Foruma yeni üye olanların abidik gubidik mesajları :(

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Tolga Ayla tarafından paylaşıldı.

 1. Tolga Ayla

  Tolga Ayla Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.744
  Beğeniler:
  2.577
  Şehir:
  İstanbul, Ümraniye
  Seviye:
  Konu başlığını böyle seçmek istemezdim.. Ama hakikatten bıktık artık..

  Yeni üye olan arkadaşların üye olur olmaz özel mesaj atabilmesine olanak sağlanmalı. Şu andaki uygulamanın yapılması elbetteki deneyimler sonucudur ama aramıza yeni katılanların hortlak konuları cortlatması, var olan güzel konuları kirletmesine artık dur demek lazım..

  Belkide puan biriktirmek ya da kıdem almakta olabilir amaçları, insani bir duygudur ama yine bu sebebede eyvallah diyemeyiz..

  Bu mesajı atarken Türkçeyi kirlettiğim için özür diler, saçma sapan mesaj atanlara teesüf eder, yöneticileride arz ederim..
   
 2. erkan sozoren

  erkan sozoren Kıdemli Üye

  Kayıt:
  25 Nisan 2010
  Mesajlar:
  279
  Beğeniler:
  85
  Şehir:
  bursa
  Seviye:
  haklısınız bence de yeni üyeler özel mesaj gönderebilmeli bu konuda sıze katılıyorum ozellıkle 2.el ılanlarda 50 mesajı doldurma olayına cok gıdılıyor :)
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 3. Emre Gözütok

  Emre Gözütok Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Aralık 2010
  Mesajlar:
  741
  Beğeniler:
  202
  Şehir:
  4.Levent-İSTANBUL
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bence de ilan açabilmek için 50 mesaj sınırı kalksa çoğunlukla azalır gibime geliyor. Fakat bu konu çok tartışıldı, yöneticiler böyle uygun gördü,daha da tartışmaya gerek yok. Ama bu boş, anlamsız mesaj yazanlara bazı işlemler yapılmalı diye düşünüyorum.
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 4. Sahra EVRENSEL

  Sahra EVRENSEL Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  91
  Beğeniler:
  42
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  haklısınız şimdi baktımda adamın biri eski konulara yorum yapıp konuyu hortlatmış amacı belli ona da bişey söylemek doğru olmaz belki oda kendi çağında haklı gibi
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 5. CandanC

  CandanC Onursal Üye

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  13 Nisan 2011
  Mesajlar:
  2.179
  Beğeniler:
  1.671
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Whistle
  Seviye:
  pm için mesaj sınırı olmayabilir... ama satış yapmak isteyen birinin, bi süre, abidik gubidik de olsa, forumda zaman geçirmesinin faydalı olduğunu düşünüyorum... en azından 50 mesaj doldurabilmek için bi çaba sarfetmek gerekiyo... iyi bi'şey :)

  eğer sınır olmazsa ve her önüne gelen ikinci el ürün ilanı açabilir olursa, bunun mod.'lar açısından başa çıkılamaz bi hal alacağını düşünüyorum...
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 6. Cem Kılınç

  Cem Kılınç Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2010
  Mesajlar:
  296
  Beğeniler:
  219
  Şehir:
  Beyşehir, Konya
  Seviye:
  görmezden geliverin bir şey olmaz altı üstü bir forum hayatınızın merkezine yerleştirmeyin
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 7. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.196
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Tolga öncelikle teşekkür ederim güzel bir konuya parmak basmışsın ama emin ol o rahatsız olduğun arkadaşlar bu kısımı okumuyor bile :) olan yine bizler gibi tüm forumu takip edenlere oluyor.Bu konuda bir iki cümlede ben sarf etmek istiyorum.

  1- Bu 50 mesaj olayı cidden çok faydalı neden derseniz bu foruma yeni üye olan her 10 kişiden yaklaşık 8 tanesi direk ikinci ele ilan açar :) bakar onaylanmaz bir daha açar üçüncü yada dördüncü seferde ikinci el ilan açma kurallarını okur ve olayı anlayınca bir kısmı normal forum üyesi olur bir kısmı da aynı gece 50 mesajı doldurur.Sabah bir bakar tüm mesajları silinmiş :) sonra yine bir karar verir ya ilandan ve forumdan vazgeçer yada artık normal bir kullanıcıdır.Forum genel kurallarını ise çoğu arkadaş hiç okumaz ilgilenmez bile....

  2- İlk 50 mesaj ayrıca arkadaşı tanımakta çok faydalıdır.Bir ürün alacaksanız yada yazdığı bir bilgiden emin değilseniz bu 50 mesajı okuduğunuz zaman az çok ne kadar bilgiye sahip amacı forumda kalmak mı yoksa sadece elindekini satmak mı çok faydası oluyor.....

  3-Özel mesaj meselesine de gelince.Eğer ki direk özel mesaj hakkı olsaydı bazı arkadaşları engellemek imkansız olurdu.Nasıl arkadaşlar bunlar :ya kendi dükkanları var yada bir dükkan sahibi ile araları çok iyi o dükkanın ürünlerini satmaktan keyif yada prim alıyorlar.Bu arkadaşların direk özel mesaj hakkı olursa aranıyor da müşteri kovalıyorlar yada her ikinci el ilanını takip ederek benzer ürün arayanlara özel mesaj ile satışa başlıyorlar.İşte bu ilk 50 mesaj da arkadaşı tanımak ta oldukça faydalı bir durum.Yani birisi size özel mesaj ile bir şey satmaya çalışıyorsa sattığı ürünün de forumda ilanı yoksa muhakkak altında bir şey aramak lazım :)

  4-Son olarak da bazen bizlerinde gözlerinde kaçabiliyor bu şekilde kopyala yapıştır veya kural dışı yazılmış mesajlar.Siz bunları gördüğünüzde sol alt köşedeki hatalı mesaj bildirim butonunu kullanıp sebebini yazarsanız ilgili bölüm moderatörüne ve yöneticilere mail olarak bildirim geliyor ve müdahale daha hızlı oluyor.Kendi adıma bu sıkıntılı mesaj atölye ve ikinci el kısmındaysa direk özel mesaj da atabilirsiniz muhakkak 3-5 saat içerisinde müdahale edilecektir.

  Not:Yukarıda yazdıklarım kendi şahsi düşüncelerimdir.Yönetici kimliğimle ilgisi yoktur.Yani yönetim adına yazılmış cümleler değillerdir.Acizane bende forum üyesiyim benimde fikirlerim olabilir :)

  Not 2: Bu 50 mesajı bir gecede dolduran arkadaşlara da sesleniyorum :) eğer ki mesajlarınız gözden kaçmış ve silinmemiş yani 50 mesaj sınırını doldurdunuz ve ilanınızı yazdınız emin olun ilanı onaylamadan önce muhakkak bu 50 mesaja bakılıyor :) aynı gün içerisinde ve kopyala yapıştır şeklinde doldurulmuş 50 mesajı olanların ilanları kesinlikle onaylanmamaktadır......
   
 8. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.923
  Beğeniler:
  9.908
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
 9. CandanC

  CandanC Onursal Üye

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  13 Nisan 2011
  Mesajlar:
  2.179
  Beğeniler:
  1.671
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Whistle
  Seviye:
  "2. el için 50 mesaj sınırının kaldırması"nı hiç savunmayan, aksine bu uygulamaya destek veren biri olarak...

  ya şu sınır yine gelsin... ya da "yeni mesajlar" sorgusu, 2. el ilanları bölümünü hesaba katmasın, lütfeen !!!

  2. el ürün alamak isteyen, zaten girer o kısma, bakar araştırır, karar verir...

  umarım şu mesajım, bi sürü 2. el ilanı arasında kaynamaz... desem de... kaynayıp gider sanki :S
   
  Tolga Günsezer bunu beğendi.