FreeLance Çalışma Arkadaşları Arıyoruz (Beka Bisiklet)

Konu, 'Eski İlan Arşivi' kısmında Beka Bisiklet tarafından paylaşıldı.

 1. Beka Bisiklet

  Beka Bisiklet Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2009
  Mesajlar:
  262
  Beğeniler:
  5
  Seviye:
  Merhaba

  Beka Bisiklet olarak belli olanlarda freelance çalışma arkadaşları arıyoruz. Bu alanlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

  A) İl bazında satış temsilcileri

  Belirlediğimiz illerde satış sorumlusu olarak beka bisiklet adına hizmet verilmesi.

  Aradığımız özellikler
  Bisiklet sektörünün içinde bulunması
  Bisiklet sektöründeki gelişmeleri takip etmesi
  Ticaret Ahlakına sahip olması
  Diksiyonun düzgün olması


  Ücretlendirme: Elemelerden geçen Temsilci adayları ile birebir görüşülecektir.

  B) Web Sitelerini Güncelleme Temsilcisi

  Aradığımız özellikler

  Teknik İngilizce bilmesi
  Web Bilgisine sahip olması
  İnternet diline sahip olması
  Bisiklet sektörünün içinde bulunması
  Bisiklet sektöründeki gelişmeleri takip etmesi
  Özverili ve Titiz çalışması
  Ofis programlarını bilmesi

  Ücretlendirme: Elemelerden geçen Temsilci adayları ile birebir görüşülecektir.  Başvuran Temsilcilerden elemeleri geçenler Aşağıdaki eğitimleri alacaktır.


  Zorunu Eğitimler

  Etkili Sunum Teknikleri
  Etkili Yazışma Teknikleri
  Zaman Yönetimi
  İş Etiği - Seyahat
  İş Etiği - Yazılı İletişim  Seçmeli eğitimler

  Office 2007 Yeni Özellikler
  Microsoft Access 2003
  Microsoft Business Contact Manager
  Microsoft Excel 2003
  Microsoft InfoPath 2003
  Microsoft OneNote 2003
  Microsoft Publisher 2003
  Office 2003 Genel Tanıtım ve Yeni Özellikler
  Microsoft Outlook 2003
  Microsoft Power Point 2003
  Microsoft Word 2003
  Microsoft Word 2007
  Microsoft Excel XP
  Microsoft Outlook XP
  Microsoft Word XP
  Microsoft Access XP
  Microsoft Power Point XP
  Microsoft Excel 2007


  Freelance nedir?

  Türkiye’de yeni yeni tanınan, dünya’da ise geniş bir çalışan kitlesine hitap eden bir iş koludur. Free-lance’in ingilizce karşılığına bakarsak ‘özgür mızrak’ şeklinde çevrilebilir. Özgür mızrak şeklinde bir karşılığının olmasının nedeni belki de freelance çalışmanın bir nevi savaşçı olmayı gerektirmesi olabilir; Çünkü yönetici de, art director de, grafiker de, müşteri temsilcisi de, sekreter de, officeboy da, tahsilatci da sizsinizdir artik. 3 şey öğreniyorsunuz; Açgözlülük egosunu dizginlemek, disiplinli çalışma alışkanlıkları ve en önemlisi de insan ilişkileri...

  Bir işin freelance olabilmesi için yapılacak işin ücret karşılığı ve genellikle "dışarıdan" diye tanımlanan şekilde, bünyesinde çalışıyor görünmediğiniz bir firmadan geliyor olması gerekmekte... Kısaca emek ve işçilik isteyen işlerin, parça başı yada saat üzerinden ücretlendirelerek yapılması freelance çalışmaktır diyebiliriz.

  Freelance çalışmanın avantajları nelerdir?
  Bir ajansı’nın herhangi bir web sitesi projesi için verdiği fiyat 3000-10000$ civarındadır ve projeden projeye değişmektedir. Freelance çalışan ise bu fiyatların dörtte bir, hatta bazen beşte biri karşılığında aynı hizmeti sunabilir. Yani freelance çalışmak firmalar için kar, çalışan için ise yeni bir referans ve ‘kendi işim’ heyecanıyla sevdiği işi yapabilmektir.

  Freelance çalışmanın dezavantajları nelerdir?
  Çalışan için öncelikli dezavantaj, freelance çalışırken sosyal güvenlik haklarının olmamasıdır. İkinci bir dezavantajı da sürekli iş garantisinin olmamasıdır ki bu çoğu freelance çalışanın fulltime işlere yönelmesinin başlıca nedeni.

  Firmalar için dezavantaj sözkonusu değildir. Ama sürekli çalışabileceği ve güvenebileceği bir freelance çalışan bulmak firmalar için bir sorundur diyebiliriz.

  Freelance iş kolları
  Freelance kelimesi genel olarak tasarım projelerini gerçekleştirebilecek çalışanlar ve bazı ülkelerdeki özel istihdam bürolarında sözleşmeli inşaat işçileri için kullanılıyor. Ancak ülkemizde web tasarımı, interaktif tasarım, masaüstü yayıncılık, çizerlik, illustratörlük, heykel, resim, 3d modelleme, yazarlık, tez-ödev yazımı, el işçilikleri ve hatta boya-badana yapmak bile freelance grubuna giriyor.

  Freelance iş portalları
  Dünya’da geniş bir çalışan kitlesine hitap ettiği ve bilinen bir çalışma şekli olduğundan bahsetmiştik. Bununla ilgili örnek verebileceğimiz bilinen bir çok organizatör firma var. Scriptlance.com, guru.com ve elanceonline.com bu firmalardan en çok bilinenler. Belli bedeller karşılığı üye olunur, gelen işler firma üzerinden gelir ve üyelik ücreti yada hizmet bedeli üzerinden komisyon şeklinde çalışırlar. Türkiye’de bu tarz bir firma henüz kurulamadı (birkaç girişim haricinde).

  Türkiye’de Freelance ve Güven
  Çalışanlarda tembellik ve erteleme hastalığı, iş verenlerde ise güvensizlik ve hayal kırıklıkları dikkat çekiyor. Bu yüzden Türkiye’de freelance pazarı güven üzerine kuruludur; Yüzyüze görüşmek, sözleşme yapabilmek, fatura kesebilmek, belli aralıklarla proje üzerine toplantılar yapmak, iş takibi ve en önemlisi bu işi daha önce yapmış olmak freelance çalışmak için olmazsa olmazlar arasındadır.

  Kimlerle freelance çalışmalı?
  Yüzyüze görüştüğünüzde güven duyduğunuz, daha önce iş yaptığınız, referans gösterebilen, sözleşme-fatura konularında tereddüt etmeyen, işinde tecrübe ve başarısını ispatlamış herkez bu iş için uygundur.
   
 2. #2
  Beka Bisiklet

  Beka Bisiklet Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2009
  Mesajlar:
  262
  Beğeniler:
  5
  Seviye:
  Başvuruları Özel mesaj Yolu ile yapabilirsiniz.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170409-WA0021.jpg
Herkese Merhaba. Ben Necmettin Ünlü. izmirde yasiyorum universite Ogrencisiyim. 21 yasindayim. Hersey 19 yasinda 133 kiloya kadar cikmam ile basladi.Boyum 1.9m idi ama yinede kilo oldukca belli...
20170411_091255.jpg
Herkese Merhaba. Ben Necmettin Ünlü. izmirde yasiyorum universite Ogrencisiyim. 21 yasindayim. Hersey 19 yasinda 133 kiloya kadar cikmam ile basladi.Boyum 1.9m idi ama yinede kilo oldukca belli...
20160925_130322_HDR.jpg
Herkese Merhaba. Ben Necmettin Ünlü. izmirde yasiyorum universite Ogrencisiyim. 21 yasindayim. Hersey 19 yasinda 133 kiloya kadar cikmam ile basladi.Boyum 1.9m idi ama yinede kilo oldukca belli...