Forumun bize sağladığı faydalar..

ymgirgic

Üye
Kayıt
13 Ocak 2006
Mesaj
98
Tepki
117
Şehir
Konya civarı...
Tüm bisiklet dostlarına ve SİTE SPONSORLARINA (ve sponsor adaylarına) HOŞ BİR DUYURU:

Bunca yıldır, memleketimde, kendi yakın çevremde bisikleti acizane sevdirmeye çalışırken kolay kolay başaramadığım bazı şeyler “bisikletforum.com” sitesinin işe el atmasıyla(yani ben arkadaşlarımı bu siteye davet ettikten sonra) mucizevi şekilde olmaya başladı..

İşte bazı örnekler.
1. “dede”nin yakın bir arkadaşı ömründe ilk defa bisiklet alıp, dedeyle beraber bisiklete binmeye başlamış. (dedemde ilk işinden emekli olduktan sonra başladığı ikinci işine günde 30-35 km. pedal çevirmek suretiyle bisikletle gidip geliyor, artık)
2. dede internete daha sık ve düzenli girmeye başlamış. Eskiden telefonla hafta içi vakit bulup da zor görüşürken halen düzenli olarak mailleşip gezileri programlıyoruz. Nerdeyse mesenger le çetleşmediğim kaldı dedemle..
3. üç-dört kadar arkadaş yıllardır mevcut bisikletlerine binmezken, eski bisikletlerini bakımdan geçirttirip bizimle gezmeye tekrar başladı.. (hepsi iş güç sahibi ve aslında boşvakti çok az olan insanlar)
4. bir profesyonel basketbol hakemi arkadaş yönettiği maçlar dışında vakit buldukça eskiden hep basketbol oynarken artık bizimle bisiklet binmeye gelir oldu. (basketbolcular kusura bakmasın)
5. iki triatloncu arkadaş. Yüzmeye ilaveten artık hem koşu hem bisiklet değil sadece bisiklete biner oldular.. (triatloncular kusura bakmasın, arkadaşları du-atloncu yaptık)
6. bir kişi çizme, kaban, parka, eşofman vb. spor giysilerle bisiklete binerken, sitedeki giysileri gördükten sonra bisikletçi giysileri kullanmaya başladı.
7. iki bisikletçi bisikletçi kaskı kullanmaya başladı. (darısı diğerlerinin başına) bu konuda nedense bir tutukluk yaşıyor halkımız.. hala ısrarla kullanmak istemeyen arkadaşlarımız da yok değil maalesef..
8. iki kişi bizle beraber haftaiçi bisikletine geceleri de binebilmek için lamba ve reflektör vb. taktı.
9. bisikleti olan bir arkadaş. Sitede gördüğü bisiklet modellerini Konya’da bulamayınca bisiklet almaya özel arabasıyla taa İstanbula gitti. (valla)
10. ekibimizden bir arkadaş halen bindiği orta-iyi düzeyde bir bisikleti olduğu halde kendi özel arabasıyla gidip Ankaradan profesyonel bir mtb alıp Konya’ya getirdi.
11. yine ekipten bir arkadaşlar Konya’dan aldığı bir bisikleti olmasına rağmen İstanbuldan iki adet orta-üst model bisiklet getirtti. (Konya’daki mevcut bisikleti kusura bakmasın)
12. daha önce kendi haline gezen bir sağlıkçı arkadaş bize katılmaya başladı.
13. ekipteki herkes zincir yağlamayı, değiştirmeyi, fren sıkılığı ayarlamayı, patlak yamamayı öğrendi(biraz da iş başa düştüğü için).
14. Konya’daki bisiklet tamircilerinin işleri açıldı.
15. Konya’daki bisiklet parçacılarına kaliteli yedek parça sormak için daha çok müşteri girip çıkmaya başladı. (Esnaf arkadaşlardan duyuyoruz)
16. Konya Belediyesi, şehir için (yanlış hatırlamıyorsam 90 km. lik ilaveyle) yeni yeni bisiklet yolu yaptırma kararları alıyor (bunda bizim etkimiz olduğunu pek sanmıyorum, ama Konya’da yollarda bizim dışımızda belki binlerce kişi şehir içi ulaşım için bisiklet kullanıyor. Onların katkısı olduğu kesin)
17. biz, çok gezmeye başlayınca bir arkadaş bizi terketti(sanırım iş yoğunlundan olsa gerek, bizim suçumuz yok valla) bu da bu spora verdiğimiz nacizane bir kayıp olsun. Böylece nazar değmez belki. :(
18. halen uygulamada bir şey görmesek te çevremizden yaklaşık (yalansız:15-20 bisikleti olan) kişi bize katılmayı çok istediklerini söylüyorlar. (Ama kendi kendilerine “fitness” amacıyla binmeye başladıkları için yine de mutluyuz)
19. bir yurtdışı sinema şirketinden bisikletli bir aksiyon filmi için teklif aldık. (işte bu yalan, ama zaten olmadık bir bu kaldı, sinema teklifi gelse ne yaparız?, diye hazırlık yapmamış ta değiliz hani…)
20. benim bisiklete son 2-3 yılda yaptığım masraflar ile belki sıfır kilometre bir aile otomobili alınabilirdi.. (helali hoş olsun ve bu da benden bisiklet camiasına minik bir katkı olsun) :D

Lafı daha da uzatmamak için burda kesiyorum.. Aslında burda saymadığım pek çok başka güzel değişiklik de oldu çevremde..mesela çok isteyipte Konya’da pek göremediğim dostlarımı, bu sitede daha çok görür oldum.. Neyse, hepsi için “bisikletforum.com” ve bisiklet dostlarına teşekkürler..

Bu sitenin “ilk üyesine” de teşekkürler.. (“O”, kendini bilir):)
 
Scudo

specialagent

Forum Demirbaşı
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
558
Tepki
389
Şehir
İSTANBUL
ne kadar güzel şeyler olmuş böyle.önce forumun size kattığı şeyler adına çok sevindim.sizde foruma az şey katmadınız ama.

çok teşekkürler paylaştıklarınız için.
 
Yukarı Alt