fren sesi

Tepki
14
bugün bisikletimle tura çıktıgımda bir sorun farkettim ... arka frene bastıgım zaman ötüyo ve çirkin ve çevreyi rahatsız edici bir ses çıkıyor acaba bu sesi nasıl keserim... SAYGILARIMLA ...

Scudo
Tepki
14
hımm.. teşekkür ederim... bugüne kadar hiç böyle bir sorunum olmamıstı . ilk defa böyle bi sesle karşılaştım . baska bir çözümü varmı acaba ?

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1-Jant akordu düzgün değilse fren pabuçları istenmedik bir biçimde ve düzensiz aşınır ve sürtünme esnasında oluşan rezonans (titreşim) hoş olmayan sesler çıkmasına sebep olur.
2-fren pabuçlarını sabitleyen somun iyi sıkılmamış ya da gevşemişse-ki bunu elimizle anlayamayabiliriz- alien ile iyice sıkmak gerekir.Aynı rezonans oluşur.Öncelikle fren pabuçlarınızın nizami aşınıp aşınmadığına,janta doğru bir açıyla temas edip etmediğine bakın.Akordunuzu denetlyin ve pabuçları iyi sıkın.Yanlış alışmış olan pabuçları değiştirin.Gördüğünüz gibi bir sonucun bile pek çok sebebi olabilir ve bu sorunlar halledilmediğinde daha ciddi sonuçlar doğururlar.Başarılar.

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
- önce pabucunun janta değen kısmı ve jantı bir temizle, olmadı mı?
- pabuçlarının duruş şekillerini kontrol et, yani her noktası aynı ve düzgün mü basıyor ona bak, olmadı mı?

- kaliteli pabuç kullan :)

Örneğin benim de sabahları serinlikte ilk bir kaç basmada soğuktan ötürü sertleşen pabuçlar ötüyor daha sonra kendine gelince kesiliyor ;)

• Beğen
Tepkiler: berkay ulubay
Tepki
14
deneyeceğim çok teşekkür ederim :) pabuçlar bianchinin aldıgımdaki pabuçlar :)
olmadı yarın delta bisiklete gideceğim vitesler için birde pabuçları değiştiririm :)