İnceleme Fox Striker Kask

Mert C.

Forum Bağımlısı
Başlık
62
Tepki
460
Bisiklet
Salcano
Hafif, rahat ve şık bir kask. henüz bisiklet kullanırken deneme şansım olmadı. Kayışları ayarlamak zor geldi, halen de tam olmadı gibi. sanırım en önemli meselelerden biri kask kadar kaskın ayarının da iyi olması. tam oturmadan tam koruma sağlayamayabilir. bu yüzden bisikletçiye ayarlatma ihtimalim bile var :D beceriksiz çıktım. Bir de kayışların uzunluğu da fazla sanırım, böyle kalması mı gerekir yoksa kesmenin sakıncası olur mu? Amazon'dan 190tl'ye geldi(kur farkından dolayı $87,49 olarak 190tl çekmiş) Sizlerden de yorum bekliyorum. Bir set yedek pad de geldi yanında.

• Beğen
Tepkiler: FelixTheCat

Berke

Road Bike Cyclist
Başlık
59
Tepki
9.161
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel ve sağlam bir kaska benziyor fakat bisikletinin rengine uymadı bence. :)

• Beğen
Tepkiler: Berke ve Mert C.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Başlık
41
Tepki
809
Hayırlı olsun Mert . Kask güzel ama senin bisikletine uyduramadım açıkçası :) Önemli olan koruma dersen o başka tabi . O kayışların kesinlikle öyle kalmaması gerekir . Kesmekte mantıksız bence. Çünkü tasarlarken belli bir kafa ölçüsüne göre hesaplıyorlar tahminim sende doğru beden aldın . Bu yüzden kesilmemesi lazım onu toplayacak bir şey olmalı gibi.

@Berke1903

Berke benden önce davranmış renk konusunda. :D

• Beğen

Mert C.

Forum Bağımlısı
Başlık
62
Tepki
460
Bisiklet
Salcano
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
kırmızısı da vardı ama koydukları resim bu;
http://ecx.images-amazon.com/images/I/61xDx-IRwIL._SL1000_.jpg

ben de beğenmeyince mat renklere yöneldim ve bunu aldım sonradan resmi sitesindeki kırmızı renk fotoğrafına baktım. Demekki neymiş, ürünün yakışıklı görünen fotoğrafı koyulursa aynı ürün daha çok satılırmış... güzelmiş bayağı :) lastiklere, maşaya, seleye, gidona uydururuz artık :D hem siyah her zaman uyumlu sayılır. kırmızı alsam ve bisikleti değiştirsem kask daha da uyumsuz olacaktı :)

• Beğen
Tepkiler: Berke

Berke

Road Bike Cyclist
Başlık
59
Tepki
9.161
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Resimler temsili olduğu için öyle etkilenmeler oluyor bende bir bisiklete bakmadan önce google'dan gerçek fotoğraflarını ararım. :)

• Beğen
Tepkiler: Berke

Mert C.

Forum Bağımlısı
Başlık
62
Tepki
460
Bisiklet
Salcano
@Berke1903

gerçek fotoğraflar da olsa flaş kullanılıp kullanılmamasına, kameranın ayarına, ortamın ışıklandırmasına, ışığın geliş açısına göre parlama durumu vs. de etkiliyor.

mat ve koyu renk seçerek bu farkları minimuma indirdim ve tamamen temsili fotodaki gibi bir kaskım oldu :) memnunum renginden de, ileride bir de siyah çerçeve siyah cam oakley radarlock alırsam onunla uyar :)

Berke

Road Bike Cyclist
Başlık
59
Tepki
9.161
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert C.

Aynen siyah uyar her şeye ve mat siyah ayrı bir havalı

• Beğen

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Başlık
52
Tepki
4.231
İsim
Derya
Bisiklet
Trek
"inceleme" deyince,o ürünle ilgili kullanım detayları ve diğer kullanıcılar için ipuçları verebilecek faydalı bilgilerin paylaşımı akla geliyor.Oysa kask'ı henüz kullanma fırsatı bile bulamadığınızı yazmışsınız.Bence önce kullanın,sonra da inceleme notlarınızı paylaşın.Umarım test etmek zorunda kalmazsınız.

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Başlık
62
Tepki
460
Bisiklet
Salcano
@Derya Keçeci

inceleme derken taktım ve rahatlığını/hafifliğini belirttim.
dediğiniz gibi kaskı test etmenin en kesin yolu kaza yapmak, gerçek güvenlik düzeyini ancak o zaman görebileceğiz.
görmemeyi umuyorum. yani kullanım tecrübesi paylaşmak zor kaskta.

bisiklet kullanırken hissedeceğim tek fark havalandırma durumu olacak, o da kışın üşüteceğinden ancak yazın net bir fikir edinebileceğim konulardan.
yazın terletip terletmediğini yazarım konuya gerekirse :)

iç padlerinin fotoğrafı ile birlikte rahat olduğunu belirtmek elimden gelen tek inceleme. :) yarın daha fazla bilgi sahibi olmayacağım bisiklette kullansam da.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Başlık
43
Tepki
2.365
Bisiklet
Pinarello
beyazını istiyorum :)

yada mavi :)

Artık benimde ayaklığım yok, resimdeki son günüydü km saati kablosuz oldu, spacer mavi toplanma işlemi bitti :) Resimlerini detaylı olarak havalar düzelince çekip koyucam artık :)

http://n1311.hizliresim.com/1h/x/v0hjr.jpg

http://l1311.hizliresim.com/1h/x/v0hrc.jpg

http://n1311.hizliresim.com/1h/x/v0hrs.jpg

• Beğen

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Başlık
25
Tepki
518
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun mert çabuk ulaşmış eline ürün. Umarım amacı doğrultusunda deneme fırsatın olmaz. Kırmızısı güzelmiş aslında oda olabilirmiş. Fakat amaç koruma olunca insan pek fazla takılmıyor. Güle güle kullan :)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Başlık
0
Tepki
13
Bu kadar para veriliyorsa, korumanın ötesinde çok daha fazla özelliği olması lazım. Ne bileyim, farklı bir havalandırma sistemi, kullanılan malzemede farklılık ya da ortalamanın altında bir ağırlık aklıma gelen ilk şeyler. Fullface tipi kask değil bu, ne kadar koruyacak? Giriş seviyesi bir Sedona kask ne kadar koruyorsa o kadar koruyacak.

Kullandıktan sonra saydığım şeylerle ilgili, eski kaskınızla kıyaslamasını yaparsanız bence güzel bir konu olur.

• Beğen
Tepkiler: 1 kişi

Mert C.

Forum Bağımlısı
Başlık
62
Tepki
460
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44

farklı havalandırma sistemi var.
ağırlık 286 gram
özel oturtma sistemi var(Detox 2 retention)
arka kısmı normal kasklara göre daha uzun ve ekstra koruma sağlıyor arkadan gelebilecek darbelere karşı.
geçtiği güvenlik testleri;
CPSC
CE: EN 1078
AS/NZS 2063

eski kaskım yok, bu ilk kaskım. ancak 4 tane kask denemiştim (btwin, sedona, bontrager, diğerini hatırlamıyorum)
en rahat olan ve en iyi kafaya oturan bu diyebilirim.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
208
güle güle kullanın, konuyu görüpte rahat bir kask almak isteyen olursa; carrefour'da 60tl'ye benim profil resminde kullandığım kasktan satılıyor. Hafif ve rahat bir kask.

• Beğen
Yukarı Alt