FR lastiği önerir misiniz? (TR'de satılan)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Arkadaşlar konuya hakimim, kafamda modeller var, fakat Türkiye pazarı olunca işler değişiyor.

2.25 - 2.30 veya 2.40 lık dişli / düşük profil dişli veya slick lastik neler var "Türkiye'de satılan"?

Yurtdışında olsaydım;
Kenda K-Rad 1.ci seçeneğim olurdu.Çünkü 2.35" ve çok düşük profil düzgün dişleri var.Slick gibi.Aynı zamanda uzun yol da yaptığımdan en az yoracak FR lastiği bu olurdu.
Yol tutuşu iyi, akrobaside yararı da büyük, çünkü kullanmıştım birkaç defa.

Panaracer Fire FR Pro 2.4" bu da iyi bir seçenek olurdu.
6mm dişleri var, 860gr, sağlam.

Sizin bildiğiniz "Türkiye'de satılan" bu tip lastiklerden neler var?
Lütfen satılan yer ve fiyatıyla birlikte yazar mısınız?
Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Valla bahsettiğin Kenda Türkiye'de yok dediğin gibi...Ben yurtdışına gidip gelen ailem sayesinde yaklaşık üç hafta sonra Kenda K-rad 2.30 larıma kavuşuyorum...Yanlarındada birer Big Betty geliyor...(orada daha ucuz;))
(Bu arada Kenda K-rad ın 2.60 ve 3.0 versiyonlarıda mevcut...)

Türkiye'de satılan dersek yine çok seçenek yok...Bahsettiğin FR lastiği Panaracer ise; Şehiriçindeki rahatlığı, Kenda'ya nazaran sıfır...Bahsettiğin 6mm lik dişler yüzünden:)...Memocan, benim gördüğüm tek çifti aldı zaten kendine...Oda tek gelmişti...Sanıyorum oda yok artık...
(Panaracer Fire FR 2.40'di modeli...Ağırlık 1125 gr...Kaçkarda ölçtük;))

Geriye sadece Tioga ve Schwalbe kalıyor ki...Schwalbe Big Betty muhteşem bir lastik...eğer biraz daha sağlam olsun dersen yanal korumaları "yılan derisi"(Snake skin) desenli Fat Albert var...Bunların dişleride öyle çok uçuk derecede değiller Panaracer Fire FR ye göre...

Tioga ise yakından görme ve binme fırsatına erişemediğim bir lastik...Bodrum'dan bir arkadaşım kullanıyor...Oldukçada memnun an itibariyle...

fiyat olarak ise fark oluşuyor....Big betty 35€ ydu en son...Tioga ise 30-40 YTL civarına bulunuyor...

Gerçekten yol lastiği gibi olanı istiyorsan da bulabilirsen Schwalbe Supermoto...2.30 ve 2.60 seçeneği bulunmakta...Dişsiz bir lastik...Yani K-rad daki gibi o 1,5 mm lik dişlerde yok...Ve beklenildiğinin aksine çok da sağlam...Ama bulunabilirliği konusunda şüpheciyim...

Ne diyelim kolay gelsin...Bu konuda ülkemizde çok az seçenek var özelliklede FR DH lastiği konusunda...Çünkü talep yok...Ama olsun oda gelişiyor artık...:)

İyi atlayıp zıplamalar...Filmide bekliyoruz:)

• Beğen
Tepkiler: Fatih Buzgan

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Sağolasın Alican,
Valla tarif ettiklerim tam da Kaçkar'da olan lastiklerdi fakat Memocan benden önce 2 lastiği de kapmış :)

Evet Schwalbe Supermoto'yu da biliyorum, çok hoş bir lastik ve uzun yolda da işimi çok iyi görürdü.
Fakat önemli olan Türkiye'de olup satılıp satılmaması :(
K-rad yok, Fire FR Pro yok, Supermoto yok :(

Big Betty'yi arkadaşım DH Can kullanıyor.O da 2.40" ve FR, Trials için biraz ağır bir lastik, o daha çok DH lastiği denilebilir.
Tioga Factory DH'lar da var Can'da.Scott Voltage'ında kullanıyor.Lastikler 2.30 ama dişleri sayesinde 2.40'lık Big Betty'den geniş duruyor neredeyse :)
Ve çok sağlam lastiklermiş, bir lastik her kategoride binilip 3 yıl dayanacak, dişleri erimeyecek, işte kalite budur.
Ama maalesef onlar da yok TR'de.
Fat Albert'ı da DH Ayhan ve İst'dan Çağrı kardeşlerimde görmüştüm.
2.35"lik ve hoş duruyorlar ama Fire FR kadar değil :)

Ben biraz da janjanlı da olsun istiyorum, farklı olsun, bakalım ne bulup takacağım :)

Film çekimleri kamera olmadığı için durdu :( havalar da şansa çok iyi burada ama değerlendiremiyoruz.Can XC bisikletini satışa çıkardı ve kamerası olan birilerini arıyoruz, bakalım, biraz daha bekleteceğiz.

exen

Daimi Üye
Tepki
44
ben tioga dh kullanıyorum tavsiye ederim saglam yol tutus güzel fakat ıslak zemindede kayıyor tirial amaclı kullanıyorum kene gibi yapışıyor

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Eğer elinde, stoklarında var ise, Delta bisiklet'te Factory DH'ın olduğu yazıyor.
Belki onu alırım.
trialerkan, sen nereden ve kaça almıştın tiogaları? (tek, çift fiyatı?)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Delta'nın Ankara şubesinde olması lazım,İnternet'ten sipariş ettiğinde gönderiyolarmış,bende tioga düşünüyorum.

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
@athletic

Bende TIOGA FACTORY DH kullanıyorum.Bır cıft eskıttım ve 1 ay once yenılerını aldım fıyat ıse cıftı 70ytl ıdı.Ama arkadasın soyledıgı gıbı ıslak zemınde cok tehlıkelı(asfaltda yanı)arazıde ıse tam bır kene:D :D :D :D :D :D :D :D :D Tavsıye ederım

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Valla herkes çok memnun bu Tiogadan...Bir çiftte ben alıp kenara mı koysam acaba?
Bulsam burada alacağım ama...:p Koskoca İstanbul'da bi lastik bulamıyoruz:rolleyes:

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
@Alican

Insallah en kısa zamanda bulursun alican kardes,pısman olmazsın emınım

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
İyice düşündürmeye başladı valla;)...

Benim Hollanda'dan gelecek lastiklerdede değişiklik oldu...
Kenda K-rad Hollanda'da bulunmuyormuş:( Yani en azından Amsterdamda yokmuş...
Maxxis HolyRoller aldım:D:D:D...
12 sinde geliyor lastikler...Bakalım heyecanlanıyorum...:p heheheee

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
abi maxxis ler de dehşet bişeymiş,şimdi baktım.ama bunlar sokak lastiği değil mi?bildiğim kadarıyla sen dirt takılıyodun?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
al,can hayırlı olsun gerçekten çok güzeller yaw...
hemde 2.4lük..

http://www.bike-mailorder.de/shop/images/product_images/popup_images/hollyroller.jpg

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
ah Alican, ağzımızın suyunu akıttın. :)
Kardeşim imkan ve zaman sorunu yoksa bize de aldırabilir misin?
Fiyatı nasılsa Amerikan sitelerindeki gibidir.
Hemen geldiği gibi alırım.
Valla, K-rad olmasa da
önce Schwalbe SuperMoto,
o da yoksa Holy Roller'a da razıyım.

Jr.BMX

Daimi Üye
Tepki
102
Ben bizim bisikletcide bi baktım yukarda kenda kradlar var 24" iki tane kalmıstı

bende kenda k-rad kullanıyorum kadıkoyden almıstım salı pazarının ordaki bisikletciden Alican abi sen oraya baktınmı ?

KENDA K-RAD süper lastik bu arada

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Abicim topluca cevap veriyorum...Düşündüğünüz Amerika fiyatı hollanda için geçerli olmuyor ne yazıkki...Avrupa'da biraz daha pahalı oluyor...
Örneğin Big Betty'ler 40€ civarı...
Maxxis ler ise 25€ falan...Tam bilmiyorum fiyatı...

Bu arada getirme olayı ise şöyle...
Aslında hep arabayla gidip gelirler...Fakat bu gidişte uçaklaydılar...Ve sadece "folding" getirebiliyorum...Ayrıca ağırlık ve yer kısıtlı oluyor çünkü bagajda gelecek...Zaten arabayla gitseler...Aynakol da söylerdim...Bi tane hozzefelt şööle çiftlisinden :D

Cancım daha oraya bakamadım...Bir ara gerçekten bakmam gerekli...:)

Dirt konusuna gelince..
.Çoğu Dirtbike ta bu şekil "yuvarlak kesit, düz-kısa dişli" lastik kullanılıyor...Sadece hamurları farklı...Streetlerde biraz daha sert hamur kullanılıyor...Şehir içi ve betonda kullanıldığı için ömrü kısalıyor yumuşak hamurlu olunca...;)

Örnek olarak favorilerimden birkaç resim koyayım düz-kısa dişli "Dirtbike"lardan;)...

Dirtbike ların tanrısı kıvamında bir bisiklet "24"(Kenda K-Rad):
http://img125.imageshack.us/img125/8442/24640x480zp0.jpg

Chase 1(diğer "çeys" lere göre Dirt'dür...)(Maxxis Holly Roller)
http://img74.imageshack.us/img74/7727/chase1640x480wi0.jpg

Scott YZ0(Kenda K-Rad):
http://img235.imageshack.us/img235/6705/scottyz0640x480ow2.jpg

Ayrıca birde dişli lastikli 24" lastikli canavarlar var...Bunlar "DirtMonster" diye ayrı bir sınıf oluşturabilecek kadar "deli" duruyorlar...

Bunlardan bir örnek verirsem eğer...Size Alman bir delinin, 3.0 x 24 lastikli, 170 travel'lı, Local DH-DJ bisikletini gösterebilirim...Herşey el yapımı ve 6 tane "binlik" Euro dan bahsediyor, maliyet olarak...

Bisikletin bomberlı hali DJ için:
http://img295.imageshack.us/img295/9729/bikepic12324xg1.jpg

Buda DH hali...
http://img296.imageshack.us/img296/9048/bikepic12321fy8.jpg

Biraz kalabalık yarattım özür dilerim :p...

İyi günler:)

• Beğen
Tepkiler: Fatih Buzgan

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Alican folding de uyar bize,sen getirtebilecek ol :) (yer halen varsa)
Ciddiyim, cevabını bekliyorum.
Fotolar için teşekkürler, yeni arkadaşlarımıza güzel örnekler sergiledin.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Abim şuan haber alamıyorum...
İlk aradıklarında sorarım yer var mı yok mu;)
Ama bu sefer zor gibi...Çünkü ben bikaç ufak şey daha istedim ve ufaklıklarına rağman getiremeyiz dediler...Çünkü ağırlıkta artıyor...
Zati 4 folding lastik yarım bavul yapıyor :p
Ben yinede soracağım:)

Jr.BMX

Daimi Üye
Tepki
102
Ukalalık etmiyim ama lastikler benim bildigim katlanıyordu alican abi ?? :D

Bu arada hayırlı olsun tam demiyelim ama insallah kavuscaksın..
Dedigim yere bak nolur nolmaz vardır belki daha bende kenda kradların kıymetini gecenlerde ogrendim..

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Cancım ukalalık değil, haklısın...
Zaten katlanıyorlar...Fakat Big Betty'nin ve Holly Roller'ın birer çifti yani dört tane lastik, acayip yer tutuyor...
Ve zaten küfür yemiş durumdayım:D:D:D
Dediğin yere bakarım bugün:)