Forum için öneriler

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Benim konu hakkında yaşadığım herhangi bir sorun yok. Forumda tüm mesajlarım okunursa herkese karşı saygılı olduğum ve ne yalan söyleyeyim herkesten de saygı gördüğüm görülür. Her hangi bir saygı problemi yaşamadım. Ancak gözlemlediğim sorun olan bir konuyu dile getirdim. Yani kısacası bana tavsiye vermenize gerek yok. Bu konuyu tavsiye almak vs için açmadım. Saygı konusunda çok titiz bir insanımdır. Karşımdaki kim olursa olsun saygı gösteririm. Herhangi aykırı bir durum olmadığı sürece. Konuyu açma amacım şuydu bu konunun yeri geldi tartışmalara gerilmelere sebep olduğunu gördüm. Sadece forumda fikir birliği yapılıp çözüm üretilebilir mi diye ortaya getirdim. Forumda güzel bir ortam varken bu ortamın tartışmalarla küslüklerle zarar görmesini istemem.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek
Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Ben genele hitap ettim, konuyu açan kişi alınmış olabilir. Böyle bir düzenlemenin aslında ihtiyaç olmadığından ve birkaç kelime değişikliği ile istenen herşeyin elde edilebileceğinden bahsettim. Kısacası ortada bir sıkıntı yok aslında. Bireylerin alınganlıkları ve diğer manevi değerleri buna neden oluyor. Akıl fikir verme gibi ne bir amacım ne de hevesim var. Tavsiye isteyene verilir, istemeyene de hayırlı günler dilenir...

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Alındığım vs bir durum yok Halil Bey. Sadece siz yazmanızı bana yönelik yazdığınız olarak anladım. Dediğim gibi benim forumda herhangi bir problemim yok. Ben de zaten forum da sizin söylediğiniz hitapları kullanan elinden geldiğince kimseye saygısızlık etmemeye çalışan bir insanım. Sadece gördüğüm bazı olaylar karşısında rahatsızlık duydum ve görüşlerimi belirttim. Size de görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben forumlardan alıştığım için herkese Hocam diye hitap ediyorum, rahatsız olan belirtirse de saygı duyarım.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Fikirler önemlidir. Ancak ilişkiler daha önemlidir. Hayat sadece mantıksal zeka üzerine yürümüyor, duygusal zekadır bugüne gelmemizi sağlayan. Bu nedenle kişileri silelim, sadece fikirlere bakalım üretken olmayan bir yaklaşımdır.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İkinci quote yazısının sonundaki köşeli parantez kapatma simgesini silmişsiniz, o yüzden alıntı olmamış. Şöyle bitecekti: halil bey Çok teşekkür ederim.Cahillik işte yaşımız büyük bilgimiz eksik. ne yaparsın:))))) Şaka tabii gene birileri bu serzenişe cevap verecek konu uzayacak. Bahadır bey Aynen imzamı atıyorum bu yaklaşıma.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Abdullah.R"Kişileri silelim, sadece fikirlere bakalım" gibi anlamaya müsait bir ifade hatası yapmıştım, ve Halil İbrahim beyin uyarısı üzerine düzeltmiştim.

@sezer16@Bahadır GürelSosyal ilişkiler anlamında çok katılıyorum. İnsanlara, küçük-büyük gözetmeksizin kişi olarak saygı gösterilmeli ve aksi ispatlanmadıkça geri alınmamalı. Sadece bu saygıda yaş, cinsiyet ve statü birer faktör değil, hepsi bu.

Forum anlamında ise durum biraz daha farklı. Forum etkileşiminin yer yer kişisel ve sosyal boyutu olabilse de, yazılanlar yazanlardan çok daha ağırlıklıdır sanal ortamlarda. Belki de ben 11 yaşında bir kız çocuğuyum ve amcam Kültigin'in fotolarını buraya yapıştırıyorum. Veya bir Gliese-581 ajanıyım. Kim bilir? :D

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Sevgili dostlarim, böyle alakasiz gibi görünen bir baslik acmak zorunda kaldim. Eger begenmeyenler olursa, onlardan hemen özür dilerim.
Yasim pek cogunuzdan ileri, bu yüzden pek cogunuzun sadece duyarak veya okuyarak haberdar oldugu pek cok olayi bizzat yasadim. 12 Mart döneminde üniversite ögrenciligi yaptim,...bir hemserimiz hristiyan aleminin bas adami papayi vurdugunda Avrupa' da pek cok tartismalara hedef oldum, sanki sorumlu benmisim gibi, zaten yaban ellerinde yasadigimiz kosullar kismen malumunuzdur...... Bu tarafi fazla uzatmadan esas söylemek istedigime geleyim.
Insan sinemaya nicin gider? Film seyretmeye degil mi! Peki Alanya' ya tatile nicin gider? Zaten sorunun icinde var, tatil yapmaya! .... Bu örnekleri uzatmadan söyleyecegimi yazayim. Insan bisiklet foruma nicin gelir?....... Iste cevap burada acik ve seciktir.
Her birimizin mutlaka sosyal ve siyasi yasami mutlaka vardir. Türkiye' de ki bisiklet sorunu da bu sosyal ve siyasi yasamdan mutlaka ki bagimsiz degil! Zaten bütün bu calkanti ve kargasanin sonucu olarak bisiklet te gelismekte zorluk cekiyor. Bütün bunlara ragmen her siyasi icerikli konuyu buraya tasimanin cok büyük bir geregi yok. Buraya bisikleti ilgilendiren siyasi konular tasinirsa, hem forumun amaci disina cikilmamis olunur, hem de girmek istenen yere daha rahat yaklasilir. Bu konuda daha hassa, daha seckin davranmanizi rica ederim!
Sevgi ve saygilarimla!

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Daha önce de defalarca aklıma gelen, bugün forumda oluşan gerginlik üzerine nihayet dillendirmek istediğim bir önerim var.
Teknik olarak uygulanabilirliği hakkında hiçbir fikrim yok ancak :
Mesajların altında yer alan ''beğen'' :)in:) düğmesinin yanına bir ''beğenmedim'' :)out:) düğmesi konulabilir mi?
Mesajına ''beğenmeme'' değerlendirmesini alan kişi, bunun sayısı ile de orantılı olarak genel kabul görmediğini anlar, böylece aynı tür paylaşımları tekrarlamaz.
Kısır tartışmalar yerine, yapıcı, faydalı fikir ve her türlü görsel malzeme forumumuzun kalitesini de yükseltecektir.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Demir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu öneri kamplaşma ve çoğunluğun dediği doğrudur mantığını teşvik eder.Her zaman çoğunluğun dediği doğru değildir.Örnekleri vermeyelim.Elbette tartışılabilir bir öneri .saygı duyarım.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Youtube ve Facebook arasındaki fark. Mantığı kişiden kişiye göre değişiyor. Önceden ne vardı forumda. Reputation butonu vardı. Olumlu olumsuz oylama yapıyorduk. Ne oluyordu ve nasıl çalışıyordu? Kişinin mesaj sayısına ve aldığı olumlu oylamaya göre bir değerlendirme puanı vardı ve bu puanla başkasını değerlendiriyordu. Yani 5000 puanı olan bir üye 0 puanlı yeni bir üyeye olumsuz oylama yapınca üyenin profilindeki puan barı yeşilden kırmızıya düşüyor ve sözüm ona itibarsızmış havası yaratılıyordu. Bu düzen Beğen butonuyla kaldırıldı, çok da güzel oldu. Beğenilmemiş mesaj yüksek ihtimalle itibar edilmeyen mesajdır zaten. Herkes bu butonu peynir ekmek gibi kullanınca değeri yokmuş gibi algılanıyor; fakat değerlendirilen kişiye direkt uyarı gittiği ve beğenilen mesajını gözden kaçırmadığı için aslında mesaj yerine ulaşmış oluyor. Bir de beğenilmemiş bir konu açıldığını düşünelim ve 1 sayfa metin yazmış ama tepki almamış birinin hâlini gözümüzün önüne getirelim. Şimdi buna onlarca beğenmedim vererek herkese ilân etmek mi daha mantıklı, yoksa tepkisiz kalıp vatandaşın anlamasını sağlamak mı? İyi şeyler, övgüler herkes tarafından bilinmeli, herkese duyurulmalı, takdir edilmeli, kötü olan işler ise gizli kalmalı ve gerekiyorsa sadece o eylemi yapan kişiye belli edilmeli. Bu şekilde gelişim sağlanır, gelecekte açılacak konulara dikkat edilir. İyi forumlar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Halil EROĞLUTamamen katılıyorum çok doğru ifade edilmiş.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
bugün koluma çarpan taş yüzünden doktor raporu alıp eve geldim. kolum mor bir şekilde bunları yazıyorum.
uzatmayacağım.
katılıyorum. burası bisiklet forum

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Ciclista

Aktif Üye
Tepki
64
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Diğer forumlarda da olduğu gibi forumumuzda da mesajımız alıntılandığında bir bildirim gelse gerçekten çok güzel olur.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Emre ORAN

Mesaj alıntılandığında veya beğenildiginde boyle bir bildirim geliyor. Veya geliyordu :)
Son zamanlarda sitedeki genel teknik sorunlardan sanirim bu bildirimler gelmiyor veya aksiyor...
Ayrica ust banttaki "forum" sekmesine/yazisina basinca en ustte bir takim teknik link tarzi yazilar cikiyor ve son mesajlar gorunmuyor.
Ancak "bisiklet forum" logosuna tiklayinca hersey normal calisiyor gorunuyor.
Umarim bu sorunlar en kisa zamanda giderilir ve forum eski yogunluk ve tadina kavusur :)

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Az önce bir mesajıma alıntı yapıldı ve bildirim geldi.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Şuan bende sıkıntı yok ama dün biraz sorunluydu site galiba.

Tepki
3
@Yakup548

Dün bende tapatalktan giremedim bugün girdiğimde ise kayıtlı imzam değismişti hocam.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi