Forumda yeni uygulanan 2. El Bölümü kurallarından memnunmusunuz?

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Hakan Mete tarafından paylaşıldı.

?

Forumda yeni uygulanan 2. El Bölümü kurallarından memnunmusunuz?

 1. Evet memnunum :)

  oy sayısı 9
  14,3%
 2. Hayır memnun değilim :(

  oy sayısı 49
  77,8%
 3. 2. El bölümü beni ilgilendirmiyor

  oy sayısı 4
  6,3%
 4. Kararsız kaldım :|

  oy sayısı 1
  1,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Hakan Mete

  Hakan Mete Yeni Üye

  Kayıt:
  1 Mart 2010
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  Malatya
  Seviye:
  Son 1 haftadır forumda epey tartışılmaya başlanan 2. el bölümü konusunda bir çok üyenin memnuniyetsizlikleri mevcut. Bu konu ile yapılan bilgilendirme mesajları bile tepkiyle karşılanmış, açılan konulardaki tartışma ortamı "konu kilitlenerek" ! sonlandırılmış. Bu durumda üyelere fazla söz hakkın tanınmadığı gibi, takip ettiğim kadarıyla 2. el bölümü ile ilgili olarak yöneticilerin açtıkları konular bile silindi.

  Bu konunun düzeyli bir şekilde forum içerisinde tartışılmasından yanayım, herkes medeni bir şekilde görüşlerini dile getirirse daha iyi bir 2. el bölümü olacağını düşünüyorum.
   
 2. Güney Tuncer

  Güney Tuncer Onursal Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.675
  Beğeniler:
  2.817
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Hatalıysam moderatör arkadaşlarım düzeltsin. Yanılmıyorsam bu site ilk kurulduğunda herhangi bir ticari oluşuma ait değildi. Ardından Delta bisiklet hepsine yada kaydadeğer bir kısmına ortak oldu. Bunu sitedeki reklamlardan ve Ulaş bey'in yöneticilik vasfından çıkarmaktayım sağdan soldan duyduğum bir haber değil.
  Bu noktadan sonra ikinci el kurallarının değiştirilmesi yahut tamamen iptal edilmesi yada herhangi başka bir konuda değişikliklere gidilmesi tamamen Ulaş bey ve ekibinin kararları doğrultusunda olacaktır. Bu kadarları oylama yaparak ta verebilir veya direk verebilir bunu sorgulamak yersiz. Verdiği kararların nedenlerini de sorgulamak bu noktada çok anlamlı değil. Burada bir kullanıcı olarak yapmamız gereken forumu bu haliyle kabul edip devam etmek yada başka seçeneklere yönelmek.

  Kendi fikirlerime gelirsek bu tip bilgi portalların ticari bir oluşuma bağlı olmamasını tercih ederdim ama bunun örnekleri etrafta fazla yok malesef. İkinci el forumu bu sitenin can damarı diyebilirim. Bisikletle yada güncel konularla ilgili yorum yapan, paylaşan ve birşeyler öğrenmeye çalışan insanların sayısı, işi sadece alıp/satmak olanlara kıyasla nerdeyse yok denecek kadar az. Güzel bir durum mu değil, burada kesinlikle yönetime hak veriyorum AMA bu sayılarıda kesinlikle göz ardı etmesinler. Mesela insanları alış verişte tamamen özgür bırakıp, tıpkı komisyonsuz bazı ikinci el satış siteleri gibi tahmin etmişsinizdir, site hit sayısını artırarak reklamlardan para kazanmak ta güzel bir ticari yöntem olabilir. Her neyse zaten bunları yöneticiler etraflıca düşünmüştür. Fazla uzatmaya gerek yok.
  iyi forumlar..
   
 3. Anıl Akalp

  Anıl Akalp Kıdemli Üye

  Kayıt:
  14 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  372
  Beğeniler:
  166
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Aslında mtb ve yol yedek parça bölümünü şu anda görüntüleyen üye sayısına bakarak bile herşeyi anlayabiliriz. Neredeyse yarıyarıya bir düşüş var :)
   
  Samet Şenel, herbil ve Bertann bunu beğendi.
 4. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.925
  Beğeniler:
  9.912
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Bu değişikliklerin bunlarla ne ilgisi var yapmayın arkadaşlar :)

  Sürekli olarak güncellemelerden ve ikinci el mesajlardan başka forumlara ulaşamaz olduk. Hem yönetim açısından bir konuya ulaşmak zor oluyor hem de bir çok üye bundan rahatsız oluyordu.

  Tek yönlü düşünmeyin lütfen. Bir kaç kişi bavul ticareti yapacak diye görmezden gelemeyiz.

  İkinci el nedir? elinizde ikinci el bir ürün vardır onu satarsınız! Yurt dışından yasal olmayan yollarla ürün getirip bu işten para kazanmak değildir. Bazıları bunun peşinde koşuyor. Gözünüzü açın lütfen.

  Yıllardır bisiket sektöründe size hizmet vermiş bir çok firmanın suçu ne?

  Forumda özellikle ikinci el bölümünde bir kaç kendini bilmez ki bu kişiler başka forumların demirbaşları. sorunu bunlar yaratıyor ve amaçları bisiklet foruma zarar vermek.

  Bisikelt Forum ilk kurulurken bir tane bile ikinci el ürün satılmazdı geziler duyurular etkinlikler olurdu. İkinci elde bir kaç kişi para kazanacak diye diğer konuları görmezden gelmek sizce doğru mu olur?

  Burası bir forum sitesi sizlere faydası olur diye ikinci el bölümü eklendi bunu en iyi şekilde kullanın.

  Herkese merhaba hoş geldiniz demesini bildiğimiz gibi güle güle yolunuz açık olsun demesini de biliyoruz.

  İyi forumlar
   
  Bora bunu beğendi.
 5. Efrahim ÖZCAN

  Efrahim ÖZCAN Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  5 Nisan 2009
  Mesajlar:
  894
  Beğeniler:
  374
  Şehir:
  Adana
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Ulaş bey mrb.
  Bu mesajı sizinle polemiğe girmek adına değilde uzlaşmak adına yazıyorum öncelikle onu belirtim.

  Sizin konuya sadece Satıcı tarafından yaklaşmanızı anlıyamıyorum. Sizinde dediğiniz gibi bu işi yapan sadece bi kaç kişi ki bunlarında tespiti mümkün ve alınması gereken önlemde ortada. Ama bu işin birde alım gücü sınırlı Alıcı ayağı varki bunun sayısı belkide bu forum üyelerinin çoğunluğunu oluşturuyor.
  Siz bu bi kaç kişiye kısıtlama getiriken aslında forum üyelerinin çoğunluğunu cezalandırmış oluyorsunuz.

  Birde söylemek istediğim bu konuya dahil olması gereken en son yönetici arkadaşımız siz olmalaıydınızki sebebi ortada. Sonuçlarıda. Hem forum yönetimine olan güven duygusu zedelenmiş hem sahip olduğunuz firmanın imajı.
   
 6. zafersidal

  zafersidal Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  950
  Beğeniler:
  669
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  daha önceki bir konuda böyle bir ayırım olacağını yazdınız ve bu konu hakkında sürekli çalıştığınızı çok meşgul olduğunuzuda ama şuanda bakınca eskisinden farklı birşey yok ortada tabi yukarıda yazılanların hiçbiride
  forumda ticaret yapmak yasaktır diye kural var bundan öncede vardı ama kurala uymayanlara bir yaptırım uygulanmadı ve ceza verilmedi bu da onlara daha fazla güven verip çoğalmalarına ve işi gerçekten ticarete dökmelerini sağladı, forum kuralları bir gecedemi aklınıza geldi veya ceza vermek
  bundan önce açılan konulara yorum yazan çoğu kişi banlandı ve şuanda birçok kişi düşüncelerini dile getirmeye korkuyor tamam çok ileri gidenlerde yok değil ama forum böyle olmamalı üye yöneticiden korkmamalı
   
 7. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.925
  Beğeniler:
  9.912
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Merhaba,

  Söylediklerinize katılıyorum fakat ortada da bukadar abartacak bir şey yok. Zaten 2.el bölümü düzenlenerek yeniden açıldı. Nedense konusu bitmedi bitmeme sebebi de bahsettiğimiz bir kaç kişinin spekülasyon yaratmasıdır. Bu tip oyunlara biz gelmiyoruz ama sizden ricamız siz de gelmeyin. İlginizden dolayı da ayrıca teşşekkür ederim.

  Her zaman bir yerlerde sorun çıkar sorun çıkması o yerin gelişmesine neden olur. Her zaman eksiklikler vardır hep de olacaktır.

  Özellikle sanal bir ortamda anlaşılabilmek veya anlaşılabilmek zordur. Bundan dolayı da anlaşmazlıklar çıkabiliyor. Önemli olan medenice işlere çözüm getirebilmek.

  Bisiklet Forum tarafsız bir forum sitesidir. Delta'nın reklamı var diye suçlu Delta olamaz. Forum'a herkes reklam verebilir. Örneğin Cadde Bisiklet reklam verdi. Bir çok firma da reklam verebilir. Markalar bölümünde bütün firmların markaları var ve hepsinin tanıtımı yapılıyor bu taraflı anlamına mı geliyor şimdi. Hatta yöneticiler bile tarafsızca bu markaların tanıtımını yapıyorlar. Geçen yıllarda da başka firmaların reklamı vardı. Bir laf söylemek kolaydır ama unutmayın ki bular bir çok şeye zarar verir.
   
  Bora bunu beğendi.
 8. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.925
  Beğeniler:
  9.912
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:

  Arkadaşım o bölüm çalışmaları yapılıyor zaten. Şimdilik işiniz görülsün diye yeniden bir düzenleme ile açıldı. Diğer çalışmalar bitince her iki bölüm de açılacak ve kendi ilanlarınızı kendiniz ilgili bölüme taşıyacaksınız. Hatta kendi mesajlarınızı güncelleyebileceksiniz.
   
  Bora bunu beğendi.
 9. Bertann

  Bertann Kıdemli Üye

  Kayıt:
  19 Kasım 2007
  Mesajlar:
  221
  Beğeniler:
  190
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Merhaba Ulaş bey

  Bisikletforum Tarafsız bir sitedir Demişsiniz fakat diğer Reklam verenler Forum admini değil

  İkinci olarak Cadde Bisiklet ve Doğa bisiklet size bağlı bir Firma olduğu için Reklamları var Diğer firmalar reklam vermesin diye Dünya Para ödediğinizi biliyorum bunu herkez biliyor. Afedersiniz ama İnsanları salak yerine Koymayın. Bu Forumda herkez neyin ne olduğunu biliyor.


  Bu foruma istiyen her firma reklam veremiyor Forum şuanda Delta Bisiklet Tarafından Satın alınmış durumda Bunu sizde gayet iyi biliyorsunuz.

  Saygı çerçevesi içinde düşüncelerimi yazıya döktüm Lütfen gerçekçi olalım ve bu Forumun kalbi olan Üyelerimizin düşüncelerini yabana atmayalım

  Teşekkür ederim
   
 10. #10
  Hakan Mete

  Hakan Mete Yeni Üye

  Kayıt:
  1 Mart 2010
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  Malatya
  Seviye:  Yorumsuz.....

  [​IMG]
   
 11. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.925
  Beğeniler:
  9.912
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Foruma herkes reklam verebilir. O konuda yanılıyorsunuz. Delta Bisiklet verebiliyorsa herkes verebilir. Orada yanılıyorsunuz. Froum Reklam vermek isteyen herkese açık. O kadar da değil :)

  Cadde ve Doğa bisikletin tıpkı diğer bütün bisikletçilerin olduğu gibi Delta ile tabi ilişkisi var ancak bu ilişki sadece bayilik ilişkisidir bunu da herkes bilir.

  Benim bir firma ile ilişkim olabilir ama hiç bir zaman taraflı davranmadım. Bisiklet sektörüne ne kadar faydamın olduğunu da herkes bilir. O yüzden forumdaki 2.el bölümü ve firma ile ilgili sözler tüketirken lütfen saygı ve sevgi sınırını aşmayalım.

  Forum olarak size kısıtlama yapmıyoruz ama kullanılan kelimeler dikkatlice kullanılmıyorsa yasaklama konusunda biz de çekinmeyeceğiz.


  tekrarlıyorum bu forum 2.el forumu değildir.

  Bu konuyu da lütfen uzatmayalım. Her şey rayına otursun forumda kimsenin huzurunu bozmaya ne sizin ne de bizim hakkımız var.
   
  Şahin Bulut, Bora ve sonEr´´ bunu beğendi.
 12. Bora

  Bora N/A

  Kayıt:
  24 Ocak 2005
  Mesajlar:
  937
  Beğeniler:
  1.491
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Ikinci el kurallarindaki duzenlemelerin buyuk olcude yerinde yapildigini dusunuyorum.
  Ozellikle forumun yuksek ratinginin de farkinda olarak, hicbir isletme masrafi olmadan cesitli urunler temin ederek ticaret yapan bir cok uye mevcuttu.
  Ustelik gozlemledigim, bu urunlerin buyuk bir orani hakiki olmayan ve degerlerinin cok uzerinde satilan urunlerdi ki, bu acidan degerlendirildiginde alicilarin korunmus oldugu da soyleyebilirim.
  Ben foruma 5 yildir uyeyim ve gozlemledigim, bu olaylarin ozellikle son zamanlarda gerceklestigidir.
  En bastan beri uyelerin ellerindeki mevcut malzemeleri degerlendirmesi adina iyi niyetle acilan ve adi "2.El Bolumu" olan bu basligin, zamanla asil amacindan saparak online satis platformuna donusmeye baslamasiyla da mudahale gerceklesmistir ve bence yerinde de olmustur.
  Bundan sadece Delta Bisiklet'in degil, diger belli guzide bir kac firmanin da rahatsizlik duymasi ve etkilenmesini de gayet normal karsiliyorum ve hak veriyorum.
  Diger taraftan, kullandigimiz bisikletlerin buyuk bolumunun, yine bu bahsetmis oldugum, sayisi bir elin parmaklarini gecmeyen firmalar tarafindan satilip servis saglandigini da unutmamak gerekir.
  Onlarin yoklugunda, yedek parcalarin, aksesuarlarin, ikinci el bolumunun v.s. hic bir onemi de olmayacaktir.
  Elestiride bulunurken, kendi kaygilarimiz kadar karsi tarafin kaygilarini da anlamaya calisip saygi gostermek daha hos olacaktir.

  Kural duzenlemelerinden sahsim adina memnun olmadigim konu ise ilanlarin yayinlandiktan hemen sonra kilitlenmesi idi, sanirim bu da duzenlenecekmis.
  Cunku bu sekliyle aradigimiz bir urunu bulmak icin sayfalarca gezinmek gerekecek, zaman kisitliligini da dusunursek gozden kacabilecek. Ozellikle de arama motorunu herkesin kullanmadigi veya kullanamayacagini varsayarsak.
  Diger ayrinti da, imzada satisa dair bilgi bulundurma yasagi idi ancak duzenleme yapilirsa bu yasagin da bir goturusu olmayacaktir.
   
  semihh, Şahin Bulut, ulas ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 13. Şansal Uysal

  Şansal Uysal Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Ocak 2009
  Mesajlar:
  854
  Beğeniler:
  17
  Şehir:
  Türkiye
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Merak ettiğim bir şey var

  Reklam veren her firma Administrator oluyor mu? Olmuyorsa Ulaş isimli kullanıcı neden Administrator?
   
  mtbiker ve umutkahraman bunu beğendi.
 14. İlyas ŞANLI

  İlyas ŞANLI Onursal Üye

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.730
  Beğeniler:
  1.048
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  Forumun 2.el bölümündeki düzenlemeler güzel görünüyor,ancak;bölüm kurallarından 5.si # Bu bölüm 2.El satış forumu olduğundan sıfır satış yapılamaz. Her üyenin sadece 1 sıfır satış hakkı vardır. O da elinizde gerçekten işe yaramayan, gelen bir hediye gibi ürünler için geçerlidir. diyor.Bunun sebebi nedir?
  Tamam 2.el bölümü diyeceksiniz ama,bazı sıfır malzemeleri de 2.el bölümünde,bisiklet mağazalarından çok daha ucuza bulabiliyorduk.:eek:
  Gerçi,sıfır almak isteyenler mağazalardan zaten alıyor.Tek sorun,bu spora yeni başlayan,imkanı kısıtlı arkadaşlar,uygun fiyata parça temin etmekte zorlanacaklar.Zaten yaz sezonunda olduğumuz için de mağazalar pek de indirim yapmayacaklar......
   
  SRT bunu beğendi.
 15. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.925
  Beğeniler:
  9.912
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Bence bu soru neden sıfır satış yapılamıyordan ( 1 Satış hakkı var unutmayın )ziyade nasıl satılabiliyor olmalıdır? Bu vergi kaçırmak değil midir? Bisiklet Forum internet satış sitesi değildir. Madem arkadaşlar kaçak yoldan bu kadar çok ürün getirip satıyorlar bi zahmet bir site kursunlar da orada satsınlar bakalım hukuki açıdan el kol sallayarak satış yapabilecekler mi?

  Bu konu bu şekilde devam ederse savcılığa ve maliyeye sıfır ürün satışı yapan bütün üyelere (ki bir çoğu sahte üyelik. IP numaralarının hepsini kaydettim) suç duyurusunda bulunacağım.

  Ben bisiklet foruma yeni üye değilim ki hem reklam verip hem de yönetici olayım. Ben bu foruma yönetici olabilmek için yıllarımı verdim. Alın teri döktüm..

  Arkadaşlar Bisiklet Forum herkese açık bir paylaşım platformudur bazı kişiler lütfen önce profillerini doğru bir şekilde doldursunlar da kimle konuştuğumuzu bilelim.

  Türkiye'deki bütün bisiklet firmaların sayesinde hepiniz bisiklete biniyorsunuz. altınızda bir bisiklet varsa bu bisiklet firmalarının binbir güçlükle çabalamasının sonucunda sayesindedir.

  A firması B firması hiç önemli değil. Bizahmet birileri de bir bisiklet firmasına gidip neler çektiğine baksın. Ekonomik kriz bir çok bisiklet firmasının kapanmasına küçülmesine sebep olmuştur. Bunları neden görmezden geliyorsunuz. Siz vergi kaçıran birilerinden üç kuruş uyguna alacaksınız diye kusura bakmayın buna göz yumamayız. Yumdurmayız da...

  Değerli Arkadaşlar,

  Sonuç olarak 2.El forum bölümü iyi yada kötü sonuç olarak var. İyi yada kötü size hizmet veriyor. En iyisi olsun diye uğraşıyoruz bunun için de biraz zamana ve anlayışa ihtiyacımız var.

  Herkesin açık noktaları eksik noktaları var. Tabiki Bisiklet Forumun'da var. Tıpkı sizlerin olduğu gibi. Eleştiri her zaman yapılmalı ama kırıcı olmadan.
   
 16. İlyas ŞANLI

  İlyas ŞANLI Onursal Üye

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.730
  Beğeniler:
  1.048
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  Ulaş Bey,söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız.Alıcı çok ince detay düşünmez ise,satıcının ne şartlarda ürün alıp sattığı,kendi çıkarları doğrultusunda pek de bağlayıcı olmaz.Bana göre;ülkemin çıkarları benim çıkarlarımdan önde gelir,onun için sıfır satış konusunda söylediklerinize katılıyorum.
  Ancak benim bahsetmek istediğim;
  Mesela ben SAMSUN'da yaşıyorum ve bisiklet ve ekipmanları konusunda,profesyonel manada satış yapan bir yer yok.Forumda bazı arkadaşlarımız,(genelde büyük alışveriş mağazalarında) sıfır ve uygun ürünleri foruma taşıyarak satıyorlar ve böylelikle bu gibi imkanlardan faydalanamayan diğer şehirlerdeki arkadaşlar da,istifade etmiş oluyor.Benim belirtmek istediğim buydu.
   
  Şahin Bulut, Bora ve ulas bunu beğendi.
 17. mustafa kemal güler

  mustafa kemal güler Kıdemli Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  393
  Beğeniler:
  214
  Şehir:
  bandırma/ankara
  Seviye:
  sayın ulas bey ben hicbir bisiklet firmasının sayesinde bisikletime binmiyorum her parcasını kendim topladım, firmalar fiyat olarak cok ucuk rakamlar soyleyebiliyo ve elinde fazla kullanmadıgı malzeme olan birileri bu sporla yeni yeni ugrasmaya tanımaya calısan arkadaslarımıza uygun fiyatla malzemelerini aktararak gercekten yardımcı oluyolar, oda olmazsa ebaydan alıyorum ,acıkcası forumlada 2.el yada daha ucuz malzeme ararken tanıştım diger konuları geziler organizasyonlar daha sonradan ilgimi cekti ve cok hosuma gitti daha sonra forum bagımlılık yaratt,ı vergi konusuna gelincede ismini vermeyecegim ama birkac bisiklet firmasından alısveris yaptım havale usulu ile internet uzerinden kimse bana adıma yada normal bi sekilde fatura gondermedi zaten elinde birkac malzeme olupda satan forum uyelerinden vergi konusundan bahsetmek sacma olur,bu durum foruma katılımı baltalamaktadır asıl onemli olan admin olarak sizlerin bu isi ticaret olarak yapan insanları forumdan ayıklamaktır biz bikac parca toplamısız bu kimseninde hicbir firmanında gozune buyumesin serbest piyasa ve 450 liralık aynakolu kullanmadıgı icin forumda 250 liraya satan arkadasımı tercih edecegim tabiki onunda isi gorulcek benimde cebim yanmayacak amac gercekten ticaret degil ve bu sporu insanlara sevdirmekse once forumdaki simsarlar temizlenmelidir,saygılar....
   
 18. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.925
  Beğeniler:
  9.912
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Tabiki katılıyorum size. Haklısınız da o yönden hiç bir şüphem yok zaten.

  Bahsettiğiniz şekildeki üyeleri ayıklıyoruz zaten. Konu sadece 2.el de değil. Her bölümün ayrı ayrı sorunları var ayrı ayrı tartışmaları oluyor. Elimizden geldiğince huzurlu bir ortam yaratmaya çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz.

  Ama siz de hak verin ki koli koli bisiklet malzemesini kaçak yollarla Ülkemize sokup bu işten kar eden insanlara da dur demesini biliyoruz. Zaten bunu biz yada siz yapmazsak bisiklet sektörü iyice tökezlemeye başlayacak.

  Ayrıca forumdan bir çok kişinin illegal yollarla aldığı kendimize ait markaların bile zaman zaman garanti sorunlarıyla ilgilendik. Yardımcı olduk. Görüyorum ki o kişiler de burada sorun yaratmışlar :) Yazık ki ne yazık..

  Konuyu fazla dağıtmak istemiyorum o yüzden ayrıntılara girmeyeceğim.

  Forumun düzeni ve de üyelerin rahatsız olmaması adına bu konuyu fazla uzatmanın anlamı yok. Burada harcadığımız zamana da yazık.

  eleştirilerinizin tam manada olmasa da bir çoğuna zaten katılıyoruz. Bunlar sizlere daha iyi hizmet vermemizi sağlıyor.

  Konu hakkında yine sizden Bisiklet Forum yönetimi adına rica ediyorum uzatmayalım. Siz de biz de işimize bakalım.

  Herkese iyi pedallar.
   
  Hüseyin Gümüş, Bora ve sonEr´´ bunu beğendi.
 19. #19
  Hakan Mete

  Hakan Mete Yeni Üye

  Kayıt:
  1 Mart 2010
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  Malatya
  Seviye:


  Ulaş bey;
  Mademki sıfır parça satmak suç, o zaman 2. el parça satmak da suçtur. Kimin bu işten para kazanıp kazanmadığını bilemezsiniz. Bunun ispatı da imkansızdır.
  Kaldı ki 2. el parçaları yurt dışından alıp da Türkiye de satanlarda mevcut.
  Hadi diyelim ki 2. el parça satmak suç olmasın, sıfır parça satmak suç olsun. O zaman buna sayı sınırı koyamazsınız. 1 parça sıfır satacaksın suç olmayacak, 2. parçayı satınca suç olacak. Bu zaten adalet sistemine aykırıdır. Bir şey suç teşkil ediyorsa miktarı önemli değildir.

  Ayrıca kimseyi mahkemeye vermekle tehdit edemezsiniz kusura bakmayın. Mahkemeye vermekle, maliyeye bildirmekle elinize birşeyin geçmeyeceğini sizlerde biliyorsunuz. TR de s ahibinden .com , gittigidiyor.com gibi siteler bu sistem üzerine işlemektedir. Bu siteler üzerinden sıfır yada 2. el ürün satmak suç değildir.

  Kaçak yollarla ürün getirtip satmakla suçladığınız üyeler arasında, önceki mesajıma fotoğrafını eklediğim arkadaş gibi bir çok arkadaş daha mevcut.

  Ayrıca burası sanal bir ortam, insanlar özgürce istediikleri şeyleri konuşabilirler, bunun için de profilini tam doldurma zorunluluğu yok. Eğer "var" diyorsanız üye olurken zorunlu hale getirirsiniz olur biter.

  Bu forumun 2. eli sayesinde birçok kişi bisiklet konusunda kendisini daha da ilerletti. Ben de bu forumdan ürün aldım, sizin delta bisiklet mağazanızdan da ürün aldım. Ama bundan sonra sizin mağazanıza fiyat araştırmak için bile girmeyeceğimi bilmenizi isterim.
   
 20. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.925
  Beğeniler:
  9.912
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Hakan Bey,

  bahsettiğiniz sitelerden alışveriş yaparsanız fatura verdiklerini görürsünüz veya 2.el bir ürün alın o zaman size komisyon faturası keseceklerini görürsünüz.

  Üye olurken forum kurallarında bu bilgileri girmeniz gerektiğini yazıyor zaten. Siz de buna dayanarak Adınızı yazmışsınız veya çoğu bilginizi girmişsiniz.

  Hakan Bey, Türkiye'de Haksız Kazanç Resmi olarak asla kabullenemez. Siz de bir vatandaş olarak buna izin vermeyin zaten. İster sıfır ister ikinci el olsun hiç fark etmez. Bugün galericiler bile 2.el ürün satarken fatura kesmek zorundalar. Bu her sektörün vatandaşlık görevidir.

  Lütfen benim yaklaşımımı iyi niyet yaklaşımı olarak algılayın Sizi tanımıyorum belki mağazamıza gelmişsinizdir görmüşümdür bu da önemli değil.


  Şuanda bu forumda 30.000 üye var. Açılan ankete 40-50 kişi katılmış.

  Kimisi hak vermiş kimisi sitem etmiş. Bu konuyla ilgili toplasanız 15-20 kişi konuşmuş.

  Diğer üyelerin nasıl rahatsız olduğunu siz düşünün.

  Konuyla ilgili son kez iyi niyet çağrısı yapıyoruz lütfen siz de anlayış gösterin artık. Hem sizin hem de bizim zamanımıza yazık. Diğer insanları da rahatsız etmeye hakkımız yok.

  İyi niyetli bir üye anket açtı konu farklı yerlere geldi. Bu mesajı kilitlemek zorunda bırakmayın Lütfen..
   
  Bora ve sonEr´´ bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC1865-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2017-1-21_18-11-38.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
3.jpg
Merhaba arkadaşlar, daha önce kullandığım timex gpsde hız sensörüne bağlı otomatik pause ile aktivitenin mola süreleri strava kaydında gözükmüyordu.. [ATTACH] Ama garmin 1000 ve 520 gpsler...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.