Fox maşa hk

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
Merhabalar

Fox masanin hava basma yerinden havasini indirmeye calistigimda yag fiskiriyor bunun nedeni ne olabilir ve cozumu varmidir tesekkurler

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bakımlık olmuş.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hava sibobu yukarı bakacak şekilde biraz tutun sonra havayı indirin. İçerisinde piston olduğu için çıkan yağ onun yağı.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Yiğit Dikici bakımı yeni ise bakım esnasında yağlanırken o kısımda biraz kalmış olabilir.

TayyipKARALİ

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
o yag normal,surtumeyi azaltması için orda yag olması lazım eger bakım yapmayacaksan havasını boşaltmamanı öneririm

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Farklı bi konu açmak istemedim bende fox maşa kullanıyorum ve maşanın sag alt kolunun altında sanırım geri tepme ayarıyla ilgili bi detay gördüm bisikletcime sordum + ve - ibrelerinin oldugunu biri sert geri teptigini birinin yaylanır oldugunu söyledi sizce asfalt yolda hangi ayar saglıklı olucaktır?

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Denicem teşekkür ederim + ile - nin özelliklelrri hakkında bilginiz varsa paylasır mısınız?

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@ercst0rm senin maşadaki sistem Rock shox ta tavşan ve kaplumbağa modu olarak geçiyor. Kaplumbağa da, yani sende (-) ye tekabül ediyor olsa gerek, maşanın tepmesi daha az oluyor. Tavşanda, ki sende (+), maşa tam olarak çalışıyor. Böylece arazi koşullarında daha iyi sürüş deneyimi sağlıyor.

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@ercst0rm
Rica ederim:)

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Ben baştaki konu başlığı için yazıyorum.Bu maşanın sol bacağı yani hava sistemin olduğu yerin içinde fox float fluid denilen bir sıvı var. Amacıda aynı araçlardaki şanzıman yağı gibi sürtünme korozyon gibi etikleri inhibe etmesi ( bir çeşit azaltması ) için denilebilir. İçinde de yüksek miktarda hava olunca haliyle siboba basınca içindeki sıvıyı püskürtüyor. O nedenle ağırlık değerine bak ona göre psi değerini bas elleşme çok :) 5ml sıvı çabuk biter :D dikkatli ol bence...