fren pabucu lastiğe sürtüyor

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
Merhabalar,
Dün yaylaya çıkmıştım, inişte bisiklet epey sarsıldı tabi.
Bugün sol arka fren pabucunun lastiğe sürttüğünü farkettim, önceden böyle bir şey yoktu. Tekerin tam turu boyunca değil de, sadece bir kısmı sürtüyor. Lastikte iz bile çıkmış. Sorun ne olabilir sizce?
"Yanlardaki vidaların ayarıyla oyna, düzelir" demeyin çünkü işe yaramıyor. Fren pabucu janta değil, lastiğe sürtüyor.

Scudo

zeki ada

Üye
Tepki
23
Arkadasim.
Senin cantin akort ayari bozulmus. Yapabiliyorsan kendin ayarla veya bir bilene goturmen gerekir.

Fren pabuclarida yuksekte. Tam cantin uzerine gelmesi gerekir kapaninca. Pabuclari sok ve dogru sekilde monte etmeye calis.

Pabuclari da 5 numarali alyan anahtariyla once sokup sonra tekrar monte etmen gerekir.
Kusura bakma taksitli oldu yazilarim.

Alpish

Üye
Tepki
12
papuç sadece belirli bi yere değiyosa senin akort bozulmuş.inişlerde yavaş ol downhill bisiklet kullanmıyon

• Beğen
Tepkiler: bicycler

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
hmmm, en iyisi bir tamirciye gitmek :(
yorumlar için teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sol ön tarafında yukarı doğru lastiğe bayağ yakın.Janta tam olarak bastır ve frenleri hafif sık.Tabi bunları yapmadan önce bacakların her iki tarafdan yay ayarlarına bak.jant akortunuda unutma.Umarım anlatabildim..:)

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
dün bir tamirciye gösterdim, adam sadece fren pabucunun seviyesini indirdi mesele halloldu, para filan da almadı. :)

gerçi tekerde biraz sekiz çizme hadisesi de var aslında, onu da söyledim ama onunla ilgilenmedi, neyse şimdilik pek sorun kalmadı.

ama anladım ki en kısa zamanda bir alyan takımı almak gerek :D

yorumlar için teşekkürler.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Arkadaşım sen ona uygun alyanı al pabucun vidasını biraz gevşet ve aşağıya kaydır ama çok az kaydır. daha sonra uygun yere geldiğinde tekrar sık. O vidalar pabuçların janta yakınlığını ayarlamakta kullanılır. Sen dediğim şekilde yap olacaktır.

• Beğen

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
eğer akord ayarı çok fazla bozulduysa ne kadar ince ayar yapsanda pek fayda etmez. en iyisi garanti iş yap önce akord ayarını yaptır sonra da bisikletin frenlerini ayarla. dört dörtlük olsun bisiklet :)

• Beğen