Fren Teli Paslanması

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
bisikleti sürekli dışarıda bırakıyorum, her yağmurda ıslanıyor yani... :rolleyes: bir kaç vidası ve vites/fren telleri paslandı. :confused:
vites telleri o kadar önemli değil ama fren tellerine güvenebilmek istiyorum. shimano fren tellerine baktım ancak türkiyede seri ürünlerinden bulamadım(xt-xtr gibi)
şu var mesela: (link)

xtr fren kablo setini türkiyeden bulabilir miyiz? ya da yurtdışından abartı kargo ücreti istemeyen bir satıcısı var mıdır bildiğiniz?
http://i.imgur.com/WXyRqfQ.jpg

Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Baradine'in teflon telleri var hocam.. denk geldim; hatta degistirsem mi diye dusunuyorum.. Ankara'da Batıkent'teki Doğa'da denk geldim, biraz arastırdıktan sonra karar verecegim.. Edirne'de varsa varsa benzer birsey migros arkasındaki trakya bisiklet'te engin abi'de vardır benzeri ya da alternatifi.. fiyatı da abartı degil; 10tl (adet).. baradine 'in pabuclarına tapan biri olarak teller de dikkatimi cekti acıkcası.. bi xtr mıdır bilemem ama bi 5tl'lik shimano da degildir =)

(link)
(link)

Tepki
6
İsim
Furkan Ç.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
IMG_20230710_163841.jpgIMG_20230710_163857.jpg

Merhaba arkadaşlar fotoğrafta görüldüğü üzere tektro v frenlerin vidalar ve yay kısmından olmak üzere paslandı. Maalesef bisikletimi içinde bulunduğum koşullardan dolayı dışarıda muhafaza etmek zorundayım. Bundan dolayı özellikle yağışlı havalardan dolayı bu şekilde sorunlar yaşıyorum. Bu pasları nasıl temizleyebilirim. Bu bölgeye vd40 sıksam frenlerim zarar görür mü? Ve bu bölgeleri korumak için ne tür önlemler alabilirim? (Gres sürmek vb.)

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Paslanmanın bi mahzuru yok, böyle kullanmaya devam et.

BloodBela

Daimi Üye
Tepki
540
İsim
Mustafa
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
306816 dosyayı görüntüle306817 dosyayı görüntüle

Merhaba arkadaşlar fotoğrafta görüldüğü üzere tektro v frenlerin vidalar ve yay kısmından olmak üzere paslandı. Maalesef bisikletimi içinde bulunduğum koşullardan dolayı dışarıda muhafaza etmek zorundayım. Bundan dolayı özellikle yağışlı havalardan dolayı bu şekilde sorunlar yaşıyorum. Bu pasları nasıl temizleyebilirim. Bu bölgeye vd40 sıksam frenlerim zarar görür mü? Ve bu bölgeleri korumak için ne tür önlemler alabilirim? (Gres sürmek vb.)
Çok yüzeysel bir pas, fazla önemsemeye gerek yok. Yine de temizlemek isterseniz wd40 kullanmayın derim çünkü başka yerlere bulaşması iyi değil.

• Beğen
Tepkiler: Can Çelik