Fren den gelen ''ÇIT,ÇIT'' sesi sorunu

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
ÇIT,ÇIT'' bisikleti hareket ettirmeyip dururken arka frene basıp ileri geri yapıyorum ÇIT,ÇIT edip duruyor yolda gidiyorum fene sıkıyorum çıt,çıtla beraber başka acayip sesler çıkarıyor ve deli olmak üzereyim Ankarada oturuyorum bisikletim ''2009 Sedona 781'' yeni aldım 1 ay bile olmadı Ankarada gitmediğim bisikletçi kalmadı hiç biri sorunu anlamadı yada parça değişecek işine gelmiyor.Zaten sedonaya bakan 2 firma var Ankarada birinde parça yok tek yaptığı çocuk biskletlerinin telini değiştirmek öbürü de bir şeyi yok kocum bisikletin o sesden bir şey olmaz orda başka bisklet deniyorum aynı ses varmı diye hiçibir bisklette yok bu ne iş değince işte şöylede böylede birşey olmazda neyse. Bide bu sıkıntı fren rotlarından mı olur yoksa frenbalatalarının bağlı olduğu yerdenmi geliyordur. Bu ses den kurtulmak için hangi parça değişcek fren Rotumu yoksa arkadaki fren kafasımı değişcek. Rotarı hiçbir yere çarpıp bükmedim.Ankarada tanıdınız iyibir bisikletçi varmı bu biskleti en sonunda istanbula gidip Aslı bisikletin önde yakıcam 2 milyarlık biskletten 1 ay olmadan bu kadar arıza çıkarması normal mi vitesini bile doğru dürüst ayarlıyamadılar?Şimdiden yardımcı olduğunuz herkese :boese157: teşekkür ederim..Bisikletin herparçası SLX Shimona dır.

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan
Scudo

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Götürdüm önemli değilmiş adam ilgilenmek istemiyor.Bisiklet geldiğinde arka vites arızalıydı değiştirdiler onu bile değiştirine kadar sekiz kere gittim sanki cebinden ödüyor paraçayı garantisi neyse hallet işimi! Aslı Bisiklet benim bir bisikletimin sıkıntısıyla ilgilenemiycek kadar küçük firmamı ben biliyorum bisklet İstanbul da olsa Aslı bisklet bütün parçalarını baştan aşağı değişir ,ikinci servisde çok işi varmış gibi koy bisikleti 2 hafta sonra al diyor orda bisikleti 1 dakika dışarda bıraktım 7 yaşında bir velet gitmiş arka vistesle oynuyor kreş gibi bir yer.Yapacak bir şey yok.Burda bişey fayda ederse yapıcam birinde daha olmuş bu ses ama o diski eymiş sonra düzeltmişler onlar şöyle tanımlamış sorunu'' Kolon ile fren yüzeyi arasındaki perçinler gevşedi ve çok küçük miktarda boşlukoluştu.Bu da fren esnasında çıt-çıt sesine neden oluyordu demiş

• Beğen
Tepkiler: Selami Daban

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
o sesi biliyorum arkadaşım aynı şey mert kabtan arkadaşımızda da var ...Ama ön frende oluyor...

Ne olduğunu tam anlamamız için yarın akşam saatlerinde SDS bisiklet "sıhhıye atatürk lisesi arkası lale sokak no :13...

Ben ismail (oranın çalışanı değilim ama her akşam oradayım.varsa yapabilecemiz bişiy yaparız)

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
servis dediğiniz erdoğanlar mı satış sonrası desteği bulamıyorsunuz orada....esnaf dediğiniz işi bilen olacak esnaf dediğiniz sadece parayı düşünmeyecek... :(

bana yapılan bi yanlış hareketten sonra ne oraya gittim ne de müşteri gönderdim...

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Usta ben Ogün(Sıradışı Bisiklet) abiye de gittim sağol olsun çok ilgilendi ama oda haklı bisikleti ondan almamışım garantisi o değil oyüzden Ogün abide bir yere kadar ilgilendi oda uğraştı viteslerle dikiş tutmadı hata kendi bindi baktı olmuyor dedi bana yetkili servise git dedi.Bisikletle Yenimahelleye gittim performansa orda sorunu bulduğunu söyledi ama pek zanetmiyorum dediği şey disk fren disklerinde diskleri köpeğe bağlayan vida gibi şeyler varya tam vida değil duz olanlar gevşeme yapmış ondanmış uzun lafın kısası disk rotarlarını değiştircekti 1 hafta sonra al dedi bide ben yalan söyledim bakmaz diye malı İstanbuldan aldım dedim faturayı getirdeğince ben de bırakmadım bide yolda lastiğim patladı konya yolundan saat 4 den akşam 10.00 kadar 6 saat yürüdüm . Performans bisiklet vites ayarlarınıda ne iyi nede kötü halae getirdi.Bakalım ne zaman yolda bırakır.Ben Erdoğanlar hakkında şikayetleri bildiğim için bisikleti toplatmadım.Bana karşı terbiyesizlikleri olmadı ama benimde altdan aldığım çok oldu ama adam ilgililenmek istemiyor kavga etsemde sonuç değişmiycek adam nasıl yapılcağını bilmiyor demek ki o yüzden yapılmıyor vites ayarlatamadım ne uğraşcam benim sokağa atcak param yok 2milyarlık bisikleti 1 milyara büyük bir ihtimalle satarım zararın neresinden dönersek kardır bildiğim tek bir şey var artık bu bisiklete 1 sakız parası dahi vermiycem böyle gittiği yere kadar gider şu sorunlarını halede bilirsem bincem yok olmadı o zaman satıcam.Bana kazık atan küçük ardaşlarında canına ot tıkmasını bilirim Maliye Bakanlığına,Sanayi Bakanlığına aklı sıra attığı kazılkları anlatır bisikletden kurtulurum sorun değil bunlanmı uğraşcam bugün sabah kahvaltısyla 70 km yol gittim.Bisiklet beni değil ben bisikleti taşıyorum!

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
Dediğin olayı biliyorum.Bu perşembe akşamı turlarında güvenparkta benimde başıma geldi.Dinleye dinleye sesin nerden geldiğini buldum.Fren pabuçları rotor un üstünde su olduğundan cırt cırt sesini çıkarıyordu.Hemen bi kaç selpak ile su aldım.Freni sıktıkca rotora pabuç baskı uyguladığı için bu ses çıkıyordu.Rotoru silince problem kalktı :)

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@Şafak Atilla Akpınar

Benim sesin farklı sebebi var.Su işi değil silmediğim yer kalmadı 1hafta dır devam ediyor ses.En azından öyle bir şey olsa kururdu.Yinede ilgilendiğin için sağol.

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Ben bisikleti İstanbula götürsem Aslı bisklet mi daha iyi anlar yeşil bisklet mi ikisi hakkında bilgisi olan arkadaş varsa vede yazarsa çok iyi olur.

Hüsnü Deniz Kalaycı

Forum Bağımlısı
Tepki
187
İsim
Hüsnü Deniz Kalaycı
Bisiklet
Scott
Aklıma kadrodaki kaliper vidalanacak yerin üstünde bir miktar boya kalıntısı olduğu buda paralel yapıyı bozar ve ses yapar;)

• Beğen
Tepkiler: TRD8138

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@heng

İsmail akşam kaçta olursun SDS de ben geliyimde şu patlak lastğimi yaptırıyım bide Mert kaptanda hangi parça değişti sesi nasıl kestiniz.

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@H.Deniz Kalaycı

İlgilendiğiniz için teşekkürler.Boya yok baktım.

Mert Kabtan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Mert KABTAN
@TRD8138

Birşey değiştirmedik henüz.. aynı ses devam ediyor.. aklıma bir fikir geldi onu deneyecegim .. Balataları iki tarafa acan yayda bir problem olabilir diye düşünüyorum .. onu deneyecegim sonucu buraya yazarım

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
dün nallıhana gittiğim için akşam 8 buçukta ankaradaydım...

O saatte sds açık olmazdı...Bugün oradayım 5 ten sonra teşekkürler....

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@heng

Usta gittim işin meselesi disk fren rotalarındaki kolonla fren yüzyi arasındaki vidalar gevşemiş bir ara param olunca kendim değiştircem bisiklet genel olarak ayarlandı biraz ellememek de yarar var.

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@Mert Kabtan

Mert senin sesle benim sesin nedeni ve şekli farklı galiba.

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@Mert Kabtan

Usta sen yinede sonuç alırsan yaz bende buldum zannettim bulamadım herhalde.

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
@heng

Hocam kusara bakma bugün gelemedim sabaha kadar uyumadım rahatsızlandım pazartesi gelcem.

Mert Kabtan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Mert KABTAN
@TRD8138

olumlu bir sonuc hala yok :(