Fornication Under Control of the King - entersan bi hikaye-

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
ne kadar dogru oldugunu bilmiyorum ama bu hikayeyi bi kac kere duydum. sizlerle paylasayim dedim.
ingilizler uzun suren agir savaslar sonunda nufusunun en verimli kitlesini, halkin genc uretken kismini kaybetmistir. bu durum yonetimde ciddi endiselere sebep olmustur. savaslarda kaybedilen genc kesimden sonra geriye sadece yaslilar kalmistir. bu nedenle nufus gitgide geri gitmektedir.uzun vadede ciddi problemler olusturacak bu sorunu gidermek icin yollar aranmis fakat elle tututlur bi sonuca varilamamis. bi ara diger ulkelerden genc insanlar getirilmesi gundeme gelmis ama safkan ingiliz kanini mumkun oldugunca korumak amaciyla buna yanasilmamistir.bununla birlikte savas doneminde ulke icinde suc orani artmis hapisaneler suclularla dolmustur.hatta dolup tasmakta olan hapisaneki suclular, genc uretken fakat suclu olduklari icin disari cikarilamiyacak kadar tehlikeli insarlardir. en sonunda donemin krali efsanevi karari almistir "hapisanedeki suclularin kralin kontrolu altinda zina yapmalarina izin verilecek ve bu sekilde nufusun bi nebzede olsa arttirilmasi saglanacaktir. iste bu tarihi karara -Fornication Under Kontrol of the King- bas harflari ile -f*ck- denmistir. iste -f*ck-kelimesinin burdan geldigi iddia edilmektedir. hatta bazi insanlar kendilerini asil bi irk olarak tanitan ingilizlere -bu hikayeyi hatirlatarak- kimlerin torunlari oldugunu :) gun yuzune cikarmaktadir.
bu bilgi gercekligi supheli kaynaklardandir.

• Beğen
Tepkiler: semrta
Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
hehehe okumuştum sanırım bir yerlerde..hikaye tanıdık geldi :)

teşekkürler.

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
467
Bisiklet
Scott
nedense hiç şaşırmadım