Fransa Bisiklet Turu 2015

Scudo
D

Domestik

Misafir
Yine Cavendish'e hüsran. Etixx iyi bir tren kurmuştu ki bir anda Cavendish'in önünde kimse kalmadı. 2. etapta olduğu gibi Cavendish erken sprint atmak zorunda kaldı. Greipel çok güçlü şekilde yine Cavendish'in arkasından çıkıp etabı aldı. Şu finalden sonra Cavendish'in ruh halinin çok iyi olduğunu sanmıyorum :)

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
Cavendish önündeki treni kaçırdı, bence kimseye suç bulmamalı. Cav'da biraz panik sezinliyorum, eski rahatlığı yok. Sagan feci sprint atıyor yanlız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cavendish sıkıntısı treni son metrelere kadar getiremiyor, arkalarda kayboluyor yada erkenden yalnız kalıyor sonra ne yapacağını şaşırıyor, Cav güçlü bi sprinter değil Greipel , Kittel hatta Sagan , Degenkolb bile daha fazla güç üretebiliyor olabilirler. Cav etap alacaktır zaten daha hep sprint etabı var.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Osman Yener Aynen herkes takımı suçluyor ama benim gördüğüm son 800-900de Renshaw en öne geldiğinde Cav treni kaçırdı ve arkalarda kaldı, Renshaw'ı kaçırmasa alabilirdi, Renshaw arkasında Cav'ı göremeyince bıraktı doğal olarak çalışmayı yoksa götürürdü onu çizgiye...

radomi

Üye
Tepki
103
İsim
Ramazan Milli
Sagan nasıl bir adamsın sen? Son metrelerde arkadan nasıl bir sprint bastı öyle. Acayip bir patlama yapıyor. Graipel yeşil mayoya göz koymuş. Ara sprint kapılarında bile bırakmıyor.

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
Gorilla yaptı yapacağını gene.Helal olsun Greipel:harika: Sagan uçtu ama yetişemedi..

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/t31.0-8/11717572_870173539698693_220355424452709723_o.jpg

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Goril bana kapak yaptı. 2. etabı alınca amacına ulaştı bırakır artık dedim ama resmen en arkadan geldi. Bravo valllahi..

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
bu graipel azman gibi görünüyor ama sadece 75 kg boyu da çok kısa değil üstelik 1.84 nasıl iş anlamadım

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Warren Barguil dikkatimi çekti şimdiye kadar hep ön gruplarda yer aldı hatta 4. etapta bir ara en önde Degenkolb'ü çekiyordu. Yokuşlarda ne yapacak bakalım merakla bekliyorum. En azından bir etap için atak yapacaktır. Kötü zamana karşı performansına rağmen şuan genel klasmanda 11. sırada.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Greipel etabı kazandı ama ben Sagan'ın attığı sprint kadar daha güçlü bir sprint görmedim.İnanılmazdı.:eek:

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Gün A.
O zaman 5-10 metre önce ataga kalkacak... :) sprintörün ustaligi oradan belli olur. Yoksa hepsi o süratlere cikabilir, ama ne zaman o sürate varip tutunmasi gerektigini bilen kazanir. Greipel tek adamla vardi. Kristof' un adami bile yoktu. Zavalli Sagan' a yardim edecek bir tane adam yok. Cavendish' in kapi gibi takimi var ama, Cavendish' in yüksek sürati koruyabildigi mesafe cok kisa. Hep erken cikip sonunda kaybediyor. 3-4 saniye beklese belki kazanacak, ama cok stress altinda, mutlaka kazanacagim diye hep erken cikiyor. 2 sansi daha var. Daglar geldikten sonra en büyük favori Sagan' dir.

@Oğuzhan Y. Adamin gecen sene daglarda aldigi derecelere bak. Bence Pinot, Peraud, Bardet gibi fransizlarin büyükleri arasina girecek. Ama önce sprint etaplari bitsin ve takimin sprintcisi bir kizaga cekilsin.

@Fırat Y.
Agirlik bacaklarda.... :)

Murat A

Velocity216
Tepki
343
Bisiklet
Scott
Nairo fanı olarak durum tespiti :)

Movistar tura tamamen dağlık etaplara odaklanarak gelmiş. İlk haftayı kafaya takmamış.
İlk hafta için planları kaza bela olmadan dağlık etapların başlamasını beklemekti. Makul.
Sonrasını tırmanışlarda halledeceklerdi. Planlarını ikinci etap bozdu. Taktik olarak çözüm üretemediler.
3, 4, 5... Etaplarda kaybedilen zamanın telafisi için bir numara çekerler mi dedik, denemediler bile.
Oysa Nibali denedi. Movistar 4 kişi bir araya gelip tren bile yapamadı, peletonun önüne bile gelmedi.
Denememe sebepleri o türden domestiklere sahip olmamaları sanıyorum.
Anlaşılan o ki bundan sonra Movistar'ın düz etaplardaki planı daha fazla zaman kaybetmemek. Rakipler sorun yaşarsa farkı azaltmak.
Hatta peletonun içine gömülüp mümkün olan en az eforu harcamak. TTT var bir de...
Dağlarda ne yapacaklarını göreceğiz, bakalım tırmanışcı domestiklerin ekmeğini yiyebilecekler mi...

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emrah Özşahin adamsın :) bu gün sadece son 5 kmyi seyredebilme imkanım olmuştu. eline sağlık