Forum'la Guiness Rekoru Kırmak!

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
Arkadaşlar merhaba
Forumda şu ya da bu sebeplerle, bazı şeylerden diğer insanları da haberdar etmek ihtiyacı duyabiliyoruz. Geçen gün bir fikrim geldi :) ben de paylaşmak istedim.
Efendim forumda yaklaşık 30000 üye arkadaşımız var. Büyük çoğunluğu büyük şehirlerimizde, ama yönetici arkadaşlar daha iyi bilirler. Mesela gövde gösterisi amacıyla bir gün falanca bir yerde toplansak, bisikletleri ardarda dizsek nasıl olur. Biraz çılgınca bir fikir gibi gelebilir. Fakat Guiness'e bile gireriz bence. Bir bisiklet ortalama 1,5m. desek, 30000 bisiklet 1,5x30000=45000 metre uzunlukta bir rekor kırarız. Bir de bunu bir amaca yönelik yaptığımızı düşünürsek, fena mı olur?
Forumda şunu bunu protesto edip, kendimiz çalıp kendimiz oynayacağımıza çok daha ses getirebiliriz bence. Hatta konu için yönetici arkadaşlar bir anket açsa nasıl olur?

Scudo

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
30 bin kişiyi yada ona yakın bir sayıyı aynı anda toplamak çok zor.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Forumda 30.000 üye var fakat aktif kullanıcılar 3.000 i geçmez. Arada sırada giren bir de 5.000 olsa 8-9 bin eder. Bu kadar kişiyi de bir yere toplamak oldukça zor. Biz 3-5 kişi bir tur yapalım diyoruz da herkesin işi çıkıyor ve 3-5 kişiyi bile ne zorluklarla ayarlıyoruz. Herkes işinde gücünde. Ama bir hafta sonu günü İstanbul daki arkadaşlar bunu yapabililirler. Sonuçta forumda en çok üye İstanbul'dan diye tahmin ediyorum. Düşünceniz güzel fakat gerçekleştirmesi de bir hayli güç..

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
bir forumda aynı anda online olma ile ilgili bir rekor var mı acaba? Belki öyle birşey başlangıç için daha kolay olabilir.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
@orkun tulu

Eminim ki böyle bir rekoru kırmak çok zor olur. Ne forum siteleri var kaç bin kişi aynı anda kullanıyor siteyi. Ayrıca bahsettiğin istatistiği forumun ana sayfasında en aşağılarda görebilirsin..

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
@orkun tulu

Evet var,
Forum ana sayfasının altında "Forumda neler oluyor?" başlığının hemen altında görebilirsiniz.

En çok kullanıcı : 1,787; 24-05-2010 tarihinde; saat 23:39 itibariyle aktif olmuştur.

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Bunu sadece forumdan haber vererek yapamayız diye sanıyorum.

Sosyal paylaşım sitelerini kullanmalı, televizonlara ve gazetelere reklam vermeli, broşürler dağıtmalıyız ama zor..

Olmaz demiyorum ama zor . :)

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
yurdumuzun tüm şehirlerindeki üye arkadaşlarımızın sayıları ve bağlantı telefonları olursa......örgütlenerek ,yapılması düşünülen etkinlik..... herkesin kendi kentinde düzenleyeceği gösteriler sayesinde aynı anda ....ülkenin tamamında ses getirerek ...halkın dikkati daha fazla çekilmezmi...?

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
Arkadaşlar herkesi toplamak elbette mümkün değil fakat sesimizi duyurmak gerektiği bir anda bence çok etkili bir yöntem olur, yabana atmamak lazım derim.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
@Serkan YILDIZ

Yöntem kesinlikle etkili. Dediğiniz organizasyonu gerçekleştirirsek çok güzel olur fakat bu iş göründüğü kadar da basit değil. Eğer niyetiniz ciddiyse bir girişimde bulunun derim ben..

Tepki
205
Güncel televizyon programlarına katılarak da gayet iyi ses duyurulabilir,Bursa'da Melike Döner var dünyanın en büyük dönerini yapmışlar Guiness rekorlar kitabına girmiş, kaçımız biliyo?Bursalılar dışında... gitmesem şans eseri yolun kenarından geçerken görmesem benimde haberim olmayacaktı.. çoğu kişi ilgilenmeyecektir bile ve gercekten cok buyuk bi sporsorluk ve organizasyon gerekli,bi bisiklet firması fabrikasının olduğu ilde,ilcede gonullu cagırsa herkese bisiklet dağıtsa bile gerceklestirmesi cok zorr...

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Aslında İstanbul merkezli bir çalışma yapıla bilir.Forumda duyuru yapılır ve bir noktada toplanma sağlanır hatta gazetecilerede haber verildimi ses getiren bir çalışma olabilir...

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
@Mesut Dursun

Ben de bunu kastetmiştim. Bu organizasyon aslında bir amaca yönelik yapılmalı derim. O kadar üye arkadaş toplanıp vakit ayıracak, dolayısıyla attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya deysin derim ;)