Frenler acil yardım

recep mutluer

Aktif Üye
Tepki
36
Benim oğlumun bisikletinin henüz vites-çekiş sistemini alivio-acera yaptık.haliyle fren kollarını da değiştirdik.ama frenler alhonga mı ne.pek de iyi tutmuyor.Bir ayar yapsak idare eder mi? olursa fren kolları ile bir problem çıkarır mı?yoksa frenleri de mi shimano yapayım.sadece fren pabucu değiştirmek yeterli midir?neyse kafanızı şişirdim:) acil yardım

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
herhangi bi model shimano v frene geçin, alhongada frenmiymiş diyeceksiniz ;)

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
eğer maddi bir sıkıntınız yoksa ve adam akıllı bir fren sistemi almak istiyorsanız fiyatları çok uçuk değil örneğin :

(link)

Ben bu freni kullanıyorum.Sanırım shimanonun en alt modellerinden biri ama çok iyi çalışıyor tavsiye ederim.Fakat masraf yapmak istemiyorsanız ve frenleriniz çok kötü durumda değilse ayar yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz . . .

• Beğen
Tepkiler: recep mutluer

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ozan erdem

şuan o bisikletin üstündeki frenler 5 para etmez, en iyisi o gönderdiğiniz linkteki frenlerden alıp takmak, en uygun fiyatlı ve kaliteli tutuş sağlayan frenler denebilir. 3 sene önce deore fren kolu ve acera frenler almıştım 1 sene hiç bi sorun olmadan kullandım, pabuç bile değiştirmedim, sonra hidrolik frene geçtiğim için seti bir arkadaşıma verdim, hala kullanıyor bi sorunu yok.

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
Alhonga Shimanonun bir modeli değil miydi?

V fren sistemine geçerseniz sorun çözülecektir. Birde bu yeni fren kolları v fren uyumlu olduğundan diğer o üçgen yapılı frenlerle olmuyor. Fren kolu çok kısa ve o kısalıkta bir fren koluyla o üçgen tipli freni çekecek gücü parmaklarınızla üretemiyorsunuz.

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Bütçeyi zorlamayada fazla gerek yok Baradine 3 renk pabuç alın takın o yeterli olur her hava koşulunda ileride Acera fren bacakları alın ohh tamam bidaha hidrolik aşkı başlayana kadar sizi götürür :)

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Once pabuc degisimini deneyin, gerekirse frenleri de degisirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bora Alben

o frenlerin tutmama sorunundan daha önemli sorunları var, tutma sorununu pabuçla halledebilirsiniz, fakat bu frende teli tutan vida kısmı çok dandik, çok sıkarsanız yivler bozuluyor ve ani bi frende teli tamamen bırakıyor ve doğal olarak duramıyorsunuz, normal şartlardada teli yeterli seviyede sıkı tutamıyo ve yavaş yavaş gevşiyor. sonuç yine aynı.

söz konusu benim oğlum olsaydı 20-30 liraya bakmazdım açıkçası, bazı konularda bütçeyi 2. hatta 3. plana atmalısınız. madem çocuğunuz ilgileniyor bu sporla en güvenli şekilde devam etsin.

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@gurkankas

Frenlerin performansi icin ozel bi yorum yapamiyorum cunku model belirtilmemis ancak bisikleti biliyorsan o baska.
Web sitelerini incelemistim de urun gaminda da epey bi cesitleri varmis..

(link)

• Beğen
Tepkiler: Buğra Celayir

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
@Bora Alben

Ben alhongayı shimanonun modeli sanıyordum cahilliğime bakın :)