Fren kablolarının bakımı hakkında

Angell

Üye
Tepki
6
İsim
Melike Şaşkın
Bisiklet
Scott
fren kablolarımı değiştirmek istiyorum ama vakti geldi mi bilmiyorum? fren kaplolarının bakımı nasıl yapılır ? değiştirmek gerektiği nerden anlaşılır ? ve renkli cafcaflı olanlarını nerden bulabilirim ? bilbisi olan arkadaşlar yardım lütfen.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
frenlerin hidrolik mi telli mi

• Beğen
Tepkiler: Angell

Angell

Üye
Tepki
6
İsim
Melike Şaşkın
Bisiklet
Scott
@chnkrmz telli

@Kahveci çok teşekkür ederim fakat internet üzerinden değil de direk elden alabileceğim bi yer söylerseniz işte o zaman çok daha güzel olur:krnz:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Angell Bisikletçilere karşı tepkiliyim o yüzden decathlon dışında elden bir şey almıyorum, vardır bilenler. :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Angell ozaman cevap veriyorum.
bisikleti çok uzun zamandır kullanıyorsan bakım amaçlı değiştirebilirsin
frenleri sıkarken artık zorlanıyorsan değiştirebilirsin.
fren kablolarının değiştirip renkli olmasını istiyorsan gene değiştirebilirsin.
ama kendin değiştireceksen gress yağı kullanarak değiştirmelisin.

Angell

Üye
Tepki
6
İsim
Melike Şaşkın
Bisiklet
Scott
@chnkrmz teşekkür ederim. evet bazen tel takılıyor gibi hissediyorum.

Angell

Üye
Tepki
6
İsim
Melike Şaşkın
Bisiklet
Scott
@Kahveci tepkinin sebebi nedir? bende ona göre tedbir alırım belki.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
benim tellerim paslanmış durumda açıp gresleyip kapadım sıkıntısız çalışıyorlar şuan. tellerin kondisyonu düzgünse değiştirmenin anlamı yok yağlı olduğundan emin olduğunuz sürece kullanılmaya devam edilebilir. tel kondisyonu da kopmalar ile anlaşılabilir. telde yer yer kopmalar varsa sayıları bir kaçtan fazlaysa değiştirmeyi düşünün. kablolar ise tamamen estetik kaygılarla değiştirilebilir.

vites fren telleri konusunda ben kendi şehrimde hiçbir bisikletçiye güvenmiyorum. tellere yağ diyince uzaylı görmüş gibi bakıyorlar.

fren tellerinin ömrünü uzatmak için linkte ki fren pipolarını kullanabilirsiniz. o pipolar kabloyu piponun ucuna kadar getiriyor böylelikle pipodan kaynaklanan tel kirlenmeleri yağ akmaları büyük oranda azalıyor. kesinlikle tavsiye ederim.

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Angell Düzgününe, dürüstüne rastlamak çok zor çünkü. Ben denk gelmedim, gelen de az, bir teşekkür varsa bin şikayet var. Çok mecbur kalmadıkça gidip de bisikletçiden bir şey almıyorum. İlla mağazadan alınacak bir şeyse Decathlon'a bakıyorum orda yoksa internetten sipariş veriyorum iki üç haftada geliyor. Kimsenin ağız kokusunu çekmem, hele çoğunluğu garip Türk esnafınınkini hiç.