.

Frig Vadileri Bisiklet Turu’nu Afyonkarahisar Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Oruçoğlu Yağ, TUREKS, Altınay Şekerleme, Metot Danışmanlık, Hazer Ofset, Korel Thermal Resort Clinic & SPA, Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü Derneği (AFDOS), Kocatepe Doğa ve Gençlik Sporları Kulübü, Afyonkarahisar Belediyesi desteklemektedir.

25.04.2014 Cuma günü yurtdışından ve yurdu değişik illerinden İlimize gelecek olan bisikletçiler Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün bahçesinde çadırlarını kurarak konaklayacaklardır. Aşağıda belirtilen mola yerlerinde çeşitli yöresel ürünlerin satışları yapılacaktır.

1.Gün : Cumartesi, 26 Nisan 2014

Çıkış Uzun Çarşı Girişi ( saat : 09.00)

Köyler Beyyazı, Çıkrık, Doğanlar, Alanyurt, Kıyır, Eynehankuzviran

Kamp Ayazini Köyü

2. Gün : Pazar, 27 Nisan 2014

Çıkış Ayazini Köyü

1.Mola Bayramaliler Köyü

2.Mola Döğer Kasabası

3.Mola İhsaniye Kasabası

4.Mola Gazlıgöl Kasabası

Varış Afyonkarahisar İl Merkezi -Akarçay

Detaylı bilgi ve tura kayıt için;

(link)

Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
vay bizim oralarda olacak bu tur. ben görmüştüm oraları:D
katılım ücreti 20 tl. hiç bir şey değil. turda görüşürüz inşallah

• Beğen
Tepkiler: Sertan.Zaim

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Sertan bey işten izin aldım ve tur için kaydımı yaptırdım. Ben de böyle doğa-tarih-turizm temalı bir tur arıyordum. :in: haber verdiğiniz için teşekkürler. sabah Uzun Çarşı'da tanışırız kısmetse
ben şu kişi oluyorum: :)
(link)
(ha unutmadan, Mavi ile geleceğim)

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan